BANNER gksglinik 2017c

1% PODATKU

1procent 2018 logo

Zachęcamy wszystkich do wsparcia finansowego Klubu z Gorlic. Od 2009 roku w łatwy sposób można przekazać 1% swojego podatku w corocznej deklaracji podatkowej. Już teraz Serdecznie Dziękujemy wszystkim za udzielone wsparcie!

 

Kto może przekazać 1% podatku?

1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego może przekazać:
- podatnik podatku dochodowego od osób fizycznych,
- podatnik opodatkowany ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych,
- podatnik objęty liniową, 19 - procentową stawką podatku,
- podatnik uzyskujący dochód z odpłatnego zbycia papierów wartościowych oraz pochodnych instrumentów finansowych.

Jak przekazać 1% podatku?

KROK I

Należy wybrać organizację pożytku publicznego, na rzecz której chcemy przekazać 1% podatku. W przypadku naszego Klubu będą to dane:

Gorlicki Klub Sportowy "GLINIK GORLICE"
38-300 Gorlice
ul. Sienkiewicza 15
Fortis Bank Polska S.A
nr konta:  65 1600 1462 0008 5146 9365 6001

KRS: 0000122069

(01.10.2009 roku został zarejestrowany w Krajowym Rejestrze Sądowym, jako Organizacja Pożytku Publicznego)

KROK II

Należy wypełnić odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym PIT-28, PIT-36, PIT- 36L, PIT-37 lub PIT - 38.

PIT37 przyklad 2foto.: przykładowa deklaracja PIT-37

- W odpowiedniej rubryce zeznania podatkowego wpisujemy numer KRS czyli 0000122069 (poz.131*) i kwotę (poz.132*), którą chcemy przekazać na rzecz tejże organizacji. Kwota nie może przekraczać 1% podatku należnego, wynikającego z zeznania podatkowego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.
- Podatnik może także zamieścić dodatkowe informacje, dotyczące jego preferencji co do rozdysponowania środków z 1% przez organizację pożytku publicznego (poz.133*), w rubryce Inne informacje, w tym ułatwiające kontakt z podatnikiem (poz.134*).

* dotyczy deklaracji PIT-37

KROK III

Urząd Skarbowy przekaże wpisaną kwotę na konto wskazanej organizacji.
Dodatkowe informacje:
- 1% można przekazać tylko w zeznaniach podatkowych złożonych w terminie;
- W przypadku niezgodności numeru KRS i nazwy organizacji w zeznaniu podatkowym, podatnik zostanie wezwany do złożenia wyjaśnień;
- Podatnik nie może podzielić swojego 1% na kilka organizacji.

1procent fb 2018

 

 

 

OŚWIADCZENIE ZARZĄDU KLUBU

Oświadczenie Zarządu Gorlickiego Klubu Sportowego „GLINIK” Gorlice z dnia 05.10.2017r.

Zarząd GKS „Glinik” Gorlice z przykrością informuje, że mecz piłki nożnej pomiędzy GKS „Glinik” Gorlice a MKS „Tarnovia” Tarnów, którego przeprowadzenie zaplanowano na dzień 14-10-2017 r. zostanie rozegrany bez udziału publiczności.

Czytaj więcej...

URODZINOWE 3 LATA STRONY

Właśnie dziś 20 sierpnia mija 3 lata od uruchomienia naszej Klubowej strony www.GKSGLINIK.pl. Aż trudno uwierzyć że zaczynaliśmy praktycznie od zera, począwszy od nowej domeny, po naukę oprogramowania i wszystkie wprowadzone treści. To co widzimy aktualnie przerosło nasze oczekiwania.

Czytaj więcej...

MECZ GKS GLINIK GORLICE – SANDECJA NOWY SĄCZ II ODWOŁANY!

Zarząd GKS „Glinik” Gorlice Informuje, że z przyczyn niezależnych od Klubu (obchody dni Gorlic) mecz pomiędzy zespołami GKS Glinik Gorlice a Sandecją Nowy Sącz II, który miał być rozegrany 3 maja 2016 r. został odwołany. Wstępny termin rozegrania spotkania został wyznaczony na 18 maja 2016 r. Przepraszamy za niedogodności związane z przesunięciem tego terminu.

 

Zarząd GKS Glinik Gorlice

Termin przełożonego spotkania na 18 maja 2016r. został oficjalnie potwierdzony.

Mecz zostanie rozegrany o godz.17:30.

aktualizacja 27.04.2016r.

Co dalej z Modernizacją Stadionu?

Po upływie niemal roku od wyłonienia wygranych projektów pod nazwą „Budżet Obywatelski 2015” dla Miasta Gorlice w ich temacie ciężko znaleźć jakiekolwiek informacje o ich przebiegu. Strona internetowa miasta jak i profil założony w popularnym portalu społecznościowym zamilkł niedługo po wyłonieniu wygranych projektów. Po licznych zapytaniach ze strony osób oddających głos, jako osoba aplikująca, postanowiłem zadać kilka kluczowych pytań dotyczących przebiegu prac związanych z modernizacją, adresowanych do Miasta Gorlice. Są to krótkie pytania, które mają za zadanie poinformowanie osób zaangażowanych w ten projekt oraz oddających głosy.

Czytaj więcej...

INFORMACJA O KONKURSIE NA TRENERA DRUŻYNY SENIORÓW

Informacja Zarządu Gorlickiego Klubu Sportowego „GLINIK” Gorlice w sprawie konkursu
na trenera  zespołu seniorów piłki nożnej w sezonie 2015/2016.

Zarząd GKS „Glinik” Gorlice w nawiązaniu do ogłoszonego konkursu ofert na zatrudnienie z dniem 06 lipca 2015 r. trenera zespołu seniorów piłki nożnej w sezonie 2015/2016 informuje, iż otwarcie ofert nastąpiło w dniu 03 lipca 2015 r o godz.18.00 - na konkurs wpłynęła jedna oferta, która nie spełniała wymogów określonych w ogłoszeniu o konkursie (brak uprawnień trenerskich do prowadzenia zespołu w klasie rozgrywkowej do której przystąpi drużyna seniorów GKS GLINIK Gorlice). W związku z powyższym Zarząd Gorlickiego Klubu Sportowego „GLINIK” Gorlice jednogłośnie nie zakwalifikował kandydata do dalszego etapu konkursu i tym samym nie dokonano wyboru nowego trenera.

Za Zarząd GKS Glinik Gorlice - Prezes Klubu Waldemar Ziółkowski