TRZY PUNKTY JADĄ DO GORLIC - WYGRANA GLINIKA Z OKOCIMSKIM BRZESKO

Drużyna Glinika w dniu 17 października rozegrała swój 10 mecz w tej rundzie. Przeciwnikiem podopiecznych trenera Tomasza Wacka był zespół Campack Okocimski Brzesko. Mecz rozgrywany trudnych warunkach pogodowych dał się we znaki obu drużynom, jednak zwycięsko z tego spotkania wyszedł nasz zespół i pokonał "piwoszy" 1:2. Obie bramki dla naszego zespołu strzelił Krzysztof Tarasek.

W ramach 11 kolejki IV ligi małopolska wschód, Glinik Gorlice rozegrał mecz z GKS Drwinia. Wyżej notowany w tabeli zespół Glinika po mało emocjonującym meczu podzielił się punktami z drużyną przyjezdnych. Sytuacji w tym spotkaniu było jak na lekarstwo, dlatego też spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem 0:0.

W ramach 9 kolejki IV ligi małopolskiej wschód nasz zespół udał się do Muszyny, aby tam zmierzyć się z miejscowym zespołem MKS Poprad Muszyna. Mecze pomiędzy obydwoma drużynami zawsze stały na dobrym poziomie. Tak też było tym razem. Pierwsza połowa należała do zespołu Glinika. Już od 26 minuty biało-niebiescy wyszli na prowadzenie po celnym trafieniu z rzutu karnego przez Konrada Grelę. Niestety druga połowa do zdecydowanie lepsza gra gospodarzy, którzy odrobili straty w 61 minucie po bramce Lukasa Hruska, a zwycięskiego gola strzelił w 76 minucie Paweł Szczepanik. Spotkanie dla widzów zgromadzonych w tym dniu na Popradzkim Stadionie było emocjonujące i obfitowało w wiele dogodnych sytuacji bramkowych, a wynik był otwarty do ostatnich minut. Niewątpliwie doświadczenie zawodników w szeregach zespołu Muszyny miało wpływ na końcowy wynik tego spotkania.

W ramach 8 kolejki IV ligi małopolskiej nasz zespół 19 września podejmował na własnym stadionie drużynę beniaminka Metal Tarnów. Po ostatniej porażce z Limanową przyszedł czas na rekompensatę straconych punktów. Zespół przyjezdnych po 5 meczach zajmował ostatnią pozycję z dorobkiem 1 punktu. Układ w tabeli wskazywał jednoznacznie Glinik w roli faworyta. Wprawdzie mecz ze słabszym przeciwnikiem do ostatnich minut miał swoją dramaturgię, a końcówka spotkania była zacięta dla obu zespołów to komplet punktów zostaje w Gorlicach. Glinik po 2 golach Piotra Gogoli w 37 i 64 minucie wygrywa 2:1 z Metalem Tarnów. Jedyną bramkę dla przyjezdnych strzelił w 88 minucie Jarosław Magdziarczyk.

Glinik Gorlice w dniu 12 września rozegrał mecz wyjazdowy z niżej uplasowanym w tabeli zespołem Limanovia Limanowa. Po czterech kolejkach nasz zespół nie doznał jeszcze porażki. Niestety nadszedł dzień, gdzie podopieczni Tomasza Wacka musieli uznać wyższość przeciwnika. Zespół gospodarzy dokładnie jak rok temu wygrał z naszym zespołem 4:0. Pomimo szybko straconej bramce, bo już w 20 sekundzie nasz zespół wyraźnie dominował w pierwszej połowie. Druga połowa to dużo lepsza gra zespołu gospodarzy, którzy umiejętnie bronili swojej bramki i zasłużenie wygrali to spotkanie.

Nasz zespół nadal bez przegranej. W sobotnie popołudnie na własnym stadionie Glinik Gorlice podejmował drużynę Orkan Szczyrzyc. Wyżej notowany w tabeli zespół z Gorlic pokonał przyjezdnych 2:1. Pomimo dużej przewagi naszej drużyny mecz do  ostatnich minutach był emocjonujący, a wynik ważył sie do ostatniej chwili. Najważniejsze, że 3 punkty zostały w Gorlicach. Bramki dla biało-niebieskich zdobyli - Piotr Gogola i niezawodny Konrad Grela.

W niedzielne popołudnie w ramach 5 kolejki IV ligi małopolska wschód, nasz zespół udał się do Rytra, aby tam zmierzyć się z miejscowym Popradem. Glinik Gorlice po ostatnim zwycięstwie z Unią Tarnów pozostawał bez przegranej i jechał do Rytra po kolejne punkty. Nikt jednak nie spodziewał się takiego festiwalu strzeleckiego naszej drużyny. Kibice w tym dniu zobaczyli aż 7 bramek i to wszystkie w wykonaniu podopiecznych trenera Tomasza Wacka. Mecz zakończył się wysokim zwycięstwem Glinika 0:7. Na listę strzelców wpisywali się kolejno: Daniel Kmak w 5 i 9 minucie, Konrad Grela w 18 i 31 minucie, Piotr Gogola w 33 i 86 minucie i Santiago Casallas w 39 minucie. Takie zwycięstwa cieszą podwójnie. Nasz zespół w tym dniu zagrał bardzo dobre spotkanie i tym samym sprawił prezent urodzinowy trenerowi Tomaszowi Wackowi.

W dniu 22 sierpnia nasz zespół rozegrał mecz w ramach 3 kolejki IV ligi małopolskiej z Unią Tarnów. Mecze Glinika z zespołem z Tarnowa nie należały do najłatwiejszych. Historia spotkań obu zespołów w większości faworyzowała zespół "jaskółek" jako zwycięzcę tych pojedynków. Tym razem okazało się inaczej. Lider tabeli Unia Tarnów została pokonana na własnym stadionie przez naszą drużynę 1:3. Po bramkach Daniela Kmaka, Konrada Greli i Piotra Martuszewskiego Glinik dopisuje 3 punkty.

Nasz zespół w drugiej kolejce rozgrywek IV ligi małopolskiej wschód podejmował w dniu 15 sierpnia zespół Lubań Maniowy. Po ostatnim wyjazdowym remisie 1:1 w Kamionce Wielkiej z miejscowym Skalnikiem biało-niebiescy chcieli przed własną publicznością zdobyć komplet punktów. Mecze z Lubaniem nigdy nie należały do łatwych. W 15 ostatnich meczach z tym zespołem Glinik tylko 3 razy wychodził zwycięsko. Pomimo dobrego spotkania i prowadzenia od 43 minuty, mecz zakończył się remisem 1:1. Ciekawa i dobra gra podopiecznych trenera Tomasza Wacka nie pozwoliła dowieść 3 punktów do końca. Tracimy jak w poprzednim meczu bramkę na kilka minut przed końcem spotkania. Niewykorzystane sytuacje naszego zespołu zemściły się i zostały wykorzystane przez przyjezdnych w 88 minucie.

W dniu 9 sierpnia nasz zespół rozegrał pierwsze spotkanie o ligowe punkty sezonu 2020/2021 IV ligi małopolskiej. Przeciwnikiem był zespół LKS Skalnik Bogdański Kamionka Wielka. Mecz rozegrany został na wyjeździe i pomimo przewagi naszej drużyny spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1 (0:1). Bramkę dla Glinika w 45 minucie strzelił Konrad Grela, a dla gospodarzy w 90 minucie Sławomir Bogdański.

Przesyłamy oficjalny Komunikat Małopolskiego Związku Piłki Nożnej dotyczący zasad organizacji meczów piłki nożnej  z udziałem publiczności w rozgrywkach organizowanych przez MZPN w specjalnym reżimie sanitarnym.  Proszę o stosowanie na meczach piłkarskich w Waszych Podokręgach i sędziowanych meczach w Małopolskim Związku Piłki Nożnej.