banner 2018

BEZ PRZEŁAMANIA Z TARNOVIĄ. KOLEJNA PRZEGRANA GLINIKA

Zespół Glinika nie może przełamać się w kolejnym meczu. Po ostatniej przegranej na własnym stadionie z drużyną Unii Tarnów 4:1 tym razem zespół rozegrał wyjazdowy mecz w Tarnowie z miejscową Tarnovią. Podopieczni trenera Daniela Dawca po dwóch przegranych meczach szybko stracili pozycję lidera. Drużyna z Tarnowa z kolei w ostatnich kolejkach poczyna sobie dużo lepiej i wygrała trzy ostatnie spotkania. Chęć zrehabilitowania biało-niebiescy chcieli udokumentować zwycięstwem na wyjeździe. Niestety pomimo wyrównanego meczu nie udało się pokonać Tarnovii. W meczu o jedną bramkę więcej strzelają gospodarze. Strzelcem bramki zosał z rzutu karnego w 53 minucie Wojciech Mącior.

Czytaj więcej...

UNIA TARNÓW ZA MOCNA DLA GLINIKA

W dniu 28 września na własnym stadionie Glinik Gorlice podejmował dotychczasowego wicelidera drużynę Unii Tarnów. Drużyna gości, która w poprzedniej rundzie walczyła o najwyższe cele i zakończyła sezon na pierwszym miejscu w tej rundzie również jest zespołem grający football na wysokim poziomie. Nasza drużyna po ostatniej porażce w Limanowej spotkała się z kolejnym wymagającym przeciwnikiem. Niestety i tym razem musiała uznać wyższość przeciwnika. Zespół gości dominował na boisku i pokonał Naszą drużynę 1:4. (0:2) po 2 bramkach Łukasza Popieli, 1 bramce Dominika Wardzały i Mateusza Nowaka. Dla Glinika jedyną bramkę z rzutu karnego strzelił Daniel Kmak.

Czytaj więcej...

GLINIK BEZ BRAMEK I BEZ PUNKTU W LIMANOWEJ

W ramach 10 kolejki IV ligi małopolskiej nasz zespół w niedzielne popołudnie udał się do Limanowej, aby tam zmierzyć się z miejscową drużyną Limanovii. Po ostatnim bezbramkowym remisie przed własną publicznością kibice czuli niedosyt a zawodnicy chcieli udowodnić, że mieli słabszy dzień i za pewno zrekompensują się w Limanowej. Niestety stało się najgorsze. Zespół Glinika w tym dniu zagrał słabe spotkanie i musiał uznać wyższość drużyny z Limanowej. Limanowianie byli zdecydowanie lepszym zespołem i zasłużenie wygrali 4:0.

Czytaj więcej...

MECZ ZMARNOWANYCH SZANS. BEZBRAMKOWY REMIS Z ORKANEM SZCZYRZYC.

W środowe popołudnie 18 września nasz zespół podejmował na własnym stadionie w ramach 9 kolejki IV ligi drużynę Orkan Szczyrzyc. Po 6 meczach bez porażki podopieczni trenera Daniela Dawca zajmowali pozycję lidera, natomiast drużyna przyjezdnych plasował się na miejscu 12. Atut własnego boiska, pozycja w tabeli i dobra passa w ostatnich meczach naszej drużyny, jasno wskazywała faworyta tego spotkania. Oba zespoły w pierwszej połowie nie prezentowały dobrej gry. Optyczną przewagę miała drużyna gości, która częściej atakowała na bramkę Glinika. Jednak to nasza drużyna miała doskonałą okazję do strzelania bramki. W drugiej połowie inicjatywę wyraźnie przejął zespół Glinika, który miał kilka stuprocentowych okazji, aby rozstrzygnąć to spotkanie na swoją korzyść. Ostatecznie kibice nie doczekali się bramek, a drużyny podzieliły się punktami. Mecz niewykorzystanych szans, a bezbramkowy remis na pewno pozostaje dużym niedosytem, gdzie w oczekiwaniach było zwycięstwo. 

Czytaj więcej...

SANDECJA POKONANA - TRWA ZWYCIĘSKA PASSA GLINIKA

W ramach 8 kolejki Glinik Gorlice udał się na wyjazdowy mecz do Nowego Sącza, aby tam zmierzyć się z niepokonaną drużyną rezerw pierwszoligowego zespołu Sandecji Nowy Sącz. Ten mecz był niewątpliwie sprawdzianem dla naszego zespołu.  Glinik, który był na fali zwycięstw chciał podtrzymać tą passę. Sandecja, jako zespół bez porażki, był zapewne faworytem tego spotkania i także chciał utrzymać serie meczy bez porażki. Przedmeczowe słowa trenera Daniela Dawca, dały wiarę biało-niebieskim: "....statystyki nie grają, a przeciwnicy to tylko ludzie, których da się pokonać". Tak się własnie stało. Nasza druzyna pokonała faworyzowany zespół Sandecji II Nowy Sącz i przywiózła 3 punty. Po zwycięstwie 0:1 awansowaliśmy na fotel lidera. Zwycięska bramkę dla Glinika strzelił Guilherme da Silva. 

Czytaj więcej...

PEWNE ZWYCIĘSTWO Z BOCHEŃSKIM NA WŁASNYM STADIONIE

Po ostatnich wyjazdowych i zwycięskich meczach Glinika Gorlice, przyszedł czas na rozegranie spotkania przed własną publicznością. Mecz rozgrywany w ramach 7 kolejki IV ligi małopolskiej był dopiero drugim spotkaniem w tej rundzie na własnym stadionie przy Sienkiewicza. Sympatycy i kibice naszego klubu w niedzielne popołudnie licznie przybyli na to spotkanie. Tym bardziej, że przeciwnikiem naszego zespołu był dotychczasowy vice lider tabeli zespół Bocheński KS. Drużyna przyjezdnych niewątpliwie była jedną z silniejszych drużyn z jakimi do tej pory musiał zmierzyć się nasz zespół, a pozycja w tabeli Bocheńskiego wskazywała, że nie będzie to łatwy mecz. Nasza drużyna rozpędzona po zwycięskich meczach w Rytrze i Barcicach, pokazała, że cały zespół zaczął dobrze funkcjonować i pokazał to i w tym spotkaniu. Po pierwszej połowie na pewno nikt nie spodziewał się takiego wyniku. Druga połowa zgoła odmienna od pierwszych 45 minut. Po przerwie padło, aż pięć goli z czego co najważniejsze 4 dla Glinika. Bramki dla naszego zespołu zdobyli: dwie Santiago Casallas, Daniel Kmak i Krzysztof Tarasek. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4:1. Bramkę dla gości zdobył Mirosław Tabor.

Czytaj więcej...

PEWNA WYGRANA GLINIKA W BARCICACH

 

Po środowej wygranej naszego zespołu w Rytrze, przeciwnikiem Glinika w 6 kolejce był zespół Barciczanki Barcice. Podopieczni trenera Daniela Dawca doskonale wiedzieli, że znajdujący się niżej w tabeli zespół z Barcic nie będzie łatwym przeciwnikiem. Mecze z Barcicami zazwyczaj bywały trudne a bezpośrednie pojedynki w większości kończyły się remisem. Tym razem drużyna Glinika okazała się mocniejsza i wygrała pewnie 0:3 po dwóch bramkach Guilherme da Silvy i Daniela Kmaka.

Czytaj więcej...

WYGRANA W WYJAZDOWYM MECZU Z POPRADEM RYTRO

W środowe popołudnie rozegrana została 5 kolejka IV ligi małopolskiej. Nasz zespół udał się do Rytra, aby tam rozegrać mecz z drużyną Poprad Rytro. Zespół z Rytra powrócił ponownie w szeregi IV ligi po rocznej przerwie. Przed tym meczem oba zespoły miały na swoim koncie 6 punktów i równocześnie rozegrały po 3 spotkania. Glinik po zremisowanym meczu na własnym stadionie jechał do Rytra, aby walczyć o pełną pule punktów. Mimo tej samej pozycji w tabeli, nasz zespół był faworytem tego spotkania. Po dobrym meczu i ambitnej grze całego zespołu nie zawiódł swoich sympatyków i wywalczył komplet punktów pokonując gospodarzy 1:3. Po bramkach Dawida Drąga, Sebastiana Kowalczyka i Santiago Casallasa.

Czytaj więcej...

BEZBRAMKOWY REMIS Z OKOCIMSKIM BRZESKO

W meczu 4 kolejki IV ligi małopolskiej nasz zespół rozegrał pierwszy mecz przed własną publicznością. Przeciwnikiem Glinika był zespół Okocimski Brzesko. Po zwycięstwie w ostatnim meczu wyjazdowym biało-niebiescy chcieli się zaprezentować z jak najlepszej strony na własnym stadionie. Niestety pomimo przewagi Glinika, mecz zakończył się bezbramkowym remisem i podziałem punktów. 

Czytaj więcej...

WATRA POKONANA - KOMPLET PUNKTÓW DLA GLINIKA

Po przerwie w rozgrywkach nasz zespół rozegrał kolejny mecz na Podhalu. W niedziele 18 sierpnia udał się do Białki Tatrzańskiej, aby tam zmierzyć się z drużyną Watry. Jak wiemy zespół z Białki nie był nigdy wygodnym rywalem dla biało-niebieskich. Tym bardziej, że na przestrzeni 6 lat rozgrywając mecze w roli gości Glinik Gorlice wygrał tylko raz. Zespół z gospodarzy przed tym meczem miał na swoim koncie 3 punkty i 2 rozegrane mecze. Glinik natomiast po jednym meczu był bez punktu. Plan na mecz był jasny. Zdobyć komplet punktów i odbudować się po porażce w Maniowym.Tak też się stało. Zespół zagrał bardzo dobry mecz i wygrał z Watrą 0:2 po bramkach Santiago Casallas i Daniela Kmaka. 

Czytaj więcej...