REMIS GLINIKA W INAUGURACYJNYM MECZU

W dniu 9 sierpnia nasz zespół rozegrał pierwsze spotkanie o ligowe punkty sezonu 2020/2021 IV ligi małopolskiej. Przeciwnikiem był zespół LKS Skalnik Bogdański Kamionka Wielka. Mecz rozegrany został na wyjeździe i pomimo przewagi naszej drużyny spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1 (0:1). Bramkę dla Glinika w 45 minucie strzelił Konrad Grela, a dla gospodarzy w 90 minucie Sławomir Bogdański.

Przesyłamy oficjalny Komunikat Małopolskiego Związku Piłki Nożnej dotyczący zasad organizacji meczów piłki nożnej  z udziałem publiczności w rozgrywkach organizowanych przez MZPN w specjalnym reżimie sanitarnym.  Proszę o stosowanie na meczach piłkarskich w Waszych Podokręgach i sędziowanych meczach w Małopolskim Związku Piłki Nożnej.

W przedostatnim sparingu przed rozpoczęciem sezonu 2020/2021 nasz zespół w dniu 25 lipca rozegrał wyjazdowy mecz z Wolanią Wola Rzędzińska. Wynik meczu został ustalony już do przerwy na korzyść Glinika. Wszystkie bramki w tym spotkaniu padły przed przerwą. Strzelcami goli dla biało niebieskich byli - Konrad Grela, Daniel Kmak i Kacper Kukla z rzutu karnego.

W kolejnym meczu sparingowym nasz klub podejmował w sobotę 18 lipca czwartoligowy zespół Partyzant Targowiska. Mecz rozegrany został na własnym stadionie i zakończył się zwycięstwem przyjezdnych 1:3. Pomimo, że w pierwszej połowie nasi zawodnicy kontrolowali grę na boisku i schodzili na przerwę zwycięsko z wynikiem 1:0 to przez następne 45 minut goście okazali się silniejsi strzelając 3 gole.

Nasz zespół po wygranej w finale Pucharu Polski na szczeblu PPN Gorlice rozegrał kolejny mecz sparingowy. W dniu 4 lipca biało-niebiescy udali się do Jasła, aby tam zmierzyć się zespołem JKS Czarni Jasło. Niestety mecz zakończył się wygrana gospodarzy 3:1.Jedyną bramkę dla naszego zespołu strzelił Konrad Grela.

W ostatnim sprawdzianie przed rozgrywkami ligowymi przyszło nam się zmierzyć z bardzo ciekawym projektem jakim jest kadra "Z A klasy do Ekstraklasy".

Kilkunastu uzdolnionych zawodników z klubów z niższych lig, pomimo tego, że nie trenują na co dzień razem pokazało się z dobrej strony. Takie cechy jak duże zaangażowanie i niezłe umiejętności predysponują ich w przyszłości do grania na wyższych szczeblach rozgrywkowych. Nasza drużyna pokonała kadrę NaszSport.pl 0:3 (0:3).
Bramki dla Glinika zdobyli: 1 gola Daniel Kmak i dwie Piotr Gogola. Mecz rozegrany został na boisku w Wojnarowej.