ZWYCIĘSTWO GLINIKA NA ZAKOŃCZENIE SEZONU

Drużyna Glinika na ostatni mecz tego sezonu udała się do Muszyny, aby tam zmierzyć się z dotychczasowym wiceliderem Popradem Muszyna. Po ostatnim pewnym zwycięstwie nad Orkanem Szczyrzyc nasz zespół chciał powalczyć o komplet punktów i tym samym o wyższe miejsce w tabeli. Patrząc na układ w tabeli, faworytem spotkania była drużyna Popradu Muszyna, która na swoim koncie miała o 23 punkty więcej niż Glinik. Jednak wynik meczu zweryfikowało boisko i to nasz zespół zdobywa 3 punkty i zwycięża 1:3 po bramkach Dominika Martuszewskiego, Jakuba Dziedzica i Guilherme Da Silvy.

We wtorkowe popołudnie 11 czerwca nasi zawodnicy rozegrali mecz 29 kolejki IV ligi małopolskiej. Mecz ten pierwotnie miał być rozegrany w terminie 8 czerwca. Oba zespoły przed tym meczem były spokojne o ligowy byt, a rywalizacja na boisku toczyła się tylko o punkty, które dla obu drużyn dały by możliwość zmiany pozycji w tabeli. Glinik dodatkowo chciał się zrewanżować piłkarzom ze Szczyrzyca za porażkę w finale PP na szczeblu OZPN. Nasz zespół zagrał dobre spotkanie i pewnie pokonał przyjezdnych 4:0.

Na trzy kolejki przed końcem sezonu 2018/2019 nasz zespół udał się na mecz wyjazdowy do Zakliczyna, by tam zmierzyć się z miejscową drużyną Dunajec Zakliczyn.

Zespół gospodarzy zajmował przedostatnią pozycję w tabeli. Nasz zespół po zwycięstwie nad Drwinią jechał do Zakliczyna po komplet punktów. Większość spotkania rozgrywała się pod dyktando biało niebieskich. Pomimo wielu dogodnych sytuacji nie udało się zdobyć kompletu punktów. Mecz zakończył się wynikiem 1:1. Bramkę dla Glinika w zdobył w 15 minucie Dominik Martuszewski.

W dniu 25 maja na własnym stadionie piłkarze Glinika podejmowali zespół z Szaflar. Przyjezdni zajmowali ostatnią pozycje w tabeli, natomiast nasz zespół zajmował 12 miejsce przed tym spotkaniem. Spotkanie to było ważne dla układu tabeli. Na 5 kolejek przed końcem rundy ważą się losy drużyn w dolnej części tabeli. Dla naszego zespołu zwycięstwo w tym spotkaniu było koniecznością.

Piłkarze z Szaflar przyjechali na mecz do Gorlic w dziesięciu i z nominalnym bramkarzem Vasylem Zhukiem w roli napastnika. Glinik wykorzystał taką sytuację i wygrał pewnie 4:1. Honorowa bramkę dla Szaflar zdobył ….. bramkarz Zhuk.

Wygrana w tym spotkaniu i ważne 3 punkty dopisane do tabeli podbudują zawodników przed kolejnym meczem. Na 4 kolejki przed zakończeniem rundy nasz zespół nadal zajmuję 12 pozycję. W kolejnych meczach będzie okazja, aby wskoczyć na bezpieczne miejsce w tabeli.

Piłkarze Glinika w dniu 11 maja podejmowali na własnym stadionie zespół rezerw Sandecji Nowy Sącz. Wiadomo, było że spotkanie nie będzie łatwe. W tym meczu jak i w poprzednich, dominował brak skuteczności naszej drużyny. Pomimo że w meczu przewagę mieli przyjezdni, to gdyby biało-niebiescy wykorzystali sytuacje, które sobie wypracowali, wynik byłby zgoła inny. O wyniku spotkania zadecydowały dwa gole Sądeczan wyjątkowej urody. Glinik zdołał strzelić jedną bramkę ale to zbyt mało, aby zdobyć punkty, które w tej fazie rozgrywek są na wagę złota.

Naszą drużynę w minioną sobotę czekało trudne wyjazdowe spotkanie. Glinik na stadionie "jaskółek" rozegrał mecz z dotychczasowym liderem IV ligi - Unią Tarnów. Zdecydowanym faworytem tego spotkania niewątpliwie był zespół gospodarzy. Pomimo, że nasza drużyna początkowo postawiła trudne warunki Tarnowianom, to niestety nie była w stanie przerwać dobrej passy lidera. W drugiej połowie meczu do głosu doszli gospodarze. Opór defensywy Glinika został przełamany w 60 minucie. Gola na 1:0 zdobył Artur Biały. Wynik nie utrzymał się długo. W 65 minucie drugiego gola zdobywa Łukasz Popiela. Mecz kończy się wynikiem 2:0 dla "jaskółek". Drużyna z Tarnowa nie została pokonana przez 13 spotkań i umocniła się na pozycji lidera.

W 23 kolejce IV ligi małopolskiej przeciwnikiem naszej drużyny był zespół z górnej części tabeli - Limanovia Limanowa. Po ostatnim dobrym meczu i wygranej z Tarnovią Tarnów na własnym stadionie kibice zapewne liczyli na ciekawy i emocjonujący mecz. Niestety zespół Limanovii nie dał szans na zdobycie chociaż punktu naszej drużynie. Goście strzelili 3 bramki po stałych fragmentach gry, a mecz zakończył się wynikiem 0:3.

Glinik Gorlice w 20 kolejce IV ligi małopolskiej podejmował na własnym stadionie zespół z Bochni. Mecz znakomicie ułożył się dla przyjezdnych. Kibice, jeszcze dobrze nie zasiedli na trybunach a Glinik przegrywał już od 2 minuty 2:0. Takiego rozpoczęcia meczu nie spodziewał się nikt,a tym bardziej nasz zespół. Chcąc odrabiać straty tracimy kolejnego gola w 26 minucie. Piłkarze Glinika w tym meczu nie byli w stanie odrobić strat. Mecz kończy się zwycięstwem gości 0:3 i trzy punktu jada do Bochni.

Nasz zespół w ramach 19 kolejki IV ligi małopolskiej udał się w sobotnie popołudnie do Barcic. Po ostatnim bezbramkowym remisie z Lubaniem Maniowy , kibice Glinika w wyjazdowym meczu liczyli na bramki. Niestety pomimo przewagi naszego zespołu nie udało się strzelić gola. Obie drużyny podzieliły się punktem.