PORAŻKA GLINIKA NA WŁASNYM STADIONIE Z BKS BOCHNIA

Glinik Gorlice w 20 kolejce IV ligi małopolskiej podejmował na własnym stadionie zespół z Bochni. Mecz znakomicie ułożył się dla przyjezdnych. Kibice, jeszcze dobrze nie zasiedli na trybunach a Glinik przegrywał już od 2 minuty 2:0. Takiego rozpoczęcia meczu nie spodziewał się nikt,a tym bardziej nasz zespół. Chcąc odrabiać straty tracimy kolejnego gola w 26 minucie. Piłkarze Glinika w tym meczu nie byli w stanie odrobić strat. Mecz kończy się zwycięstwem gości 0:3 i trzy punktu jada do Bochni.

Nasz zespół w ramach 19 kolejki IV ligi małopolskiej udał się w sobotnie popołudnie do Barcic. Po ostatnim bezbramkowym remisie z Lubaniem Maniowy , kibice Glinika w wyjazdowym meczu liczyli na bramki. Niestety pomimo przewagi naszego zespołu nie udało się strzelić gola. Obie drużyny podzieliły się punktem.

Podopieczni trenera Daniela Dawca w dniu 30 marca podejmowali w ramach 18 kolejki IV ligi małopolskiej zespół z Lubania Maniowego. W meczu rundy jesiennej nasz zespół pokonał drużynę z Lubania 0:3. Wówczas był to zupełnie inny skład niż obecnie. Tylko 5 zawodników z tamtego spotkania wybiegło na murawę w sobotnie popołudnie. Zapewne zespół gospodarzy jak i gości miał sobie coś do udowodnienia. W Lubaniu na ławce trenerskiej zasiadł były trener Glinika Gorlice Grzegorz Hajnos, natomiast na boisku pojawił się były zawodnik naszego klubu Sebastian Kurowski. Niestety pomimo wielu dogodnych sytuacji z obu stron i niewykorzystanej "jedenastce" przez Kacpra Kuklę, mecz zakończył się bezbramkowo.

W pierwszym meczu wyjazdowym rundy wiosennej piłkarze Glinika Gorlice rozgrywali mecz z Okocimskim Brzesko. Nasza drużyna po pierwszym zwycięstwie na swoim stadionie z wyżej notowaną Watrą Białka Tatrzańska zdobyła komplet punktów i jechała na mecz do Brzeska z myślą o kolejnych. Okocimski, który był niżej notowany przed tym meczem starał się o pierwsze punkty tej rundy, których nie zdobył po przerwanym meczu w ubiegłym tygodniu. Konsekwencją tych wydarzeń mecz odbywał się bez udziału publiczności. Mecz dostarczył wiele emocji i kontrowersyjnych decyzji sędziego. Niestety, pomimo prowadzenia w meczu nie udało się przywieść do Gorlic punktów. Przegrywamy w Brzesku 3:2.

Przerwa zimowa jest bardzo pracowita dla zarządu oraz trenera gorlickiego klubu. Po zakończeniu rundy jesiennej rozpoczęły się rozmowy i poszukiwania wzmocnień dla I drużyny Glinika, czego efektem jest już rozegrana gra wewnętrzna na którą zaproszeni zostali zawodnicy obserwowani i polecani do klubu oraz wyróżniający się zawodnicy z drużyn młodzieżowych.

W dniu 3 listopada nasz zespół udał się do Szczyrzyca, aby w ostatnim meczu wyjazdowym rundy jesiennej zmierzyć się z miejscowym Orkanem. Mecz dla obu zespołów był bardzo trudny i kosztował wiele wysiłku. Podopieczni trenera Daniela Dawca przez całe spotkanie stawiali opór wyżej notowanym rywalom. Mecz rozstrzygnął się dopiero w końcowych minutach, gdzie w 81 minucie pierwszego gola zdobyli gospodarze. Michał Tabor strzałem w długi róg pokonał Krzysztofa Mitusia. Pięć minut później Dawid Kurczab wykończył akcje przeprowadzona przez Kurka i Piekarczyka i podwyższył wynik na 2:0. Glinik w doliczonym czasie gry mógł strzelić gola kontaktowego. Sędzia dyktuje rzut karny, lecz dobrze dysponowany w tym dniu Krzysztof Piekarczyk broni strzał Dawida Drąga.

W przedostatnim meczu przed własną publicznością rundy jesiennej piłkarze Glinika podejmowali beniaminka IV ligi małopolskiej wschód zespół Dunajec Zakliczyn, który kilkukrotnie był sparingowym przeciwnikiem naszego zespołu w przygotowaniach do poprzednich sezonów. Glinik w meczach kontrolnych wychodził zwycięsko. Tym razem niżej notowany zespół w tabeli nie okazał się łatwym przeciwnikiem. Mecz rozstrzygnął się w pierwszej połowie i wszystkie bramki tego spotkania widzowie zobaczyli do 45 minuty. Pomimo dwukrotnego prowadzenia naszego zespołu spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2. Remis i podział punktów w tym spotkaniu wyraźnie nie zadowolił naszego zespołu. Pomimo wyraźnej przewagi podopiecznych Daniela Dawca w drugiej części meczu wynik nie uległ zmianie. Pomimo kilku dogodnych sytuacji brakło wykończenia i skuteczności.