PRZEGRANA GLINIKA NA ZAKOŃCZENIE RUNDY JESIENNEJ

Zespół Glinika Gorlice w ostatniej kolejce rundy jesiennej podejmował przed własną publicznością Wolanie Wole Rzędzińską. Drużyna Wolanii, która w tabeli zajmowała wysokie 3 miejsce i od 9 meczy nie przegrała spotkania była faworytem tego spotkania. Nasza drużyna, która ostatnie swoje mecze grała ze zmiennym szczęściem, chciała zakończyć rundę ze zwycięstwem i dopisać cenne punkty w tabeli. Niestety pomimo wyrównanego meczu to zespół gości strzelił o jedną bramkę więcej i wywiózł z Gorlic komplet punktów. Mecz kończy się wynikiem 1:2. Jedyna bramkę dla naszego zespołu strzelił w 86 minucie Daniel Kmak.

Glinik Gorlice w ramach 16 kolejki IV ligi małopolskiej rozegrał mecz z beniaminkiem Wierchy Rabka Zdrój. Mecz rozegrano w Nowym Targu, gdzie na czas remontu swojego boiska, piłkarze Wierchów Rabka rozegrali go w roli gospodarza. Pierwsza połowa spotkania była pod dyktando gospodarzy. Mimo, że nasz zespół mógł objąć prowadzenie w tym meczu. Niestety podyktowany w 32 minucie spotkania rzut karny na Santiago Casallas nie był w stanie zamienić na gola Daniel Kmak. Druga połowa to przewaga Glinika jednak bramkę strzelają zawodnicy z Rabki.W 62 minucie ze stałego fragmentu gry bramkę zdobywa Sebastian Świerzbiński. Obie drużyny miały swoje momenty do zmiany wyniku. Jednak mecz kończy się wynikiem 1:0 dla Wierchów Rabka Zdrój, chociaż wynik meczu mógł być zupełnie inny.

Nasz zespół ostatnie mecze rozgrywał ze zmiennym szczęściem. W ostatnim meczu przed własną publicznością pokonał zespół GKS Drwinia 1:0. Natomiast w meczu na wyjeździe uległ drużynie Poprad Muszyna 1:2.

Biało-niebiescy chcieli zmazać plamę po ostatniej porażce. Zadanie jednak nie było łatwe, bo o Gorlic przyjechały rezerwy Bruk-Betu II Termalika Nieciecza, które w ostatnich trzech spotkaniach zanotowały serię zwycięstw. Dobra i konsekwentna gra naszego zespołu zaprocentowała i Glinik pokonał wyżej notowany zespół gości 2:0.

DWIE RÓŻNE POŁOWY MECZU - GLINIK PRZEGRYWA Z POPRADEM MUSZYNA.

W ramach 14 kolejki nasz zespół udał się do Muszyny, aby tam rozegrać mecz z miejscowym Popradem. Po ostatnim zwycięstwie na własnym boisku z GKS Drwinia nasza drużyna nabrała więcej optymizmu i zapewne chciała sięgnąć po kolejne punkty. Jednak gospodarze tego spotkania, którzy plasowali się w górnej części tabeli i wygrali trzy ostatnie mecze byli trudniejszym rywalem niż poprzedni nasz przeciwnik. Mecz miał dwie różne połowy. W pierwszej zdecydowanie dominowali gospodarze i strzelili 2 bramki do przerwy. Druga połowa z kolei lepsza w wykonaniu Glinika. Niestety podopiecznym trenera Daniela Dawca udało się strzelić tylko jedna bramkę w tej czesci meczu. Mecz kończy się wynikiem 2:1 dla Popradu Muszyny. Być może, gdyby było więcej czasu wynik mógłby być zupelnie inny.

Zespół Glinika nie może przełamać się w kolejnym meczu. Po ostatniej przegranej na własnym stadionie z drużyną Unii Tarnów 4:1 tym razem zespół rozegrał wyjazdowy mecz w Tarnowie z miejscową Tarnovią. Podopieczni trenera Daniela Dawca po dwóch przegranych meczach szybko stracili pozycję lidera. Drużyna z Tarnowa z kolei w ostatnich kolejkach poczyna sobie dużo lepiej i wygrała trzy ostatnie spotkania. Chęć zrehabilitowania biało-niebiescy chcieli udokumentować zwycięstwem na wyjeździe. Niestety pomimo wyrównanego meczu nie udało się pokonać Tarnovii. W meczu o jedną bramkę więcej strzelają gospodarze. Strzelcem bramki zosał z rzutu karnego w 53 minucie Wojciech Mącior.

W dniu 28 września na własnym stadionie Glinik Gorlice podejmował dotychczasowego wicelidera drużynę Unii Tarnów. Drużyna gości, która w poprzedniej rundzie walczyła o najwyższe cele i zakończyła sezon na pierwszym miejscu w tej rundzie również jest zespołem grający football na wysokim poziomie. Nasza drużyna po ostatniej porażce w Limanowej spotkała się z kolejnym wymagającym przeciwnikiem. Niestety i tym razem musiała uznać wyższość przeciwnika. Zespół gości dominował na boisku i pokonał Naszą drużynę 1:4. (0:2) po 2 bramkach Łukasza Popieli, 1 bramce Dominika Wardzały i Mateusza Nowaka. Dla Glinika jedyną bramkę z rzutu karnego strzelił Daniel Kmak.

W ramach 10 kolejki IV ligi małopolskiej nasz zespół w niedzielne popołudnie udał się do Limanowej, aby tam zmierzyć się z miejscową drużyną Limanovii. Po ostatnim bezbramkowym remisie przed własną publicznością kibice czuli niedosyt a zawodnicy chcieli udowodnić, że mieli słabszy dzień i za pewno zrekompensują się w Limanowej. Niestety stało się najgorsze. Zespół Glinika w tym dniu zagrał słabe spotkanie i musiał uznać wyższość drużyny z Limanowej. Limanowianie byli zdecydowanie lepszym zespołem i zasłużenie wygrali 4:0.

MECZ ZMARNOWANYCH SZANS. BEZBRAMKOWY REMIS Z ORKANEM SZCZYRZYC.

W środowe popołudnie 18 września nasz zespół podejmował na własnym stadionie w ramach 9 kolejki IV ligi drużynę Orkan Szczyrzyc. Po 6 meczach bez porażki podopieczni trenera Daniela Dawca zajmowali pozycję lidera, natomiast drużyna przyjezdnych plasował się na miejscu 12. Atut własnego boiska, pozycja w tabeli i dobra passa w ostatnich meczach naszej drużyny, jasno wskazywała faworyta tego spotkania. Oba zespoły w pierwszej połowie nie prezentowały dobrej gry. Optyczną przewagę miała drużyna gości, która częściej atakowała na bramkę Glinika. Jednak to nasza drużyna miała doskonałą okazję do strzelania bramki. W drugiej połowie inicjatywę wyraźnie przejął zespół Glinika, który miał kilka stuprocentowych okazji, aby rozstrzygnąć to spotkanie na swoją korzyść. Ostatecznie kibice nie doczekali się bramek, a drużyny podzieliły się punktami. Mecz niewykorzystanych szans, a bezbramkowy remis na pewno pozostaje dużym niedosytem, gdzie w oczekiwaniach było zwycięstwo.

W ramach 8 kolejki Glinik Gorlice udał się na wyjazdowy mecz do Nowego Sącza, aby tam zmierzyć się z niepokonaną drużyną rezerw pierwszoligowego zespołu Sandecji Nowy Sącz. Ten mecz był niewątpliwie sprawdzianem dla naszego zespołu.  Glinik, który był na fali zwycięstw chciał podtrzymać tą passę. Sandecja, jako zespół bez porażki, był zapewne faworytem tego spotkania i także chciał utrzymać serie meczy bez porażki. Przedmeczowe słowa trenera Daniela Dawca, dały wiarę biało-niebieskim: "....statystyki nie grają, a przeciwnicy to tylko ludzie, których da się pokonać". Tak się własnie stało. Nasza druzyna pokonała faworyzowany zespół Sandecji II Nowy Sącz i przywiózła 3 punty. Po zwycięstwie 0:1 awansowaliśmy na fotel lidera. Zwycięska bramkę dla Glinika strzelił Guilherme da Silva.

Po ostatnich wyjazdowych i zwycięskich meczach Glinika Gorlice, przyszedł czas na rozegranie spotkania przed własną publicznością. Mecz rozgrywany w ramach 7 kolejki IV ligi małopolskiej był dopiero drugim spotkaniem w tej rundzie na własnym stadionie przy Sienkiewicza. Sympatycy i kibice naszego klubu w niedzielne popołudnie licznie przybyli na to spotkanie. Tym bardziej, że przeciwnikiem naszego zespołu był dotychczasowy vice lider tabeli zespół Bocheński KS. Drużyna przyjezdnych niewątpliwie była jedną z silniejszych drużyn z jakimi do tej pory musiał zmierzyć się nasz zespół, a pozycja w tabeli Bocheńskiego wskazywała, że nie będzie to łatwy mecz. Nasza drużyna rozpędzona po zwycięskich meczach w Rytrze i Barcicach, pokazała, że cały zespół zaczął dobrze funkcjonować i pokazał to i w tym spotkaniu. Po pierwszej połowie na pewno nikt nie spodziewał się takiego wyniku. Druga połowa zgoła odmienna od pierwszych 45 minut. Po przerwie padło, aż pięć goli z czego co najważniejsze 4 dla Glinika. Bramki dla naszego zespołu zdobyli: dwie Santiago Casallas, Daniel Kmak i Krzysztof Tarasek. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4:1. Bramkę dla gości zdobył Mirosław Tabor.