MECZ ZMARNOWANYCH SZANS. BEZBRAMKOWY REMIS Z ORKANEM SZCZYRZYC.

W środowe popołudnie 18 września nasz zespół podejmował na własnym stadionie w ramach 9 kolejki IV ligi drużynę Orkan Szczyrzyc. Po 6 meczach bez porażki podopieczni trenera Daniela Dawca zajmowali pozycję lidera, natomiast drużyna przyjezdnych plasował się na miejscu 12. Atut własnego boiska, pozycja w tabeli i dobra passa w ostatnich meczach naszej drużyny, jasno wskazywała faworyta tego spotkania. Oba zespoły w pierwszej połowie nie prezentowały dobrej gry. Optyczną przewagę miała drużyna gości, która częściej atakowała na bramkę Glinika. Jednak to nasza drużyna miała doskonałą okazję do strzelania bramki. W drugiej połowie inicjatywę wyraźnie przejął zespół Glinika, który miał kilka stuprocentowych okazji, aby rozstrzygnąć to spotkanie na swoją korzyść. Ostatecznie kibice nie doczekali się bramek, a drużyny podzieliły się punktami. Mecz niewykorzystanych szans, a bezbramkowy remis na pewno pozostaje dużym niedosytem, gdzie w oczekiwaniach było zwycięstwo.

W ramach 8 kolejki Glinik Gorlice udał się na wyjazdowy mecz do Nowego Sącza, aby tam zmierzyć się z niepokonaną drużyną rezerw pierwszoligowego zespołu Sandecji Nowy Sącz. Ten mecz był niewątpliwie sprawdzianem dla naszego zespołu.  Glinik, który był na fali zwycięstw chciał podtrzymać tą passę. Sandecja, jako zespół bez porażki, był zapewne faworytem tego spotkania i także chciał utrzymać serie meczy bez porażki. Przedmeczowe słowa trenera Daniela Dawca, dały wiarę biało-niebieskim: "....statystyki nie grają, a przeciwnicy to tylko ludzie, których da się pokonać". Tak się własnie stało. Nasza druzyna pokonała faworyzowany zespół Sandecji II Nowy Sącz i przywiózła 3 punty. Po zwycięstwie 0:1 awansowaliśmy na fotel lidera. Zwycięska bramkę dla Glinika strzelił Guilherme da Silva.

Po ostatnich wyjazdowych i zwycięskich meczach Glinika Gorlice, przyszedł czas na rozegranie spotkania przed własną publicznością. Mecz rozgrywany w ramach 7 kolejki IV ligi małopolskiej był dopiero drugim spotkaniem w tej rundzie na własnym stadionie przy Sienkiewicza. Sympatycy i kibice naszego klubu w niedzielne popołudnie licznie przybyli na to spotkanie. Tym bardziej, że przeciwnikiem naszego zespołu był dotychczasowy vice lider tabeli zespół Bocheński KS. Drużyna przyjezdnych niewątpliwie była jedną z silniejszych drużyn z jakimi do tej pory musiał zmierzyć się nasz zespół, a pozycja w tabeli Bocheńskiego wskazywała, że nie będzie to łatwy mecz. Nasza drużyna rozpędzona po zwycięskich meczach w Rytrze i Barcicach, pokazała, że cały zespół zaczął dobrze funkcjonować i pokazał to i w tym spotkaniu. Po pierwszej połowie na pewno nikt nie spodziewał się takiego wyniku. Druga połowa zgoła odmienna od pierwszych 45 minut. Po przerwie padło, aż pięć goli z czego co najważniejsze 4 dla Glinika. Bramki dla naszego zespołu zdobyli: dwie Santiago Casallas, Daniel Kmak i Krzysztof Tarasek. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4:1. Bramkę dla gości zdobył Mirosław Tabor.

Po środowej wygranej naszego zespołu w Rytrze, przeciwnikiem Glinika w 6 kolejce był zespół Barciczanki Barcice. Podopieczni trenera Daniela Dawca doskonale wiedzieli, że znajdujący się niżej w tabeli zespół z Barcic nie będzie łatwym przeciwnikiem. Mecze z Barcicami zazwyczaj bywały trudne a bezpośrednie pojedynki w większości kończyły się remisem. Tym razem drużyna Glinika okazała się mocniejsza i wygrała pewnie 0:3 po dwóch bramkach Guilherme da Silvy i Daniela Kmaka.

W środowe popołudnie rozegrana została 5 kolejka IV ligi małopolskiej. Nasz zespół udał się do Rytra, aby tam rozegrać mecz z drużyną Poprad Rytro. Zespół z Rytra powrócił ponownie w szeregi IV ligi po rocznej przerwie. Przed tym meczem oba zespoły miały na swoim koncie 6 punktów i równocześnie rozegrały po 3 spotkania. Glinik po zremisowanym meczu na własnym stadionie jechał do Rytra, aby walczyć o pełną pule punktów. Mimo tej samej pozycji w tabeli, nasz zespół był faworytem tego spotkania. Po dobrym meczu i ambitnej grze całego zespołu nie zawiódł swoich sympatyków i wywalczył komplet punktów pokonując gospodarzy 1:3. Po bramkach Dawida Drąga, Sebastiana Kowalczyka i Santiago Casallasa.

W meczu 4 kolejki IV ligi małopolskiej nasz zespół rozegrał pierwszy mecz przed własną publicznością. Przeciwnikiem Glinika był zespół Okocimski Brzesko. Po zwycięstwie w ostatnim meczu wyjazdowym biało-niebiescy chcieli się zaprezentować z jak najlepszej strony na własnym stadionie. Niestety pomimo przewagi Glinika, mecz zakończył się bezbramkowym remisem i podziałem punktów.

Po przerwie w rozgrywkach nasz zespół rozegrał kolejny mecz na Podhalu. W niedziele 18 sierpnia udał się do Białki Tatrzańskiej, aby tam zmierzyć się z drużyną Watry. Jak wiemy zespół z Białki nie był nigdy wygodnym rywalem dla biało-niebieskich. Tym bardziej, że na przestrzeni 6 lat rozgrywając mecze w roli gości Glinik Gorlice wygrał tylko raz. Zespół z gospodarzy przed tym meczem miał na swoim koncie 3 punkty i 2 rozegrane mecze. Glinik natomiast po jednym meczu był bez punktu. Plan na mecz był jasny. Zdobyć komplet punktów i odbudować się po porażce w Maniowym.Tak też się stało. Zespół zagrał bardzo dobry mecz i wygrał z Watrą 0:2 po bramkach Santiago Casallas i Daniela Kmaka.

W rozegranym meczu pierwszej kolejki IV ligi małopolskiej wschód piłkarze Glinika musieli uznać wyższość zespołu z Maniowego. Nie był to wymarzony start biało-niebieskich. Obie drużyny zagrały dobre spotkanie, ale błędy w obronie Glinika zadecydowały o przegranej. Mimo kilku niewykorzystanych i dogodnych sytuacji jakie miał Glinik spotkanie zakończyło się wynikiem 4:2 (1:0).

W najbliższą niedziele biało-niebiescy rozpoczną nowy sezon i ma ambitne plany, aby walczyć o najwyższe cele. Nie ukrywamy, że walczymy o awans.

Przypomnijmy, że przygotowania do nowego sezonu zespół rozpoczął 9 lipca. Rozegrał mecze kontrolne m.in. z FK Gerlachov, Przełęcz Dukla, Wisłoką Dębica i Podhalem Nowy Targ.

Wyniki meczów sparingowych jak wiemy były różne, ale mimo to gra naszego zespołu napawa optymizmem. Przede wszystkim trzeba mieć na uwadze, że większość spotkań była okazją do obserwowania nowych zawodników oraz wyboru optymalnego ustawienia składu. Efekty tego okresu przygotowawczego powinny być widoczne dopiero w lidze, która dla naszego zespołu rusza już za kilka dni.

W trakcie trwania sezonu przygotowawczego klub i sztab szkoleniowy przyglądał się wielu nowym piłkarzom i na ten moment skompletował silny skład. W zespole pojawiło się wiele nowych zawodników, z którymi klub zdecydował się w mijającym tygodniu dopiąć wszelkich formalności i zbudować solidny zespół na zbliżający się sezon 2019/2020. Trener Daniel Dawiec ma do dyspozycji 25 zawodników.

Poniżej zaprezentujemy ruchy kadrowe i skład naszego zespołu na sezon 2019/2020.