gksglinik 2021 strona4

PODSUMOWANIE JUBILEUSZU 100 LECIA GKS GLINIK GORLICE

 

 

Zadanie było niezwykle trudne ponieważ tak niewiarygodnie krótki czas przygotowań i do końca ważące się losy wielu atrakcji nie dawały absolutnie gwarancji ostatecznego sukcesu. Na szczęście dzięki zaangażowaniu ogromnej liczby osób z klubu, władz miasta, sponsorów, kibiców i sympatyków możemy z podniesionym czołem powiedzieć że setne urodziny klubu świętowaliśmy godnie i na odpowiednim poziomie. Świadczą o tym niezliczone podziękowania i gratulacje, które do dziś przychodzą na adres klubu. Wszyscy wspominają wydarzenie i gratulują nam organizacji. Wiele ciepłych słów otrzymaliśmy od Zarządu Wisły Kraków, od działaczy z okolicznych klubów i okręgowych związków piłki nożnej. Relacji z jubileuszu doczekaliśmy się na wielu portalach internetowych, dlatego nie chcemy tutaj zabierać czasu kolejnym reportażem.

Pokusimy się tylko o parę ciekawostek...

Przede wszystkim frekwencja okazała się imponująca, łącznie uczestników meczu i pikniku oraz zaproszonych gości było w granicach 2500 osób. Oprócz naszych kibiców gościliśmy zaprzyjaźnione zorganizowane grupy z Łodzi, Krosna, Krakowa, Nowego Targu, Stróż. Jak wynika z maili byli pojedyncze kibice z całej małopolski, podkarpacia i śląska. Oprawa kibiców przeszła nasze oczekiwania. Fantastyczny pokaz odbił się już szerokim echem w mediach. Na uwagę zasługuje postawa kibiców, ich wzorowe zachowanie i doping, spektakularny przemarsz z rynku przy aprobacie władz miasta i wsparciu gorlickiej policji. Dziękujemy wszystkim kibicom za ich postawę. To dla nich w głównej mierze organizowaliśmy całe to przedsięwzięcia. Dzięki naszym sponsorom oprócz wliczonych w bilety kiełbasek rozdaliśmy gratis 1000 jabłek, 1000 puszek Coca Coli i tyle samo drożdzówek. Na stoisku klubowym sprzedaliśmy sporo gadżetów, w tym najwięcej bo cały nakład szalików. Dziś już oferujemy dodatkowe nakłady szalików do sprzedaży. 

 

IMG-20211105-WA0004_1.jpg

 

Co do przyjazdu Wisły Kraków to wbrew prognozom malkontentów mogliśmy zobaczyć na murawie pierwszy skład, zresztą trener Gula zapewniał że podchodzą do tego meczu bez taryfy ulgowej. Gratulujemy naszym piłkarzom postawy, którzy mimo końcowego wyniku nie oddali meczu bez walki. Wielu wątpiło w przyjazd Jakuba Błaszczykowskiego i tutaj znów zaskoczenie na plus bo Kuba dotrzymał słowa. Dodatkowo zszokował nawet władze Wisły bo mieliśmy ustalenie że do zawodników Wisły a szczególnie Jakuba Błaszczykowskiego nie ma możliwości podchodzić. Kuba poszedł “na całego” i przez ponad godzinę rozdał setki autografów. Szacunek i ukłony...

IMG-20211105-WA0003.jpg

Szacunek dla naszych sponsorów, którzy osobiście zaszczycili nas swoją obecnością i finansowo wsparli organizację Jubileuszu. Nawet wśród nich były też obawy czy wszystko uda nam się odpowiednio zaryzykować a już podczas imprezy gratulowali nam rozmachu i pomysłowości.

IMG-20211105-WA0002.jpg

Chcieliśmy w tym dniu pokazać to co mamy aktualnie najlepsze. Stąd pokazy wszystkich grup naszej Akademii, występ cheerleaderek, symboliczne wypuszczenie w powietrze 1000 biało-niebieskich balonów. Dużym sukcesem okazało się wyróżnienie działaczy i sportowców z pozostałych sekcji. Dla wielu z nich była to wyjątkowa okazja do wspomnień i spotkania po latach. Momenty wzruszeń i niekłamanych emocji utrwaliliśmy na setkach zdjęć.

Rozdaliśmy 70 jubileuszowych odznaczeń dla najbardziej zasłużonych i złożyliśmy formalne wnioski o odznaczenia związkowe do OZPN i PZPN. Sporym zaskoczeniem był przyjazd Dariusza Bohatkiewicza, który stanął na głowie, aby w natłoku swoich zawodowych obowiązków znaleźć chwilę i pojawić się w rodzinnych Gorlicach w tym szczególnym dniu. Część piknikowa również zapewniła uczestnikom odpowiedni poziom rozrywki a dla najbardziej wytrwałych mimo początkowo silnego wiatru udało się wystartować w góre największej atrakcji pikniku - balonu pasażerskiego.

IMG-20211105-WA0000.jpg

 

List od Prezesa PZPN Cezarego Kuleszy, który został odczytany w trakcie jubileuszu naszego klubu.

 

pzpnck_Duży.jpg

 

 

Wspominamy te wszystkie momenty nie po to, aby się chwalić ale po to żeby pokazać że takie niezapomniane chwile są nam niesamowicie potrzebne i na taki wyjątkowy czas potrafimy się jako społeczeństwo różnych opcji, wartości czy nawet kultur super bawić i spędzać wolny czas. Okazuje się że 100 lecie GKS Glinik Gorlice pozytywnie wszystkich zmobilizowało i zapaliło nowe światełko nadziei na kolejne lata tego wyjątkowego klubu. Obyśmy tego nie zmarnowali.

Przepraszamy wszystkich za wszelkie niedociągnięcia i jakiekolwiek niezamierzone wpadki. Do następnych urodzin:)

 

Pod poniższym linikem obszerna relacjia z obchodów 100 lecia GKS Glinik Gorlice 

https://www.gorlice.pl/pl/220/11016/1-lat-glinika-gorlice-tak-swietowalismy-.html