gksglinik 2021 strona4

ZAKOŃCZENIE SEZONU W MANIOWACH

W sobotnie popołudnie zakończymy sezon 2020/2021 w KEEZA IV Lidze. Naszym rywalem w ostatnim spotkaniu tegorocznych rozgrywek będzie ekipa Lubania Maniowy, której będziemy gośćmi. Będzie to znakomita okazja, by zdobyć komplet punktów.

Zarówno piłkarze Glinika, jak i Lubania nie mogą zaliczyć poprzedniej kolejki do udanych. Gorliczanie przed tygodniem musieli na własnym obiekcie uznać wyższość Popradu Muszyna po golach Daniela Szeligi, Szymona Grucy i Sebastiana Wąchały, zaś Lubań uległ w Niecieczy rezerwom Bruk-Betu Termaliki aż 1-4. 2 trafienia dla "Słoni" zanotował Krzysztof Wrzosek, po jednym Jakub Janczy i Dawid Lizak, zaś honorowego gola w końcówce zdobył Damian Mrówka. "Biało-niebiescy" jednak w ostatnich dniach zagrali jeszcze jedno spotkanie; w ramach odrabiania ligowych zaległości pokonali w ostatnim domowym meczu sezonu Limanovię, aż 4-0. Hat-trickiem popisał się Konrad Grela, zaś z debiutanckiego trafienia w barwach pierwszego zespołu mógł cieszyć się Karol Kusiak.

Dzięki środowej wygranej podopieczni Tomasza Wacka awansowali na 7 miejsce w ligowej tabeli z 44 punktami w dorobku; 1 "oczko" mniej ma wyprzedzona Wolania Wola Rzędzińska, zaś do trzeciego Lubania tracimy dokładnie 10 punktów. Z klubem z Maniów graliśmy już 15 sierpnia; wówczas przy Sienkiewicza 15 musieliśmy podzielić się punktami po remisie 1-1. Gola dla naszego zespołu po błędzie bramkarza zdobył Konrad Grela, zaś w końcówce stan meczu wyrównał Jakub Kasperczyk.

Sobotnie spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00. Na naszych mediach społecznościowych będziemy podawać informację o zmianie wyniku.