gksglinik 2021 strona4

DOMOWE OSTATKI

W środowy wieczór na murawie Stadionu OSiR im. Maksymiliana Kumorkiewicza w Gorlicach zawodnicy Glinika rozegrają ostatni domowy mecz w sezonie 2020/2021. Rywalami "Biało-niebieskich" będą piłkarze Limanovii Limanowa. Będzie to okazja do pożegnania się z miejscowymi kibicami w dobrym stylu.

Starcie to będzie nadrobieniem zaległości z 23. kolejki KEEZA IV Ligi; przypomnijmy, że powodem przełożenia tego meczu był półfinał Pucharu Polski Małopolskiego Związku Piłki Nożnej, w którym nasi zawodnicy rywalizowali na wyjeździe z Wieczystą Kraków. Wówczas ulegliśmy gospodarzom 2-8. Działo się to dokładnie 19 maja, a więc niecały miesiąc przed potyczką z limanowskim klubem.

W weekend oba zespoły musiały pogodzić się z porażką. Gorliczanie przegrali na własnym stadionie z Popradem Muszyna 0-3. Bramki dla wiceliderów tabeli ligowej zdobywali kolejno Szymon Gruca, Daniel Szeliga i Sebastian Wąchała, dzięki czemu nadal liczą się w walce o awans do dwumeczu barażowego o awans do III Ligi. Limanowianie zaś musieli uznać wyższość Wierchów Rabka-Zdrój, które pokonały ich w Limanowej 3-2. Gospodarze mogli cieszyć się po bramkach zdobytych przez Sylwestra Tokarza i Kacpra Skrzatka, zaś gole dla gości stały się faktem za sprawą Mateusza Otręby, Bartłomieja Głowy i Michała Banika.

Wyżej w tabeli KEEZA IV Ligi są zawodnicy Limanovii, którzy w dorobku mają 46 punktów i plasują się na 6 miejscu. Podopieczni Tomasza Wacka tracą do nich 5 "oczek" i są na 8 pozycji. W grupie mistrzowskiej wyprzedzają wyłącznie Sokoła Słopnice i Metal Tarnów. Warto jednak wspomnieć, że słopniczanie również w środę odrobią zaległości w pojedynku z Wierchami Rabka-Zdrój, które rozpocznie się niemal równocześnie z naszym pojedynkiem.

Jesienią na obiekcie w Limanowej znacznie lepsi byli gospodarze, którzy pokonali nas 4-0 po dwóch golach Sebastiana Jacaka i po jednym Sylwestra Tokarza i Grzegorza Musa. Była to wówczas pierwsza porażka Glinika w ligowych rozgrywkach w sezonie 2020/2021.

Pierwszy gwizdek sędziego zabrzmi o godzinie 18:00. Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków gorlickiego klubu na stadion, by podziękować naszym zawodnikom za niezwykle emocjonujący sezon.