gksglinik 2021 strona4

Z METALEM NA POCZĄTEK CZERWCA

Przed zespołem Glinika Gorlice zostało już tylko 5 spotkań, które zostaną rozegrane w czerwcu. Na początek miesiąca podopieczni Tomasza Wacka wybiorą się do Tarnowa, gdzie zmierzą się z miejscowym Metalem. Gorliczanie będą mogli awansować na 7 pozycję, zaś gospodarze powalczą o wydostanie się z ostatniego miejsca grupy mistrzowskiej KEEZA IV Ligi.

Poprzedni tydzień należał do słodko-gorzkich dla Glinika. W Dzień Matki naz zespół zwyciężył przy Sienkiewicza 15 z Wolanią Wola Rzędzińska 3-1. Wówczas bramki dla naszej ekipy zdobyli kolejno Konrad Grela (dwie) i Kacper Stój. Honorowe trafienie dla gości zanotował Dominik Adamowski. 3 dni później musieliśmy na wyjeździe uznać wyższość rezerw Bruk-Betu Termaliki Nieciecza ulegając 0-2. Przemysława Harwata pokonali kolejno Adrian Chłoń i Dawid Lizak. Obecnie w ligowej tabeli "Biało-niebiescy" są na 8 miejscu z punktem straty do Wolanii, która jednak rozegrała jedno spotkanie więcej od gorliczan.

W podobnych humorach w zeszłym tygodniu byli zawodnicy Metalu. W zeszłą środę na stadionie w Niecieczy zremisowali 2-2 ze "Słoniami", jednak z powodu występu nieuprawnionego zawodnika w szeregach gospodarzy postanowiono przyznać walkower 3-0 na korzyść Tarnowian. Po kilku dniach przy Warsztatowej 2 odbyło się spotkanie derbowe z Unią, w którym nasi sobotni rywale przegrali z "Jaskółkami" aż 1-4. Honorowego gola dla Metalu zdobył Damian Wolański, a z bramek dla gości mogli cieszyć się Artur Biały, dwukrotnie Wiktor Putin i Dsean Theobalds. Beniaminek rozgrywek KEEZA IV Ligi ma w dorobku 32 punkty; do dziewiątego Sokoła Słopnice traci zaledwie punkt, ale strata do Glinika jest znacznie większa, bo wynosi już 8 "oczek".

Jesienią na naszym stadionie wygraliśmy z Tarnowianami 2-1. Wówczas dwukrotnie bramkarza rywali pokonał Piotr Gogola, a gola honorowego zdobył Jarosław Magdziarczyk. 

Pierwszy gwizdek sędziego wybrzmi przy Warsztatowej 2 o godzinie 17:00. Na naszych profilach na Facebooku i Twitterze będziemy podawać aktualizację wyniku tego meczu.