gksglinik 2021 strona4

DO SŁOPNIC PO PRZEŁAMANIE

W środowy wieczór nasz zespół rozegra swoje kolejne spotkanie w ramach rozgrywek KEEZA IV Ligi. Tym razem ekipa pod wodzą Tomasza Wacka zmierzy się w Słopnicach z miejscowym Sokołem. Dla naszych zawodników będzie to okazja do zakończenia złej passy trzech ligowych porażek z rzędu w starciach wyjazdowych.

W poprzedniej kolejce obydwa zespoły musiały uznać wyższość ekip rywali. Najpierw w Boże Ciało piłkarze Sokoła rywalizowali z rezerwami Bruk-Betu Termaliki Nieciecza. Musieli jednak uznać wyższość ówczesnych gospodarzy, ponieważ stracili 2 gole i zdołali strzelić zaledwie jednego. Ekipa z Gminy Żabno mogła cieszyć się po bramkach Marcela Vasila i Jakuba Janczego, zaś honorowe trafienie (choć wówczas wyrównujące stan meczu) zanotował Patryk Nowak. W sobotę zaś na murawę stadionu w Tarnowie wybiegły jedenastki naszego Glinika, oraz miejscowego Metalu. W tym starciu ulegliśmy aż 1-6, ale wszystkie 7 goli było autorstwa gospodarzy. Do bramki Glinika trafiali kolejno: Arkadiusz Rajczyk, Albert Stolarz, Tomasz Magdziarczyk, dwukrotnie Damian Wolański i Dominik Melczenko, zaś jedynego gola dla Glinika możemy zawdzięczać Adrianowi Ślęzakowi.

W ligowej tabeli wyżej plasuje się Glinik, który ma 7 punktów przewagi nad Sokołem i plasuje się na ósmym miejscu. Klub ze Słopnic zaś zamyka listę ekip grających w grupie mistrzowskiej KEEZA IV Ligi. Na korzyść "Biało-niebieskich" było także spotkanie ostatniej kolejki fazy zasadniczej pomiędzy obydwiema drużynami. Dokładnie miesiąc i jeden dzień przed rozgrywaniem środowego rewanżu wygraliśmy przy Sienkiewicza 15 po bramce Konrada Greli.

Spotkanie na stadionie w Słopnicach rozpocznie się o godzinie 18:00. Na naszych mediach społecznościowych będziemy publikować aktualizację jego wyniku.