gksglinik 2021 strona4

Z WOLANIĄ O PRZEŁAMANIE ZŁEJ PASSY

W środowy wieczór na stadionie OSiR im. Maksymiliana Kumorkiewicza nasz zespół podejmie Wolanię Wola Rzędzińska. Będzie to spotkanie w ramach 25. kolejki rozgrywek KEEZA IV Ligi. Po dwóch porażkach w zeszłym tygodniu zarówno w lidze, jak i pucharach, podopieczni Tomasza Wacka będą chcieli odwrócić złą kartę.

Po poprzedniej kolejce w znacznie lepszych humorach byli zawodnicy Wolanii. Było tak z powodu wygranej 2-1 w domowym meczu przeciwko rezerwom Bruk-Betu Termaliki Nieciecza. Bramki dla gospodarzy zdobyli Jakub Płaczek i Igor Wójcik, a honorowe trafienie dla "Słoni" zanotował Norbert Stachura. "Biało-niebiescy" zaś musieli uznać wyższość Wierchów Rabka-Zdrój. Na obiekcie w Nowym Targu gorliczanie stracili 4 gole i strzelili zaledwie jednego. Nasz zespół na prowadzenie wyprowadził Konrad Grela, jednak później do głosu doszli piłkarze z Rabki. W pierwszej połowie stan meczu wyrównał Maciej Banik, a w drugiej połowie błędy naszego zespołu wykorzystali Michał Banik, Maciej Topór i Michał Czubin.

W tabeli KEEZA IV Ligi Glinik zajmuje 8 pozycję z 37 punktami w dorobku. Nasi jutrzejsi rywale zaś zdobyli od nas 4 "oczka" więcej, dzięki czemu plasują się aktualnie na 6 miejscu. Warto jednak pamiętać, że zespół pod wodzą Tomasza Juszczyka zagrał jedno spotkanie ligowe więcej od gorliczan. Chodzi oczywiście o kolejkę rozgrywaną w zeszłą środę, kiedy "Biało-niebiescy" walczyli o awans do finału Pucharu Polski Małopolskiego Związku Piłki Nożnej przeciwko Wieczystej Kraków. Wówczas piłkarze z Woli Rzędzińskiej pokonali na wyjeździe Metal Tarnów po trafieniach Artura Nowaka i Dominika Adamowskiego.

Oba zespoły zmierzyły się ze sobą w fazie zasadniczej ligowych rozgrywek 14 listopada. Wówczas na stadionie w Woli Rzędzińskiej ulegliśmy gospodarzom 1-4. Honorowego gola zdobył Piotr Gogola, zaś po stronie Wolanii do naszej bramki trafiali Artur Nowak (dwukrotnie), Dominik Minorczyk i Jabub Płaczek.

Pierwszy gwizdek sędziego zabrzmi o godzinie 18:00. Zapraszamy na trybuny stadionu OSiR im. Maksymiliana Kumorkiewicza, aby dopingować nasz zespół. Jeśli jednak ktoś nie da rady przybyć na spotkanie, to na naszym twitterowym profilu będziemy prowadzić tekstową relację na żywo.