gksglinik 2021 strona4

W SOBOTĘ Z WIERCHAMI

W sobotę podopieczni Tomasza Wacka powalczą o ligowe punkty w wyjazdowym spotkaniu przeciwko Wierchom Rabka-Zdrój. Dla gorliczan będzie to okazja na podtrzymanie zwycięskiej passy w meczach o mistrzostwo KEEZA IV Ligi. Około godziny 19:15 powinniśmy wiedzieć, który z zespołów będzie ostatecznie mógł cieszyć się z kolejnych "oczek".

"Biało-niebiescy" będą mieli okazję na jak najszybsze zapomnienie o środowej potyczce w ramach półfinału Pucharu Polski Małopolskiego Związku Piłki Nożnej przeciwko Wieczystej Kraków. Przypomnijmy, że w wyjazdowym starciu ulegliśmy krakowianom 2-8. Bramki dla naszego zespołu zdobyli Piotr Gogola i Konrad Grela. Zupełnie inaczej układa się sytuacja w rozgrywkach ligowych, gdzie gorliczanie są niepokonani od czterech spotkań. W ostatnich tygodniach Glinik pokonał kolejno Rylovię Rylowa 5-0, Tarnovię Tarnów 2-0, Sokoła Słopnice 1-0 i Unię Tarnów 2-0. Obecnie w ligowej tabeli zajmujemy 8 miejsce ze stratą 12 punktów do liderujących Popradu Muszyna i Lubania Maniowy.

Nasi jutrzejsi przeciwnicy w tym tygodniu walczyli już w zmaganiach o ligowe punkty. W ramach 23 kolejki KEEZA IV Ligi grali w wyjazdowym meczu przeciwko rezerwom Bruk-Betu Termaliki Nieciecza, gdzie musieli uznać wyższość rywali. "Słonie" pokonały klub z Rabki-Zdroju 3-0. Przed tygodniem, na start rywalizacji w grupie mistrzowskiej piłkarze Wierchów zwyciężyli z Wolanią Wola Rzędzińska 3-1. Dwa trafienia dla gospodarzy zanotował Łukasz Pazurkiewicz, a jedno Maciej Banik. Z honorowego gola mógł cieszyć się Artur Nowak. Zespół grający w obecnym sezonie na stadionie w Nowym Targu jest czwarty w rozgrywkach ligowych z 44 punktami w dorobku.

W jesiennym meczu pomiędzy obydwoma zespołami padł bezbramkowy remis. Było to wówczas ostatnie spotkanie rozgrywane przez Glinik i Wierchy w 2020 roku.

Pierwszy gwizdek sędziego zabrzmi o godzinie 17:30. Na relację minuta po minucie zapraszamy na nasz profil na Twitterze (LINK). Aktualizację wyniku meczu (zdobywców bramek i rezultat końcowy, oraz do przerwy) będziemy podawać na Facebooku.