gksglinik 2021 strona4

DO KRAKOWA PO FINAŁ

 

W środowe popołudnie na murawie stadionu w KS Wieczysta w Krakowie gospodarze z krakowskiej Klasy Okręgowej podejmą ekipę Glinika Gorlice. Będzie to potyczka w ramach półfinału Pucharu Polski Małopolskiego Związku Piłki Nożnej, której zwycięzca znacznie zbliży się do gry w centralnej części „Pucharu Tysiąca Drużyn” w przyszłym sezonie.

 

 

GLITAR

Podopieczni Tomasza Wacka mogą zaliczyć ostatnie tygodnie do niezwykle udanych. W poprzednich dwóch kolejkach KEEZA IV Ligi pokonali na własnym boisku kolejno Sokoła Słopnice 1:0 i trzecią w tabeli Unię Tarnów 2:0. Po jednym golu w tym spotkaniach zdobył Konrad Grela, zaś drugie trafienie w starciu z tarnowianami zanotował Dawid Drąg.

W ćwierćfinale wojewódzkich zmagań pucharowych sprzed dwóch tygodni Biało-niebiescy zwyciężyli na wyjeździe z MKS-em Trzebinia 4:1. Wówczas bramki na wagę awansu do półfinału zdobyli Daniel Ogrodnik (dwie), Krzysztof Tarasek i Piotr Martuszewski, zaś z gola honorowego dla gospodarzy mógł cieszyć się Patryk Kiczyński.

Gospodarze z krakowskiej KEEZA Klasy Okręgowej są liderami swoich rozgrywek. Podopieczni Przemysława Cecherza w 19 spotkaniach nie ponieśli jeszcze porażki, a ich bilans bramkowy to 148:6. W sobotę Krakowianie zwyciężyli u siebie z Kmitą Zabierzów 4:0. Hat-tricka w tym spotkaniu zdobył Krzysztof Szewczyk, zaś jedną bramkę strzelił były wielokrotny reprezentant Polski, Sławomir Peszko.

W drodze do półfinału Pucharu Polski Małopolskiego Związku Piłki Nożnej ekipa Wieczystej zwyciężała kolejno z Podhalem Nowy Targ 3:1 i Beskidem Andrychów 4:0. Oprócz wspomnianego wcześniej Peszki, do siatki w tych meczach trafiał również inny były zawodnik „Biało-czerwonych”, Radosław Majewski. Poza nimi swoje trafienia zanotowali Seweryn Michalski i Damian Guzik.

W drużynie naszych najbliższych rywali gra kilku zawodników z ekstraklasową przeszłością, m.in. Michał Miśkiewicz (były bramkarz Wisły Kraków, a także juniorskich zespołów AC Milan) i Emmanuel Kumah (także ex-piłkarz „Białej Gwiazdy”).

Pierwszy gwizdek sędziego w środowym meczu zabrzmi o godzinie 17:00. Transmisję z meczu będzie można obejrzeć w serwisie YouTube pod poniższym linkiem (LINK). Aby śledzić relację tekstową z tego meczu zapraszamy na nasz nowopowstały profil klubowy na Twitterze (LINK).