gksglinik 2021 strona4

HATTRICK GRELI I WYSOKA WYGRANA ZESPOŁU GLINIKA Z RYLOVIĄ

W ramach 19 kolejki IV ligi małopolskiej wschód, nasz zespół w dniu 28 kwietnia podejmował na własnym stadionie zespół Rylovia Rylowa. Po ostatnim przegranym meczu z Watra Biłaka Tatrzańska drużyna Glinika zmobilizowała do tego meczu i wysoko pokonała zespół przyjezdnych 5:0. Glinik rozegrał ciekawe spotkanie, które obfitowało w dużo akcji podbramkowych i w większości meczu przeważał na boisku. Doskonałą formą strzelecką popisał się nasz niezawodny napastnik Konrad Grela, który w pierwszej połowie strzelił trzy bramki dla Glinika. Pozostałe bramki strzelali Jakub Dziedzic i debiutanckiego gola w seniorach strzelił Sebastian Spyrka. Dodać należy, że była to pierwsza wygrana Glinika z Rylovią Rylowa. Jak do tej pory w historii spotkań z tym zespołem nie udało się pokonać Rylovii.

GKS GLINIK GORLICE - RYLOVIA RYLOWA

11' Jakub Dziedzic

31' Konrad Grela

40' Konrad Grela

42' Konrad Grela

75' Sebastian Spyrka

Sędziowie:

Górka Michał, Witek Daniel, Stepek Bartłomiej

Widzów: bez publiczności

Kartki:

34' K. Kukla, 74' K. Szura (Glinik)

30' R. Górak, 71' K. Bachula

Przemysław Harwat, Tomasz Mituś, Łukasz Krzysztoń, Przemysław Rąpała, Piotr Martuszewski, Piotr Gogola, Dawid Drag, Kacper Kukla, Szura Kacper, Jakub Dziedzic, Konrad Grela

Rezerwa:

Bartłomiej Czochór, Ignacy Gomulak, Krzysztof Tarasek, Krszysztof Dąbrowski, Kacper Stój, Kusiak Karol, Sebastian Spyrka

RYLOVIA RYLOWA

RYLOVIA mini

Karol Baran, Hubert Wójcik, Kamil Bachula, Piotr Stawiarz, Robert Góral, Krzysztof Sikora, Jakub Łucarz, Tomasz Wojewoda, Michał Motylski, Maciej Sumara, Hubert Pukal

Rezerwa:

Krzysztof Dzień, Dariusz Caban, Mikołaj Pawlik, Dawid Gofron, Oleksandr Lysenko, Adam Wojewoda.

ryl2021grup_Średni.jpg

Od początkowych minut spotkania mecz rozgrywał się pod dyktando Glinika. Częste ataki na bramkę gości były tylko kwestią czasu kiedy nasz zespół strzeli pierwsza bramkę.

Już w 11 minucie Glinik wychodzi na prowadzenie. Z wysokości środka boiska dalekim rzutem z autu Piotr Martuszewski uruchamia Jakuba Dziedzica, który otrzymał piłkę nad głowami obrońcy i w sytuacji sam na sam wbiega w pole karne i nie daje szans bramkarzowi strzelając mu precyzyjnie po ziemi.

W dalszych minutach trwał napór Glinika. W 20 minucie Dawid Drąg znalazł się na 6 metrze przed bramką. Oddaje strzał lecz w ostatniej chwili został zablokowany przez obrońcę Rylovii.

25 minucie strzałem z 16 metrów Kacper Kukla trafia w słupek, a piłka wychodzi po za boisko.

W 31 minucie pada bramka na 2:0. Błąd w szeregach obrony gości, którzy pod naciskiem naszych zawodników wycofują piłkę do bramkarza, który wybija ją wprost pod nogi Konrada Greli. Ten mija obrońców i strzałem w długi słupek pokonuje bramkarza.

W dalszej części meczu Glinik nie przestawał w swoich atakach i nadal niepokoił obrońców i bramkarza groźnymi akcjami.

W 39 minucie ponownie na listę strzelców wpisał się Konrad Grela. Po podaniu z narożnika pola karnego piłki przez Piotra Gogolę, nasz napastnik znalazł się 6 m przed bramką i potężnym strzałem pod poprzeczkę pokonał Karola Barana.

Nie minęły jeszcze 2 minuty i po raz trzeci na listę strzelców wpisał się Konrad Grela. Po podaniu z wysokości pola karnego przez Tomasza Mitusia na 8 metr nasz napastnik pokonał strzałem po długim słupku bramkarza gości.

Do przerwy wynik utrzymał się 4:0

Po przerwie Trener Tomasz Wacek dokonał kilku zmian i dał zagrać zawodnikom rezerwowym. Przez dłuższą część drugiej połowy Glinik zwolnił tempo i kontrolował grę.
W 60 minucie na boisku pojawił się Sebastian Spyrka. Jak się chwile później okazało strzelec 5 bramki dla Glinika. Po indywidualnym rajdzie z piłką wszedł w pole karne i precyzyjnym strzałem pokonał zmienionego na 2 połowę bramkarza gości. Był to debiutancki gol tego zawodnika w I drużynie Glinika.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i nasz zespół wygrał zasłużenie 5:0. Kolejny mecz biało-niebiescy rozegraja w Tarnowie z miejscową Tarnovią Tarnów. Mecz zaplanowano na 1 maja na godzinę 17.00.

- SPRAWOZDANIE SĘDZIEGO -

ZDJECIA (92)