gksglinik 2021 strona4

ZESPOŁY JUNIORÓW STARSZYCH I MŁODSZYCH WYGRYWAJĄ W FINAŁ XXIX STREFOWYCH HALOWYCH MISTRZOSTW W PIŁCE NOŻNEJ

W dniu 13 lutego w Hali Widowiskowo-Sportowej w Łącku odbyły się XXIX Halowe Strefowe Mistrzostwa MZPN Podokręgów Piłki Nożnej dla najlepszych drużyn w 5 kategoriach wiekowych, które zapewniły sobie awans we wcześniejszych rozgrywkach w swoich regionach. W turnieju wystąpiły najlepsze zespoły z podokręgu: Gorlice, Nowy Sącz, Nowy Targ i Limanowa. Klub Glinik Gorlice reprezentowały drużyny juniorów starszych i juniorów młodszych, którzy okazali się najlepsi w swoich grupach i zajęli najwyższe miejsca na podium.

Na zaproszenie wójta gminy Łącko p. Jana Dziedziny w przepięknej hali sportowej w Łącku odbyły się XXIX Halowe Mistrzostwa Południowej Małopolski w 5 kategoriach wiekowych udziałem mistrzów PPN z: Gorlic, Limanowej, Nowego Targu i Nowego Sącza i które miały na celu wyłonienie Halowych Mistrzów Południowej Małopolski. Ceremonii otwarcia mistrzostw dokonał wójt gminy Łącko w asyście prezesa KS Zyndram Łącko Zdzisława Celusty oraz prezesa MZPN Podokręgu Nowy Sącz Andrzeja Kuźmy, (który podczas mistrzostw pełnił również rolę spikera).

Organizatorem technicznym  z ramienia MZPN Podokręgu Nowy Sącz był Bogusław Klimek. Na zakończenie podsumowania turnieju dokonał prezes MZPN Podokręgu Nowy Sącz Andrzej Kuźma który powiedział; cyt.

„Na początku chciałem w imieniu Zarządu MZPN Podokręgu Nowy Sącz bardzo serdecznie podziękować Wójtowi Gminy Łącko p. Janowi Dziedzinie oraz prezesowi KS „Zyndram” p. Zdzisławowi Celuście  za obecność, wielkie zaangażowanie i stworzenie super warunków do przeprowadzenia XXIX Halowych Mistrzostw Południowej Małopolski! Dziękuję również sponsorom za ufundowanie przepięknych nagród rzeczowych dla wyróżniających się zawodników turnieju! Ale przede wszystkim pragnę podziękować obecnym tu na turnieju drużynom; za wielką postawę sportową, za walę „Fair Play”, za wielki poziom sportowy! Jestem spokojny o przyszłość piłki nożnej na Południu, jeśli jest takie wielkie zaangażowanie w klubach (jeśli chodzi o piłkę młodzieżową). Myślę, że jeszcze nie jeden raz w życiu usłyszymy o tych zawodnikach w przyszłości, czego im tego miejsca bardzo życzę. Na koniec chcę również podzielić się informacją, iż otrzymałem zapewnienie od p. Wójta Gminy Łącko oraz prezesa KS „Zyndram”  iż Jubileuszowe XXX Halowe Mistrzostwa Południowej Małopolski odbędą się również w Łącku tym razem z udziałem mistrzów i wicemistrzów Podokręgów Piłki Nożnej”.

Turniej prowadzili sędziowie  z Komisji Sędziowskiej MZPN Podokręgu Nowy Sącz: Katarzyna Oracz, Jerzy Cetnarowski, Bogusław Bożek, Ryszard Szubryt, Andrzej Gomółka, Stefan Mac, Szymon Duda,  Karol Policht, Adrian Chomoncik i Grzegorz Ciężobka, Adrian Wygoński i Marcin Węgrzyn. Turniej nie miał by tego wielkiego poziomu organizacyjnego (mówi B. Klimek) gdyby nie sponsoring i wielkie zaangażowanie: Urzędu Gminy Łącko, Klubu Sportowego „Zyndram” Łącko, Polskiego i Małopolskiego  Związku Piłki Nożnej, Komisji Sędziowskiej MZPN Podokręgu Nowy Sącz, firmy „Wiśniowski” , firmy „Bogdański”, firmy transportowej  „Nawi-Trans” z Piwnicznej Zdrój, firmy „Sam-Chem” ze Starego Sącza, firmy „Groński” z Jazowska, oraz Drukarni „Netrium” z Nowego Sącza, za co tego miejsca w imieniu organizatorów serdecznie dziękujemy!

Nasze drużyny rywalizowały w turnieju w systemie "każdy z każdym", a mecze rozgrywane były po jednej połowie z czasem trwania gry 12 minut. Juniorzy starsi zmierzyli się z najlepszymi zespołami: MZPN Podokręg Nowy Sącz - Skalnik Kamionka Wielka, MZPN Podokręg Limanowa - Mordarka, MZPN Podokręg Nowy Targ - LKS Szaflary oraz zespół gospodarzy Zyndram Łącko.

Kategoria Junior Starszy
1. Skalnik – Zyndram 1:2
2. Mordarka – Glinik 1:2
3. Zyndram – Szaflary 2:1
4. Skalnik – Mordarka 1:1
5. Szaflary – Glinik 0:1
6. Zyndram – Mordarka 0:1
7. Glinik – Skalnik 0:0
8. Mordarka – Szaflary 3:1
9. Glinik – Zyndram 4:0
10. Szaflary – Skalnik 0:2

Tabela:
1. Glinik          10 – 7:1
2. Mordarka      7 – 6:4
3. Zyndram       6 – 4:7
4. Skalnik          5 – 4:3
5. Szaflary        0 – 2:7

Najlepszy zawodnik: Sebastian Spyrka

Jslacko2021.jpg

Górny rząd od lewej: Wójt Gminy Łącko - Jan Dziedzina, Trener Glinik Gorlice - Piotr Stępkowicz, Zawodnicy - Sebastian Buś, Filip Konieczny, Bartłomiej Czochór, Jacek Myśliwy Dolny rząd: Krzysztof Dąbrowski, Szymon Michalik, Sebastian Spyrka, Kacper Kicwak, Jakub Firlit. Kierownik drużyny - Mirosław Bilski i Prezes MZPN Nowy Sącz - Andrzej Kuźma.

spyrkalacko2021.jpg

Zespół juniorów młodszych zmierzył się z najlepszymi drużynami MZPN Podokręg Nowy Sącz - Galicja Nowy Sącz, MZPN Podokręg Limanowa - Sokół Słopnice i MZPN Podokręg Nowy Targ - Wiatr Ludźmierz.

Kategoria Junior Młodszy
1. Galicja – Glinik 0:3
2. Wiatr – Sokół 0:0
3. Galicja – Sokół 0:2
4. Glinik – Wiatr 4:1
5. Sokół – Glinik 0:3
6. Galicja – Wiatr 0:1

Tabela
1. Glinik                   9 – 10:1
2. Sokół                   4 – 2:3
3. Wiatr Ludźmierz  4 – 2:4
4. Galicja                 0 – 0:6

Najlepszy zawodnik: Jakub Matusik (Glinik)

jmlacko2021.jpg

Od lewej: Trener Glinik Gorlice - Piotr Stępkowicz, Zawodnicy - Przemysław Buś, Kacper Piotrowski, Kamil Gryboś, Jakub Matusik, Bartek Knych, Patryk Woś Dolny: Maksymilian Firlit, Damian Śliwa, Arkadiusz Juszczak, Kacper Sierant. Kierownik drużyny - Mirosław Bilski, Prezes MZPN Nowy Sącz Andrzej Kuźma

jmmbramkarzlacko2021.jpg

Nasze zespoły będą reprezentować Glinik Gorlice w finałach wojewódzkich w Krakowie, które rozegrane zostaną w marcu bieżącego roku. Gratulujemy za zajęcie pierwszych miejsc i powodzenia w kolejnych rozgrywkach.

Podziękowania dla Pana Marka Cwenara za udostępnienie zdjęć.

gk23.02.2021.jpg

100lecielogo.jpg