TRZY PUNKTY JADĄ DO GORLIC - WYGRANA GLINIKA Z OKOCIMSKIM BRZESKO

Drużyna Glinika w dniu 17 października rozegrała swój 10 mecz w tej rundzie. Przeciwnikiem podopiecznych trenera Tomasza Wacka był zespół Campack Okocimski Brzesko. Mecz rozgrywany trudnych warunkach pogodowych dał się we znaki obu drużynom, jednak zwycięsko z tego spotkania wyszedł nasz zespół i pokonał "piwoszy" 1:2. Obie bramki dla naszego zespołu strzelił Krzysztof Tarasek.

CAMPACK OKOCIMSKI BRZESKO - GKS GLINIK GORLICE

1:2

(0:2)

36' - Krzysztof Tarasek

45' - Krzysztof Tarasek

76' - Jakub Baran

Sędziowie:

Michał Górka,Daniel Witek, Bartłomiej Stepek

Widzów: bez publiczności

Kartki:

37' M.Pawlik, 85'Ł.Kulig, 90+1, Piotr Czerwiński (Brzesko)

71' Santiago

Dawid Kubik - Tomasz Mituś, Dawid Drąg, Kacper Kukla, Krzysztof Tarasek, Piotr Gogola (85' Ignacy Gomulak), Krzysztof Dąbrowski (75' Sebastian Spyrka), Łukasz Krzysztoń, Daniel Ogrodnik (60' Piotr Martuszewski), Daniel Kmak (46' Konrad Grela), Santiago Casallas (85' Przemysław Rąpała)

Rezerwa:

Przemysław Harwat, Ignacy Gomulak, Piotr Martuszewski, Konrad Grela, Przemysław Rapala,Sebastian Spyrka, Maciej Setlik

CAMPACK OKOCIMSKI BRZESKO

okocimskibrzesko normal

Karol Jurkiewicz - Mateusz Stolarz, Łukasz Kulig, Jakub Baran, Mateusz Cięciwa (80' Oliwier Okas), Bartłomiej Mochel (68' Jakub Duda), Arkadiusz Goryczka, Maciej Pawlik (56' Sergiusz Kostecki), Przemysław Bury (62' Kacper Ciuruś),
Michał Grzesicki (58' Piotr Czerwiński), Mateusz Wawryka

Rezerwa

Jan Larysz, Jakub Mendel, Sergiusz Kostecki, Jakub Duda, Piotr Czerwiński, Kacper Ciuruś, Oliwer Okas

Od pierwszych minut spotkania widać było wyraźną przewagę naszego zespołu. Glinik szybciej operował piłką i częściej był w jej posiadaniu, przez co stwarzał sobie więcej okazji podbramkowych. Już w 5 minucie dwójkowa akcja Taraska z Kmakiem była zagrożeniem dla gospodarzy. Po szybkich podaniach w polu karnym, Kmak znalazł się na 10 metrze przed bramka lecz próbę strzału zablokował obrońca z Brzeska.

W 6 minucie na strzał z 17 metrów z dystansu pokusił się Piotr Gogola. Mocne uderzenie wyłapał bramkarz "piwoszy".

Pierwszą groźną akcje w 9 minucie przeprowadzili zawodnicy z Brzeska. Długa piłka dośrodkowana została na 30 metr przed pole karne. Obrońca Glinika w trakcie interwencji przejęcia piłki poślizgnął się i ułatwił Maciejowi Pawlikowi atak na bramkę. Jednak dobra postawa Kubika, który w sytuacji sam na sam nogami wybronił strzał po ziemi uratowała nasz zespół przed utratą gola.

W 14 minucie dwójkowa akcja Taraska z Gogolą mogła zakończyć się bramką. Po minięciu kilku obrońców przez Gogolę, odegrana piłka do wbiegającego w pole karne Taraska nie trafiła dokładnie pod jego nogi i została uderzona zbyt słabo. Bramkarz z łatwością wybronił strzał.

W 36 minucie Glinik wychodzi na prowadzenie. W środku pola na 25 metrze piłkę przechwytuje Krzysztof Dąbrowski, który dogrywa prostopadle do wbiegającego Taraska. Mocnym strzałem w sytuacji sam na sam uderza w środek braki nad interweniującym bramkarzem.

Końcowe minuty pierwszej połowy spotkania to nieliczne próby przedostania się gospodarzy w pole karne Glinika. Jednak każda z tych akcji została zatrzymywana przez obrońców Glinika. Jeszcze przed przerwą swoją szanse w 42 minucie miał Łukasz Kulig, który nie wykorzystał dośrodkowania z rzutu wolnego posyłając piłkę tuż nad poprzeczką.

W 45 minucie ponownie na listę strzelców wpisał się Krzysztof Tarasek. Lewą stroną boiska akcję zapoczątkował Piotr Gogola, który dokładnie zagrał po ziemi do wbiegającego w pole karne Taraska, a ten precyzyjnym strzałem po długim rogu nie dał szans bramkarzowi Brzeska.

Pierwsza połowa kończy się wynikiem 0:2 dla Glinika.

W drugiej odsłonie zespół z Brzeska zdecydowanie ruszył na Nasz zespół. Ataki te jednak długo nie przynosiły rezultatu przez dobrze ustawioną defensywę Glinika. W 55 minucie groźnie strzelał z 16 metrów Gogola, lecz piłka minimalnie przeleciała obok słupka.

Sposób na pokonanie Dawida Kubika znalazł dopiero w 78 minucie Jakub Baran, który pewnie wykorzystał dośrodkowanie Mateusza Wawryki strzelając z 4 metrów głową do bramki.

W 80 minucie sędzia podyktował rzut wolny przed polem karnym Brzeska. Piłkę precyzyjnie uderzył Drąg, lecz bramkarz końcami palców wybił ją na rzut rożny. W doliczonym czasie gry nasz zespół mógł podwyższyć wynik spotkania. Dośrodkowana piłka przez Rąpałę z wysokości pola karnego zmierzała na 7 metr bramki Brzeska. Wbiegający do bramki Piotr Gogola nie zdołał przeciąć jej lotu a tym samym nie zmienił wyniku spotkania.

„Piwosze” w doliczonym czasie walczyli o drugiego gola, jednak dobrze dysponowana linia obrony Glinika uniemożliwiała zagrożeniu pod swoją bramką. Mecz zakończył się wynikiem 1:2 dla Glinika Gorlice. Była to 5 wygrana Glinika w tym sezonie. Po tym meczu biało-niebiescy zajmują 7 pozycję w tabeli. Już w najbliższą sobotę na własnym stadionie podejmować będą II drużynę Termalica Bruk-Bet Nieciecza.  Początek spotkania o 15:00.