gksglinik 2021 strona4

ZMIANA W SZTABIE SZKOLENIOWYM

W trakcie przerwy zimowej pomiędzy rundami sezonu zasadniczego 2019/2020, zarząd Klubu podjął kluczową decyzję o zmianie trenera pierwszej drużyny GKS Glinik Gorlice. Dotychczasowego trenera Daniela Dawca, zastąpi 43 letni szkoleniowiec: Tomasz Wacek. Pod wodzą nowego trenera już niebawem drużyna seniorów rozpocznie przygotowania do drugiej części sezonu IV ligi.

 

Wracając jeszcze do czasu prowadzenia zespołu przez Daniela Dawca, warto podkreślić że przeszło siedemdziesiąt tygodni pracy na rzecz drużyny seniorów okazało się niewątpliwie bardzo owocne pod kątem doświadczenia, ale również bardzo dobrej współpracy z zawodnikami i zarządem Klubu. W tym czasie były momenty wspólnego świętowania ale również niepowodzenia które stanowią nieodzowny element wpisane w pracę na tym stanowisku. Warto podkreślić że każde zaistniałe "potchnięcie" podlegało wnikliwej analizie trenera. To wszystko przedstawia Daniela Dawiec jako osobę z ogromnym bagażem doświadczeń oraz dużą wiedzą trenerską, którą co ważne ciągle rozwija poprzez udział w obozach i szkoleniach trenerskich. 

„W imieniu Klubu i wszystkich sympatyków Glinika Gorlice dziękujemy trenerowi Danielowi za pobyt i prace wykonaną w naszym klubie, wspólnie spędzone chwile i poświęcony czas z zespołem. Życzymy sukcesów sportowych i powodzenia w dalszej karierze. Mamy nadzieję, że zebrane doświadczenie w czasie pobytu w Gorlicach zaprocentuje w przyszłości i przyczyni się do najwyższych sportowych osiągnięć”.


 Trener Daniel Dawiec, na koniec pragnął przekazać kilka zdań od siebie:

DDawiec.jpg „Nic nie trwa wiecznie. Moja praca w biało - niebieskich barwach dobiegła końca. Pomimo wzlotów i upadków to był dobry czas. Była to księga doświadczeń. Jak mówi N. Mandela: "Nigdy nie przegrywasz. Albo wygrywasz albo się czegoś uczysz." I to była dobra lekcja: pokory, szacunku. Dziękuje sponsorowi - Panu Jarkowi za zaufanie i możliwość powrotu, Panu prezesowi za zaufanie, wsparcie oraz godziny rozmów. Zarządowi za dobre relacje i pomoc w organizacji pracy. Kierownikowi za szczerość i wzorową organizacje. Zawodnikom za prace jako wykonali, zaangażowanie i walkę w każdym meczu. Życzę wam wszystkiego co najlepsze Panowie: Mario, Piotrek, Szarówka, Balon, Krzychu, Micek, Drążek, Norbi, Pavlo, Kmaczek, Taras, Przybył, Kowal, Tomala, Ignaś, Suszi, Świetlik, Gil, Santi, Herni, Gola, Dawid. Powodzenia i do zobaczenia. Na koniec kibicom tym najwierniejszym, którzy pomimo nie zawsze pozytywnych wyników umieli dostrzec pozytywne aspekty mojej pracy.”


Teraz pora na przedstawienie nowego trenera, który rozpocznie pracę z drużyną GKS Glinik Gorlice już od przygotowań w okresie zimowy. Już teraz można powiedzieć że będzie to czas intensywnej pracy, aby w rundzie wiosennej zespół przystąpił do rozgrywek w pełnej gotowości.  

wacek1.png

Tomasz Wacek – ur. 30 sierpnia 1976, Rymanowie.

Wychowanek Orląt Krosno. W późniejszym czasie rozpoczął gre w Karpatach Krosno (1994-1999), w latach 1999-2008 grał w drużynie Cracovii Kraków od 3 ligi awansując do ekstraklasy. W tym czasie rozegrał łącznie 190 meczy. Po przygodzie z Krakowem przeniósł się do Górnika Wieliczka. Na zakończenie kariery występował również w zespołach Iskra Przysietnica, LKS Piaskowce oraz Iwonka Iwonicz.

Po przerwaniu kariery zawodniczej założył szkółkę piłkarską „Beniaminek” w Krośnie, a od grudnia 2009 do maja 2013 był pierwszym trenerem seniorskiej drużyny Karpat Krosno.

 

Kariera trenerska:
"Cracovia" Kraków, "Victoria" Kraków, "Karpaty" Krosno, "Iskra" Przysietnica, LKS Pisarowce, "Beniaminek" Krosno.
 
Staże trenerskie:
Legia Warszawa 2012 (trener Jan Urban), Cracovia Kraków 2018 (trener Michał Probierz).
 
Wykształcenie:
Magister AWF Kraków od 2000 roku, trener UEFA "A" od 2011 roku.
 
Oto słowa nowego trenera biało-niebieskich:
 

wacek2.jpg"Chęć rozwoju i chęć walki o najwyższe cele skłoniła mnie do podjęcia pracy w roli trenera Glinika.  W drużynie jest potencjał i są dobrzy, doświadczeni zawodnicy, ale jest też kilku uzdolnionych   młodzieżowców,   którzy w połączeniu mogą stworzyć ciekawy zespół. Chciałbym swoje doświadczenie   zawodnicze i   trenerskie przenieść na grunt gorlicki. Lubię ciężką pracę, bo dzięki niej jako zawodnik z  niewielkiego miasta  doszedłem do Ekstraklasy. Tego samego będę wymagał od zawodników Glinika Gorlice. Mam nadzieję, że szybko złapiemy wspólny język, weźmiemy się mądrze do pracy i będziemy  cieszyć swoją grą kibiców".

Pragniemy gorąco przywitać nowego szkoleniowca naszej drużyny. Oby praca na jego rzecz, obfitowała w pozytywne wyniki już w najbliższych meczach rundy wiosennej.
 
Dla przypomnienia drużyna GKS Glinik Gorlice po rundzie jesiennej zajmuje dziesiątą lokatę, z dorobkiem 23 punktów i bilansie siedmiu zwycięstw takiej samej ilości porażek oraz dwóch spotkań które zakończyły się podziałem punktów. Przed drużyną okres przygotowawczy w którym przewidziane jest siedem spotkań kontrolnych w okresie od 18 stycznia do 1 marca 2020r. Harmonogram sparingów będzie na bieżąco aktualizowany oraz podawany na naszej stronie internetowej pod adresem: gksglinik.pl/sparingi.