gksglinik 2021 strona4

GLINIK WYGRYWA Z NAFTĄ KRYG W PÓŁFINALE PUCHARU POLSKI NA SZCZEBLU PPN GORLICE

Po zakończonym sezonie IV ligi, nasz zespół rozegrał w dniu 17 listopada mecz z A-klasową drużyną Nafta Kryg w ramach  półfinału Pucharu Polski na szczeblu PPN Gorlice. Drużyna Glinika była faworytem tego spotkania. Mimo wyraźnej przewagi naszego zespołu to pierwsi gola strzelili gospodarze. Z biegiem czasu Glinik dążył do wyrównania i w konsekwencji do wygrania tego meczu. Tak tez się stało. Wyrównującą bramkę strzelił Kacper Susz. Kolejne gole padły po przerwie. Bramkę na 1:2 strzelił Pavlo Konchuk, a na 1:3 Daniel Kmak. Pomimo wielu znakomitych okazji na podwyższenie wyniku przez nasz zespół, mecz zakończył się wynikiem 1:3. Zwycięstwo w Krygu zapewniło udział w grze w finale Pucharu Polski na szczeblu PPN Gorlice. 

LKS NAFTA KRYG - GKS GLINIK GORLICE

1:3

(1:1)

 

10' Dawid Tarka

33'  Kacper Susz

61' Pavlo Konchuk (k)

71' Daniel Kmak

 

 

Widzów: 100

Sędziowie: Bogdan Moroń

Kartki:

 


GKS GLINIK GORLICE

GKSGlinik normal

 

Dawid Kubik, Ignacy Gomulak, Hernani Jose da Rosa, Sebastian Kowalczyk,Krzysztof Tarasek, Kacper Susz,Norbert Myrda, Dominik Martuszewski,Piotr Gogola, Pavlo Konchuk, Daniel Kmak 

Rezerwa:

Przemysław Przybyłowicz, Krzysztof Dąbrowski, Bartłomiej Labut, Sebastian Spyrka

 


LKS NAFTA KRYG

naftakryg normal

Bartłomiej Stróżyk, Mateusz Gawlak, Kacper Przybyło, Damian Karp, Sławomir Luksa, Szymon Tarka, Dawid Tarka, Patryk Ludwin, Paweł Fejklowicz, Mateusz Zawadowicz, Szymon Kosiba

Rezerwa:

Grzegorz Orzechowski, Szymon Luksa, Jarosław Bieniek, Dominik Ludwin,Mirosław Pociecha, Mateusz Bajorek, Filip Rzepiela 


Mecz rozpoczął się od przewagi naszego zespołu, jednak to drużyna gospodarzy strzeliła pierwszą bramkę w tym spotkaniu.

W 10 minucie w środku pola błąd w rozegraniu piłki wykorzystali zawodnicy z Krygu. Po przechwycie piłki prostopadłe podanie trafiło do Dawida Tarki, który w sytuacji sam na sam  pokonał Dawida Kubika. Była to jedyna bramka strzelona przez Gospodarzy. 

Dalsze minuty meczu, to przewaga zespołu Glinika. Częste ataki oraz próby strzelenia bramki zaprocentowały w 33 minucie. Po dośrodkowaniu z wysokości pola karnego piłka minęła obrońców i spadła pod nogi Susza, który nie namyślając się, uderzył z woleja i dał wyrównanie naszej drużynie. Do przerwy Glinik miał jeszcze kilka dobrych okazji do podwyższenia wyniku. Strzały  m.in: Kmaka, Konchuka czy Myrdy mijały minimalnie bramkę gospodarzy. Pierwsza połowa zakończyła sie wynikiem 1:1.

Po przerwie podopieczni trenera Daniela Dawca większość meczu rozgrywali na połowie przeciwnika. W 47 minucie z 16 metra po strzale Susza piłka minimalnie minęła poprzeczkę. Doskonałą okazje miał również Kmak, który w 52 minucie mocnym strzałem skierował piłkę nad poprzeczka. 

Ciągłe ataki biało-niebieskich w końcu zostały zamienione na bramkę. W polu karnym w 60 minucie zostaje faulowany zawodnik Glinika i sędzia dyktuje rzut karny. Do piłki podszedł Pavlo Konchuk, który strzałem obok słupka pokonuje bramkarza Krygu. 

Niespełna 10 minut później, po dokładnym zagraniu przez Hernaniego, piłkę otrzymał w polu karnym Daniel Kmak. Będąc w sytuacji sam na sam z Stróżykiem nie zmarnował okazji i strzałem miedzy nogi pokonał bramkarza gospodarzy. 

Jeszcze przed końcem spotkania Glinik miał kilka dogodnych okazji na podwyższenie wyniku, lecz strzały zostały wybronione przez bramkarza Krygu lub przelatywały minimalnie obok bramki.  Mecz zakończył się wynikiem 1:3 dla Glinika. 

Zespół Glinika w finale Pucharu Polski na szczeblu PPN Gorlice zmierzy się ze zwycięzcą spotkania -  LKS Kobylanka z rezerwami z Uścia Gorlickiego. 

 

GALERIA