PIERWSZY SPARING ZA NAMI - WYSOKIE ZWYCIĘSTWO GLINIKA

Drużyna Glinika Gorlice w dniu 18 stycznia rozegrała pierwszy mecz sparingowy. Nasi zawodnicy tegoroczne przygotowania rozpoczęli od wysokiego zwycięstwa z zespołem Pogórze Pleśna na obiekcie sportowym w Stróżach.

Nasz zespół od początku dominował na boisku. Pierwszą bramkę już w 1 minucie strzelił kapitan biało-niebieskich Dawid Drąg co zwiastowało, że wynik będzie wysoki. Oczywiście nie wynik był najważniejszy. Przede wszystkim trener Tomasz Wacek chciał  sprawdzić dyspozycje zawodników przed zbliżającym się sezonem.

GKS GLINIK GORLICE - POGÓRZE PLEŚNA

1' -  Dawid Drąg

10'- Piotr Gogola

34'- Piotr Gogola

37'- Daniel Kmak

46' - Krzysztof Tarasek

46' - Pavlo Konchuk

47' - Pavlo Konchuk

60' - Pavlo Konchuk

75'- Pavlo Konchuk

79' - Krzysztof Tarasek

Skład:

Kubik Dawid (46' Matusik Jakub) - Gomulak Ignacy (46' Setlik Maciej), Drąg Dawid (46' Mituś Tomasz), Kowalczyk Sebastian, Martuszewski Piotr (46' Dąbrowski Krzystzof), Gogola Piotr (46' Susz Kacper), Guilherme Da Silva (67' Santiago Casallas), Krzysztoń Łukasz, Santiago Casallas (46' Tarasek Krzysztof), Kmak Daniel (46' Konczuk Pawło) , zawodnik testowany.

Krótkie podsumowanie pierwszego tygodnia przygotowań:

wacek2.jpg"Okres przygotowawczy rozpoczęliśmy od pomiarów wagi, po której okazało się, że większość zawodników nie ma problemu ze zbędną tkanką tłuszczową. Później zmierzyliśmy szybkość na fotokomórkach na dystansie: 5 m , 10 m i 30 m. Poznaliśmy również możliwości wytrzymałościowe na podstawie Beep Testu. Wyniki pokazały różnorodność zawodników w tych próbach, a wyniki pozwolą na zindywidualizowanie treningu dla poszczególnych graczy. W kolejnych dniach pracowaliśmy nad wytrzymałością tlenową z piłkami i zaadaptowaniem do treningów siłowych. Poznaliśmy również podstawowe informacje taktyczne o sposobie grania, które w kolejnych tygodniach będziemy doskonalić. Muszę pochwalić zespół za podejście do treningu. Każdy jest pozytywnie nastawiony do ciężkiej pracy i to napawa optymizmem."

"Mieliśmy założenia grać do przodu i stwarzać sytuacje i po przebiegu meczu te założenia zrealizowaliśmy bardzo dobrze. Przeciwnik zostawił nam mnóstwo miejsca i mieliśmy przez to ułatwione zadanie, ale pokazaliśmy duży wachlarz możliwości. Graliśmy swobodnie, z polotem i jestem pozytywnie zaskoczony jakością piłkarską poszczególnych zawodników. Fajnie, że w kolejnych sparingach zagramy z mocniejszymi rywalami, gdyż wtedy będzie można bardziej ocenić jakość drużyny."

GALERIA ( 34 )

gk28.01.2020.jpg

Kolejny sparing Glinik Gorlice rozegra w dniu 25 stycznia 2020 r. o godz. 13.00 w Dębicy, gdzie podejmować będzie miejscowy zespół Wisłoka Dębica.