WYGRANA GLINIKA Z REZERWAMI BRUK BET TERMALICA NIECIECZA

Nasz zespół ostatnie mecze rozgrywał ze zmiennym szczęściem. W ostatnim meczu przed własną publicznością pokonał zespół GKS Drwinia 1:0. Natomiast w meczu na wyjeździe uległ drużynie Poprad Muszyna 1:2.

Biało-niebiescy chcieli zmazać plamę po ostatniej porażce. Zadanie jednak nie było łatwe, bo o Gorlic przyjechały rezerwy Bruk-Betu II Termalika Nieciecza, które w ostatnich trzech spotkaniach zanotowały serię zwycięstw. Dobra i konsekwentna gra naszego zespołu zaprocentowała i Glinik pokonał wyżej notowany zespół gości 2:0.

GKS GLINIK GORLICE - BRUK BET II TERMALICA NIECIECZA

19' - Daniel Kmak (k)

53'- Hernani Jose da Rosa

Widzów: 300

Sędziowie: Kamil Sobczak, Hubert Kożuch, Szymon Olchawa

Kartki:

90'  +3Kacper Susz (Glinik)

73' Karol Kuczek (Termalica)

SPRAWOZDANIE SĘDZIEGO -PDF

Mariusz Różalski- Hernani Jose da Rosa,Sebastian Kowalczyk, Piotr Martuszewski, Dawid Drąg, Norbert Myrda, Dominik Martuszewski, Santiago Casallas, Piotr Gogola, Daniel Kmak, Guilherme Da Silva

REZERWA:

Ignacy Gomulak, Pavlo Konchuk, Maciej Setlik, Przemysław Przybyłowicz, Kacper Susz, Krzysztof Tarasek

BRUK BET II TERMALICA NIECIECZA

nieciecza2020 normal

Dominik Jakiel - Wojciech Szkotak, Krzysztof Miroszka, Krzysztof Iwanicki, Marcel Nowak, Paweł Leżoń, Adrian Chłoń, Maciej Kuchta, Piotr Nowak, Winicjusz Wanicki, Norbert Stachura

REZERWA:

Hubert Kowalski, Karol Kuczek, Tomasz Matuszewski, Jakub Szymański

DSC_0792GGG.jpg

Początkowe minuty spotkania to próby przedostania się podopiecznych trenera Daniela Dawca w okolice pola karnego gości. Cofnięta do obrony drużyna z Niecieczy popełnia błąd w postaci zagrania piłki ręką w obrębie pola karnego. Sędzia w 19 minucie dyktuje rzut karny, który na bramkę zamienia Daniel Kmak. Była to 7 bramka naszego napastnika w tym sezonie. Nasz zespół obejmuje prowadzenie i zaczyna przejmować inicjatywę.

Strzelona bramka dodała pewności drużynie Glinika, a swój dorobek strzelecki próbował powiększyć ponownie Daniel Kmak, który w 22 minucie strzałem głową trafił w poprzeczkę.

Jeszcze w pierwszej połowie a dokładnie w 30 minucie aktywny w tym dniu Kmak znalazł się w sytuacji sam na sam z Dominikiem Jakielem i kiedy wydawało się, że piłka po minięciu bramkarza gości ugrzęźnie w siatce, ta zatrzymała się na słupku. Była to znakomita okazja na podwyższenie wyniku. Do przerwy wynik utrzymał się 1:0.

W drugiej połowie nasz zespół podwyższył prowadzenie. W 53 minucie ponownie w roli głównej wystąpił Kmak, który z pierwszej piłki próbował zaskoczyć Dominika Jakiela, jednak bramkarz Bruk-Betu odbił piłkę, która trafiła pod nogi Heraniego, a ten nie miał już problemów z umieszczeniem piłki w siatce.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i Glinik zatrzymał w Gorlicach rezerwy Bruk-Betu kończąc ich passę trzech zwycięstw z rzędu. Po tym spotkaniu Glinik zajmuje 9 pozycję w tabeli z 23 punktami. Kolejny mecz nasz zespół rozegra w niedziele 3 października z Wierchy
Rabką-Zdrój
o godzinie 14:00 na stadionie klubu Podhale Nowy Targ.

DDawiec.jpg „To był ważny dla nas mecz. Wiemy jak wygląda tabela i ze każdy punkt jest na wagę złota. Czasu nie cofniemy i   strat nie odrobimy ale mamy wpływ na przyszłość i chcemy ja wykorzystać jak najlepiej. Przed nami 2 bardzo  trudne mecze, ale dzięki temu zwycięstwu jeszcze bardziej wierzymy, że damy rade  je wygrać.”

GALERIA (68)

GK31.10.2019_Średni.jpg