gksglinik 2021 strona4

PEWNA WYGRANA GLINIKA W BARCICACH

Po środowej wygranej naszego zespołu w Rytrze, przeciwnikiem Glinika w 6 kolejce był zespół Barciczanki Barcice. Podopieczni trenera Daniela Dawca doskonale wiedzieli, że znajdujący się niżej w tabeli zespół z Barcic nie będzie łatwym przeciwnikiem. Mecze z Barcicami zazwyczaj bywały trudne a bezpośrednie pojedynki w większości kończyły się remisem. Tym razem drużyna Glinika okazała się mocniejsza i wygrała pewnie 0:3 po dwóch bramkach Guilherme da Silvy i Daniela Kmaka.

BARCICZANKA BARCICE - GKS GLINIK GORLICE

0:3

(0:2)

6' Guilherme Da Silva

45' Daniel Kmak

65' Guilherme Da Silva

Widzów: 100

Sedziowie: Michał Ślaski, Zbigniew Siemiński, Grzegorz Wroński

Kartki:

13'  P. Saratowicz, 75' M. Jurczak (BARCICZANKA)

19' Ł. Krzysztoń, 71' Ł. Krzysztoń,75' K. Tarasek (Glinik)

71' Ł. Krzysztoń (2x żółta)

Różalski Mariusz, Santiago Casallas, Guilherme Da silva , Drąg Dawid, Jose da rosa Hernani, Kmak Daniel, Kowalczyk Sebastian, Krzysztoń Łukasz, Martuszewski Piotr, Susz Kacper, Tarasek Krzysztof,

Rezerwa:

Gogola Piotr, Gomulak Ignacy, Konczuk Pavlo, Kubik Dawid, Martuszewski Dominik, Mituś Tomasz, Myrda Norbert

BARCICZANKA BARCICE

BARCICZANKA mini

Grądziel Patryk, Jurczak Mateusz, Krok Jan , Leśniak Sebastian, Migacz Mateusz, Nowak Maciej, Rejentowicz Kacper, Saratowicz Piotr, Szeliga Daniel, Wąsowicz Jakub, Znamirowski Łukasz

Rezerwa

Kumor Wojciech, Pogwizd Szymon, Tokarczyk Tomasz, Urasiński Przemysław

Mecz od pierwszych minut rozgrywał się pod dyktando Glinika. Nasz zespół częściej był przy piłce i przeprowadzał więcej akcji zagrażających bramce gospodarzy. Zespół Barcic zepchnięty do defensywy skapitulował już w 6 minucie spotkania. Wtedy padła pierwsza bramka dla biało-niebieskich. Akcję zapoczątkował Krzysztof Tarasek, który krótkim podaniem zgrał piłkę do Guilherme. Brazylijczyk przełożył piłkę na lewą nogę i mocnym strzałem z 20 metra obok słupka pokonał bramkarza Barciczanki.

W kolejnych minutach nasz zespół w większości rozgrywał piłkę na połowie przeciwnika i częściej znajdował się w okolicy pola karnego gospodarzy. W 13 minucie sędzia dyktuje rzut wolny. Do piłki podchodzi Guilherme. Oddaje celny strzał w światło bramki lecz dobrą obroną popisał się Rejentonowicz.

Zespół Barcic przeprowadzał od czasu do czasu kontrataki, lecz były na tyle nieskuteczne aby zmieniły wynik spotkania. W 17 minucie w jednej z takich akcji groźnie uderza Leśniak, gdzie po rykoszecie piłka zmierzała do Znamiorowskiego, który głową z bliskiej odległości strzela obok słupka.

W 26 minucie z prawej strony boiska włączył się Kacper Susz, który prostopadle podał do Kmaka, a ten z 7 metra strzela mocno w kierunku bramki. Dobrze dysponowany w tym meczu Kacper Rejentonowicz intuicyjnie broni piłkę zmierzającą do bramki i przenosi ją nad poprzeczkę. W kolejnych 5 minutach Glinik miał dwie dobre okazję na podwyższenie wyniku.
Z 18 metrów strzela Tarasek lecz piłka minimalnie mija słupek bramki. W 30 minucie była 100 % sytuacja na strzelenie 2 bramki. Kmak otrzymał podanie na 6 metr, przed którym był tylko bramkarz Barcic. Z bliskiej odległości oddaje strzał prosto w bramkarza.

W ostatniej minucie pierwszej połowy spotkania Glinik zdobywa drugą bramkę. Z wysokości pola karnego Kacper Susz dokładnie podaje piłkę na 10 metr do wbiegającego Kmaka a ten lekko podcina piłkę nad bramkarzem i podwyższa wynik spotkania. Pierwsza połowa kończy się wynikiem 0:2 dla Glinika.

Początek drugiej połowy drużyna z Barcic znacznie lepiej rozpoczęła grę niż w pierwszych 45 minutach. Częściej utrzymywała się przy piłce i zmusiła nasz zespół do gry w obrębie własnego pola karnego. Jednak chwilowy napór szybko minął i Glinik powrócił na właściwy tor.

W 65 minucie przeprowadzamy akcję w której pada trzecia bramka. Przechwyt piłki na połowie boiska i Rawą strona pędzi Kmak, który wbiegł w pole karne i wycofał na 10 metr do niepilnowanego Guilherme, który dopełnił formalności i obok słupka pokonał po raz 2 w tym meczu bramkarza Barcic.

W 68 minucie groźną akcję przeprowadzili gospodarze. Przemysław Urasiński będący w polu karnym strzela mocno w kierunku bramki Glinika. Różalski dobrze ustawiony pewnie broni strzał. Od 70 minuty nasz zespół zmuszony został do gry w osłabieniu. W konsekwencji drugiej żółtej kartki boisko opuszcza Łukasz Krzysztoń. Pomimo tego w grze naszego zespołu nie widać było słabszej dyspozycji drużyny i nadal próbowaliśmy zagrażać bramce gospodarzy.

W 73 minucie Jurczak Mateusz zagroził bramce Glinika. Oddał dobry strzał głową lecz Mariusz Różalski ponownie broni trudna piłkę. Pod koniec meczu rajdem lewą strona popisał się Dawid Drag, przejął piłkę i popędził w kierunku pola karnego. Dośrodkował wzdłuż bramki, lecz wbiegający na dalszy słupek Pavlo Konchuk nie sięgnął piłki.

Spotkanie kończy się zwycięstwem Glinika 0:3. Kolejne 3 punkty dopisujemy do tabeli i tym samym awansujemy na 6 miejsce. Cała drużyna zagrała bardzo dobre spotkanie czego efektem był końcowy wynik. Liczymy na kolejne dobre spotkanie tym razem przed własną publicznością z mocnym w tym sezonie zespołem z Bochni. Mecz w najbliższą niedziele o godzinie 16:00.

DDawiec.jpg „Jechaliśmy do Barcic z jasno nakreślonym celem. Liczyło się zwycięstwo i podtrzymanie dobrej pasy   przed   kolejnymi trudnymi meczami. Zespół pomimo tego, że grał 3 mecz w tygodniu motorycznie   wyglądał bardzo   dobrze. Świetnie zaprezentowali się zmiennicy, którzy pomogli w momencie, kiedy graliśmy w osłabieniu,   mądrze utrzymując się przy piłce. Dziś się cieszymy bo zasłużyliśmy na to   zwycięstwo ale od jutra myślimy już   o kolejnym rywalu”.