banner 2018

WYGRANA W WYJAZDOWYM MECZU Z POPRADEM RYTRO

W środowe popołudnie rozegrana została 5 kolejka IV ligi małopolskiej. Nasz zespół udał się do Rytra, aby tam rozegrać mecz z drużyną Poprad Rytro. Zespół z Rytra powrócił ponownie w szeregi IV ligi po rocznej przerwie. Przed tym meczem oba zespoły miały na swoim koncie 6 punktów i równocześnie rozegrały po 3 spotkania. Glinik po zremisowanym meczu na własnym stadionie jechał do Rytra, aby walczyć o pełną pule punktów. Mimo tej samej pozycji w tabeli, nasz zespół był faworytem tego spotkania. Po dobrym meczu i ambitnej grze całego zespołu nie zawiódł swoich sympatyków i wywalczył komplet punktów pokonując gospodarzy 1:3. Po bramkach Dawida Drąga, Sebastiana Kowalczyka i Santiago Casallasa.

 

POPRAD RYTRO - GKS GLINIK GORLICE

1:3

(1:1)

 

40' Dawid Drąg

42' Mateusz Poczkajski

52' - Sebastian Kowalczyk

55' - Santiago Casallas

 


Widzów: 100

Sędziowie: Maksymilian Wróblewski, Dariusz Sobczyk, Krystian Chrabąszcz

Kartki:

39' - D.Drąg, 54' - Hernani  (GLINIK)

27' H. Wardęga, 57' M. Poczkajski (POPRAD)


GKS GLINIK GORLICE

GKSGlinik normal

 

Mariusz Różalski, Casallas Santiago, Guilherme Da Silva, Drąg Dawid, Gogola Piotr, Jose da rosa Hernani, Kmak Daniel, Kowalczyk Sebastian, Krzysztoń Łukasz, Susz Kacper, Tarasek Krzysztof

 

REZERWA

 

Gomulak Ignacy, Konchuk Pavlo, Kubik Dawid, Martuszewski Dominik, Martuszewski Piotr, Myrda Norbert, Rząca Tomasz


POPRAD RYTRO

 

rytro normal

 

Bieniek Jakub, Buk Adam, Ciężobka Grzegorz, Duda Grzegorz, Gołdyn Bogusław, Gołdyn Stanisław, Kaćmarćik Nikolas, Pawlik Michał, Poczkajski Mateusz, Szczepanik Paweł, Wardęga Hubert

 

REZERWA

 

Izworski Michał, Jabłoński Piotr, Janikowski Arkadiusz, Pawlik Krzysztof, Podgórski Przemysław, Zieliński Jan


 

Pierwsze 10 minut meczu to wyrównana gra obu zespołów. Piłka rozgrywana była w większości w środkowej części boiska. Dopiero w 13 minucie mocnym i trudnym dla bramkarza strzałem z 16 metrów popisał się Guilherm. Bramkarz jednak broni jego strzał. W 27 minucie ze środkowej części boiska podaje Krzysztoń, piłka trafia do Santiago, któremu nie udało się precyzyjnie przyjąć piłki i w konsekwencji musiał uznać wyższość bramkarza gospodarzy.

W 28 minucie sędzia podyktował rzut wolny dla Glinika. Z odległości ok 25 metrów dobry strzał oddaje Guilherme, lecz piłka lecąca przy słupku zostaje wybita przez Jakuba Bieńka na rzut rożny.

Kolejna dobra akcja GKS Glinik Gorlice. W 35 minucie akcję tym razem rozpoczął Dawid Drąg, który z wysokości pola karnego dośrodkował do Daniela Kmaka, a ten obstawiony przez obrońców oddaje trudny strzał... piłka odbija się od jednego z nich i trafia do Santiago, który również został zablokowany przez obrońce Popradu. Widać, było że z każdą minutą rośnie przewaga Glinika.

W 40 minucie w okolicy środka boiska piłkę przejmuję Dawid Drag. Decyduje się na rajd w stronę pola karnego Popradu. Po drodze zdołał minąć trzech zawodników po czym znalazł się w polu karnym gospodarzy, gdzie naciskany przez obrońców przekłada pikę na prawą nogę i z 14 metrów oddaje strzał na długi słupek bramki. Piłka trafia w "okienko" - bramkarz był bez szans.Po pięknej solowej akcji Glinik wychodzi na prowadzenie.

Jednak radość z gola nie trwała długo. Niespełna po 2 minutach lewym skrzydłem przedostał się w pole karne Mateusz Poczkajski, który miał przed sobą tylko bramkarza Glinika. Mocnym strzałem obok nogi umieszcza piłkę w siatce. Niedługo po wyrównującym golu sędzia kończy pierwsza połowę. 

Na druga połowę nasi zawodnicy wychodzą przed czasem. Zapewne zdając sobie sprawę z sytuacji, że remis po pierwszej połowie to zbyt mało. Od pierwszych minut agresywniej atakują zespół gospodarzy. Pierwszą okazję w 51 minucie miał Kmak, lecz niecelnie obok bramki. W 52 minucie Glinik wykonuje stały fragment gry. Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska piłka spada na 3 metr na głowę  Drąga który strąca do Sebastiana Kowalczyka i kieruje ją w stronę bramki. Glinik prowadzi już 1:2.

Nasz zespół nadal kontroluje przebieg spotkania, utrzymuje się więcej przy piłce i podejmuje próby na zdobycie kolejnych goli. Drużyna Popradu została zepchnięta do defensywy. 

W 56 minucie przed polem karnym Santago Casallas decyduje się na akcję indywidualną. Udana próba ominięcia trzech obrońców kończy się powodzeniem. Po tej akcji przekłada piłkę na lewa nogę i z 15 metrów strzela na długi słupek pod poprzeczkę. Piłka po słupku odbija się od pleców bramkarza i wpada do siatki. Kolejne minuty to dalszy napór biało-niebieskich. Gdzie tylko kilkukrotnie z niegroźnymi kontrami wychodził zespół z Rytra. W 67 minucie ze stałego fragmentu gry, mocny strzał oddaje Poczkajski, lecz w środek bramki. Pewnie łapie Różalski. Z biegiem czasu i widoczną przewaga naszej drużyny trener w końcowych minutach decyduje się na zmiany. Pozwala odpocząć zawodnikom i do gry wprowadza co jakiś czas ich zmienników m.in.: Tomasza Rzące, Norberta Myrde, Ignacego Gomulaka, Dominika Martuszewskiego oraz debiutującego w barwach biało niebieskich Pavlo Konchuka. 

Do końca meczu Glinik z nowymi siłami miał kilka składnych akcji, lecz zabrakło wykończenia i precyzji. Mecz kończy się zwycięstwem Glinika. Bardzo dobre i ciekawe spotkanie naszego zespołu napawa optymizmem przed kolejnym spotkaniem wyjazdowym, które już w najbliższą sobotę rozegramy oddalonego o 5 kilometrów od Rytra, Barcicach. 


DDawiec.jpg „Cieszymy się ze zwycięstwa, było nam bardzo potrzebne. O pozytywnym wyniku zdecydowała bardzo dobra     postawa w 2 połowie. Zawodnicy wykonali swoje zadania bardzo dobrze. Teraz kolejny rywal z Barcic i już myliśmy   o  tym by zagrać jak najlepiej”.


 

GALERIA(74)

 

 
 
 

 

 

 SPRAWOZDANIE SĘDZIEGO -PDF