gksglinik 2021 strona4

ZWYCIĘSTWO GLINIKA NA ZAKOŃCZENIE SEZONU

Drużyna Glinika na ostatni mecz tego sezonu udała się do Muszyny, aby tam zmierzyć się z dotychczasowym wiceliderem Popradem Muszyna. Po ostatnim pewnym zwycięstwie nad Orkanem Szczyrzyc nasz zespół chciał powalczyć o komplet punktów i tym samym o wyższe miejsce w tabeli. Patrząc na układ w tabeli, faworytem spotkania była drużyna Popradu Muszyna, która na swoim koncie miała o 23 punkty więcej niż Glinik. Jednak wynik meczu zweryfikowało boisko i to nasz zespół zdobywa 3 punkty i zwycięża 1:3 po bramkach Dominika Martuszewskiego, Jakuba Dziedzica i Guilherme Da Silvy.

POPRAD MUSZYNA - GKS GLINIK GORLICE

1:3

(0:1)

2'- Dominik Martuszewski

51' - Tomasz Bomba

67'- Jakub Dziedzic

70'-Guilherme Da Silva

Widzów: 80

Sedziowie: Angelika Rosiek, Dariusz Sobczyk, Karolina Imioło

Kartki:

16' - M.Szary, 69'- I. Gomulak(GLINIK)
40' - D. Potoniec (POPRAD)

Mariusz Różalski, Marcin Szary, Ignacy Gomulak, Piotr Gogola, Dawid Drag, Łukasz Krzysztoń, Kacper Kukla, Guilherme Da Silva, Saniago Casallas, Dominik Martuszewski

Rezerwa:

Krzysztof Mituś, Tomasz Mituś, Jakub Białas, Piotr Brach, Maciej Setlik, Bartłomiej Olszanecki

POPRAD MUSZYNA

popradmuszyna normal

Łukasz Różański, Wojciech Fritz, Arkadiusz Zawiślan, Maciej Solarz, Dawid Polański, Dawid Potoniec, Mateusz Wilk, Dawid Węglowski, Paweł Jażębak, Kamil Baran, Tomasz Bomba

Rezerwa:

Rafał Piotrowski, Jakub Janisz, Arkadiusz Nowak, Jakub Stróżyk

Spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla naszego zespołu. Już w 2 minucie meczu Dominik Martuszewski wykorzystał błąd defensywy Popradu. Doskoczył do obrońcy, który wybijał piłkę z pola karnego i blokując jego zagranie trafił piłką do bramki.

Dalsze minuty meczu to wyrównana gra obu zespołów. W 26 minucie dobrą okazje do strzelenia gola miał Dawid Węglowski, który strzałem głową próbował pokonać Różalskiego. Piłka minęła poprzeczkę.

W końcowej części pierwszej połowy doskonałą okazję na podwyższenie wyniku miał Santiago, który w sytuacji sam na sam nie był w stanie pokonać bramkarza z Muszyny. Wynik do przerwy nie uległ zmianie.

W drugiej połowie Muszynianie zaczęli częściej zagrażać naszej bramce. Próbowali skrzydłami zmusić naszą defensywę do błędu, lecz bezskutecznie. Dopiero prostopadłe zagranie pozwoliło gospodarzą na wyrównanie. W 51 minucie piłkę otrzymał Tomasz Bomba, który precyzyjnym strzałem obok nogi Różalskiego trafia do bramki.

Wynik remisowy utrzymywał się do 67 minuty. Po indywidualnej akcji pada drugi gol dla Glinika. Jakub Dziedzic ograł obrońców Popradu wszedł w pole karne i strzałem w długi róg pokonał Łukasza Różańskiego.

W 70 minucie w odległości około 30 metrów faulowany zostaje zawodnik Glinika. Po tej sytuacji dochodzi do zmiany na pozycji bramkarza gospodarzy. Różańskiego zastępuje szesnastoletni Rafał Piotrowski, dla którego jest to debiut w 4 lidze. Wykonawca rzutu wolnego zostaje Guilerme Da Silva, który mocnym i precyzyjnym strzałem pod poprzeczkę pokonuje młodego goalkeppera.

Od tego momentu rysowała się wyraźna przewaga naszego zespołu. W 78 minucie spotkania Jakub Dziedzic mógł zmienić i podwyższyć rezultat meczu. Strzał z 13 metrów broni bramkarz Muszyny.

Przed końcem spotkania gospodarze stworzyli 2 groźne sytuację lecz strzały okazały się niecelne. Po dobrym meczu wygrywamy 1:3 i kończymy sezon na 8 miejscu. Przed nami chwila przerwy i piłkarze od 9 lipca wracają do treningów. Na nowy sezon, który rozpocznie się od 10 sierpnia. Do tego czasu będziemy informować na bieżąco o wszelkich ruchach kadrowych jak i meczach kontrolnych.

SPRAWOZDANIE SĘDZIEGO -PDF

„Do Muszyny jechaliśmy z jasno określonym celem, chcieliśmy wygrać i wskoczyć na 8 miejsce.  Wszystko udało się zrealizować za co zawodnikom należą się wielkie brawa. Jak mało kto oni wierzyli,  że to co robimy da nam nie tylko utrzymanie ale też skok w tabeli na obecne miejsce. Finisz sezonu był taki jaki chcemy żeby był cały następny sezon, nad tym będziemy pracować od lipca, teraz zasłużone dla zawodników urlopy i ładowanie energii, a przede mną jak i Panem prezesem praca nad wzmocnieniem zespołu. Dziękuje tym najwierniejszym kibicom oraz Panu prezesowi za wsparcie i wiarę w zespół do samego końca.”