PEWNA WYGRANA GLINIKA Z ORKANEM SZCZYRZYC

We wtorkowe popołudnie 11 czerwca nasi zawodnicy rozegrali mecz 29 kolejki IV ligi małopolskiej. Mecz ten pierwotnie miał być rozegrany w terminie 8 czerwca. Oba zespoły przed tym meczem były spokojne o ligowy byt, a rywalizacja na boisku toczyła się tylko o punkty, które dla obu drużyn dały by możliwość zmiany pozycji w tabeli. Glinik dodatkowo chciał się zrewanżować piłkarzom ze Szczyrzyca za porażkę w finale PP na szczeblu OZPN. Nasz zespół zagrał dobre spotkanie i pewnie pokonał przyjezdnych 4:0.

GKS GLINIK GORLICE - ORKAN SZCZYRZYC

6' - Jakub Dziedzic

19'- Guilherme Da Silva

40'- D. Martuszewski

71' - Santiago Casallas

Widzów: 100

Sędziowie: Szymon Wiśniowski, Mateusz Brzuchacz, Krzysztof Surdel

Kartki:

35' - M. Dyląg (GLINIK)

Krzysztof Mituś, Marcin Szary, Łukasz Krzysztoń, Dawid Drąg, Mateusz Dyląg, Dominik Martuszewski, Piotr Gogola, Patryk Skrzypniak, Guilherme Da Silva, Santiago Casallas, Jakub dziedzic

Rezerwa:

Mariusz Różalski, Kacper Kukla, Jakub Białas, Piotr Brach, Tomasz Mituś, Maciej Setlik, Bartosz Olszanecki

ORKAN SZCZYRZYC

orkan s normal

Krzysztof Piwowarczyk, Piotr Śmierciak, Mateusz Wojtasiński, Dawid Kurczab, Krzysztof Piekarczyk, Marcin Krywoborodenko, Bartłomiej Limanówka, Tomasz Olejarz, Michał Tabor, Maciej Śliwa, Michał Augustyn

Rezerwa:

Dawid Piechówka, Piotr Gruszka, Kamil Świerczek

gksorkanss.jpg

Podopieczni Daniela Dawca od początku spotkania zdecydowanie przeważali i byli w posiadaniu piłki. Pierwsze minuty były trochę chaotycznie a podania nie znajdowały adresata, aby sforsować obronę gości. Wówczas Glinik zastosował wysoki pressing co w 7 minucie przyniosło rezultat w postaci bramki. Niedokładne wybicie bramkarza wylądowało pod nogami Jakuba Dziedzica, który nie zmarnował szansy i oddając celny strzał po długim słupku zdobywa pierwszego gola.

W 10 minucie ponownie Jakub Dziedzic znalazł się w obrębie pola karnego, gdzie oddał minimalnie niecelny strzał.

Pierwszy strzał w kierunku naszej bramki oddaje w 16 minucie Krywoborodenko. Strzał mija bramkę Glinika.

W 19 minucie błąd w wyprowadzaniu piłki przez obrońców Orkanu. Zagraną piłkę wzdłuż pola karnego przejmuje Guilherme Da Silva i wchodząc z nią w pole karne mocnym uderzeniem pokonuje Krzysztofa Piwowarczyka.

W 30 minucie doskonałą akcje na zdobycie bramki kontaktowej mają goście, którzy wychodzą
z kontrą. Po rajdzie prawym skrzydłem z wysokości pola karnego Michał Tabor dokładnie dośrodkowuje piłkę na piąty metr bramki. Piłka trafia na nogę Piekarczyka, który przestrzela minimalnie nad poprzeczką.

W 40 minucie spotkania biało niebiescy podwyższają wynik na 3:0 wykorzystując stały fragment gry. Z rzutu rożnego dokładnie dośrodkowuje Guilherme. W polu karnym najwyżej do piłki wyskakuje Dominik Martuszewski, który strzałem z głowy pokonuje bramkarza gości.

Minutę później doskonała okazja w polu karnym Orkana. Jakub Dziedzic przejmuje piłkę i sam na sam z bramkarzem strzela w nogi bramkarza. Piłka wybita trafia pod nogi Martuszewskiego, który w zamieszaniu oddaje strzał w kierunku bramki lecz w ostatniej chwili piłkę wybija obrońca.

Pierwsza połowa kończy się wynikiem 3:0

Druga cześć spotkania nadal przewaga Glinika. W 51 minucie dobre dogranie w pole karne do Jakuba Dziedzica, który gdyby zdecydował się na bezpośredni strzał mogło być 4:0.

W 60 minucie Santiago znajduje się w doskonałej sytuacji sam na sam z bramkarzem po podaniu Jakuba Dziedzica, oddaje strzał po ziemi... bramkarz na czas wychodzi z bramki i broni. Kolejna sytuacja, która mogła podwyższyć wynik tego spotkania.

Co nie udało się w 60 minucie, udaje się w 73 minucie meczu. Dokładne prostopadłe podanie od Kukli otrzymał Santiago. Tym razem to Kolumbijczyk okazał się lepszy i umieszcza piłkę w siatce. Podwyższa wynik na 4:0.

W dalszej części mecz nadal przebiegał pod dyktando naszego zespołu. W końcowych minutach piłka trafia w słupek po zagraniu Martuszewskiego a w 84 strzał Dziedzica broni bramkarz Orkanu.

Mecz kończy się wynikiem 4:0 dla Glinika. Zdobywamy komplet punktów. I po tym spotkaniu awansujemy na 10 miejsce w tabeli. Przed nami ostatni mecz tego sezonu. W najbliższą sobotę podopieczni Daniela Dawca rozegrają wyjazdowe spotkanie z dotychczasowym wiceliderem Poprad Muszyna.

DDawiec.jpg

„Od początku mieliśmy plan na ten mecz i konsekwentnie go realizowaliśmy. Pomimo upału, cały zespół  walczył od 1 minuty o zwycięstwo i za to należą się im duże brawa. Ostatnio przegraliśmy z Orkanem w  finale PP i dziś chcieliśmy wziąć rewanż oraz realnie zbliżyć się do 8 miejsca, które nadal jest w naszym  zasięgu. Dziękuje zawodnikom za walkę i zaangażowanie. W sobotę ostatni akord tego sezonu. Pojedziemy  do Muszyny powalczyć o zwycięstwo”.

GALERIA (71)

tvorkan2019.jpg