REMIS W WYJAZDOWYM MECZU Z DUNAJCEM ZAKLICZYN

Na trzy kolejki przed końcem sezonu 2018/2019 nasz zespół udał się na mecz wyjazdowy do Zakliczyna, by tam zmierzyć się z miejscową drużyną Dunajec Zakliczyn.

Zespół gospodarzy zajmował przedostatnią pozycję w tabeli. Nasz zespół po zwycięstwie nad Drwinią jechał do Zakliczyna po komplet punktów. Większość spotkania rozgrywała się pod dyktando biało niebieskich. Pomimo wielu dogodnych sytuacji nie udało się zdobyć kompletu punktów. Mecz zakończył się wynikiem 1:1. Bramkę dla Glinika w zdobył w 15 minucie Dominik Martuszewski.

DUNAJEC ZAKLICZYN - GKS GLINIK GORLICE

15 '- D. Martuszewski

73' -A. Wójcik

Widzów: 120

Sędziowie: Tomasz Jabłoński, Wiktor Marondel, Jan Chlipała

Kartki:

53' P. Gogola, 62' Santiago Casallas, 87' I. Gomulak (GLINIK)

80' P. Czermak (ZAKLICZYN)

Mariusz Różalski, Marcin Szary, Łukasz Krzysztoń, Dominik Martuszewski, Dawid Drąg, Patrzyk Skrzypniak, Ignacy Gomulak, Piotr Gogola, Mateusz Dyląg, Guilherme Da Silva, Santiago Casallas

Rezerwa:

Krzysztof Mituś, Kacper Kukla, Piotr Brach, Tomasz Mituś, Maciej Setlik, Bartłomiej Olszanecki

DUNAJEC ZAKLICZYN

zakliczyndunajec normal

Bartosz Grzesicki, Dariusz Gwiżdż, Marcin Pawłowski, Mateusz Wójcik, Adrian Wójcik, Arkadiusz Sady, Kamil Wójcik, Artur Kiełbasa, Piotr Potępa, Filip Świderski, Mateusz Świerkosz

Rezerwa:

Michał Nosek,Jakub Kołacz, Patryk Czermak, Daniel Osowski, Bartosz Chmielowski

PANORAMA_ZAKLICZYN2019.jpg

Glinik od początku spotkania przeważał na boisku. Po kwadransie meczu dobrą okazję na zdobycie pierwszego gola miał Dawid Drąg, lecz bramkarz broni jego strzał. W 14 minucie po strzale Guilherme piłka wychodzi na rzut rożny. Po tym stałym fragmencie gry pada pierwsza bramka tego spotkania. Dokładne dośrodkowanie Santiago trafia na głowę Dominika Martuszewskiego, który nie marnuje okazji i daje prowadzenie dla Glinika.

W 31 minucie w zamieszaniu w polu bramkowym bliskim zdobycia bramki był Marcin Szary, który niedokładnie trafił w piłkę a ta została wybita przez obrońce Zakliczyna.

Przed końcem pierwszej połowy Glinik ponownie miał dogodną sytuacje na podwyższenie wyniku. W 38 minucie dobitka Dawida Drąga mija słupek bramki strzeżonej przez Grzesickiego. W 44 minucie składna akcje przeprowadzają biało niebiescy. Guilherme da Silva rozgrywa piłkę do Piotra Gogoli a ten mocnym strzałem zza pola karnego strzela w światło bramki. Niestety, dobrze dysponowany w tym dniu bramkarz gospodarzy z trudem obronił ten strzał.

Po 45 minutach nasz zespół mógł schodzić do szatni z innym rezultatem niż 0:1. Wydawać by się mogło, że druga połowa będzie kontynuacją pierwszej części meczu a nasz zespół podwyższy wynik i będzie kontrolował przebieg spotkania.

Początek drugiej połowy to przewaga Dunajca, którzy odważniej poczynają sobie w obrębię naszego pola karnego. W 73 minucie przed polem karnym faulowany zostaje zawodnik Zakliczyna. W odległości około 25 metrów od bramki do strzału przymierzył się Adrian Wójcik. Mocnym strzałem nad murem Glinika nie dał szans Różalskiemu. Wynik 1:1.

W 80 minucie składna akcja Glinika. Marcin Szary podaje do Santaiago, będąc przed bramkarzem strzela wprost w niego i marnuje dogodną sytuację. Po tym strzale piłka trafia na 6 metr do Macieja Setlika, który również nie był w stanie pokonać bramkarza gospodarzy.

W końcowych fragmentach spotkania gra na boisku zaostrzyła się i częste akcje przerywane były nierozważnymi faulami z obu zespołów. Mecz kończy się wynikiem 1:1. Z przebiegu gry nasz zespół powinien to spotkanie wygrać i umocnić się w tabeli. Niestety wracamy z jednym punktem i liczymy na komplet w następnych meczach.

DDawiec.jpg

"Czujemy ogromny nie dosyt po meczu z Dunajcem. Byliśmy zespołem lepszym z przebiegu spotkania,  jednak nie przełożyło się to na skuteczność w tych kilku naprawdę dogodnych sytuacjach, a jak mówi stare piłkarskie przysłowie: Nie wykorzystane sytuacje się mszczą.....Do końca zostały 2 spotkania i będziemy walczyć o pełną pulę"

SPRAWOZDANIE SĘDZIEGO -PDF

GALERIA (40)