CENNA WYGRANA Z SZAFLARAMI

W dniu 25 maja na własnym stadionie piłkarze Glinika podejmowali zespół z Szaflar. Przyjezdni zajmowali ostatnią pozycje w tabeli, natomiast nasz zespół zajmował 12 miejsce przed tym spotkaniem. Spotkanie to było ważne dla układu tabeli. Na 5 kolejek przed końcem rundy ważą się losy drużyn w dolnej części tabeli. Dla naszego zespołu zwycięstwo w tym spotkaniu było koniecznością.

Piłkarze z Szaflar przyjechali na mecz do Gorlic w dziesięciu i z nominalnym bramkarzem Vasylem Zhukiem w roli napastnika. Glinik wykorzystał taką sytuację i wygrał pewnie 4:1. Honorowa bramkę dla Szaflar zdobył ….. bramkarz Zhuk.

Wygrana w tym spotkaniu i ważne 3 punkty dopisane do tabeli podbudują zawodników przed kolejnym meczem. Na 4 kolejki przed zakończeniem rundy nasz zespół nadal zajmuję 12 pozycję. W kolejnych meczach będzie okazja, aby wskoczyć na bezpieczne miejsce w tabeli.

GKS GLINIK GORLICE - LKS SZAFLARY

15 '- Dominik Martuszewski

37' - Jakub Dziedzic

40' - Dawid Drąg

59' - Dominik Martuszewski

81' - Vasyl Zhuk

Widzów: 180

Sędziowie: Szymon Putek, Sławomir Wiecheć, Michał Skrzypczak

Kartki:

18' Ł. Krzysztoń, 43' M. Dyląg (GLINIK)

43' - D. Baboń (SZAFLARY)

Piłkarze Glinika w tym meczu od pierwszych minut posiadali znaczącą przewagę. Grając z przewagą jednego zawodnika dominowali na połowie rywala. Już w 20 sekundzie dobrą okazję miał Dominik Maruszewski, który z ostrego kąta próbował pokonać bramkarza Szaflar. Jednak ten zdołał wybić piłkę na rzut rożny.

W 11 minucie z 17 metrów strzela Santiago- mocny strzał przelatuje minimalnie nad bramka.

Napór Glinika trwa. W 15 minucie pada pierwsza bramka dla naszego zespołu. Dokładne prostopadłe podanie od Dziedzica otrzymuje Martuszewski, który w sytuacji sam na sam pokonuje Kowalczuka.

W 26 minucie zostaje faulowany przed polem karnym zawodnik Glinika. Do piłki podchodzi Guilherme. Strzela celnie w światło bramki, lecz na posterunku bramkarz Szaflar. Kolejne minuty to napór Glinika. 36 minuta strzał Santiago trafia w poprzeczkę.

W 37 minucie dokładne prostopadłe podanie od Santiago do Dziedzica otwiera drogę do zdobycia drugiego gola.  Sam na sam z bramkarzem Dziedzic nie daje szans Kowalczukowi. Glinik prowadzi 2:0

Ten wynik nie utrzymał się długo. Bo już w 40 minucie Glinik podwyższa na 3:0. Dawid Drąg uruchomił podaniem Jakuba Dziedzica, który w polu karnym oddał piłkę do wbiegającego Dawida, a ten po długim słupku pokonał bramkarza Szaflar.

Przed końcem pierwszej połowy celnym strzałem popisał się Santaiago, lecz dobrze dysponowany w tym dniu Kowalczuk wybija piłkę na rzut rożny.W ostatniej minucie pierwszej połowy Marcin Szary strzela głową w kierunku bramki. Bramkarz w dużym zamieszaniu  broni piłkę w okolicy linii bramkowej. Zawodnicy Glinika stojący w bramce domagają się gola. Niestety asystent sędziego nie dostrzega prawidłowo zdobytego gola i wynik do przerwy nie ulega zmianie.

Druga połowa to nadal przewaga biało niebieskich. W 53 minucie z 6 metrów z pół obrotu popisuje sie Jakub Dziedzic. Niestety trafia wprost w bramkarza.  Częste ataki i próby podwyższenia wyniku przynoszą efekt w 59 minucie. Dokładne podanie z rzutu rożnego trafia na głowę wbiegającego Dominika Martuszewskiego. Precyzyjne uderzenie w okienko. Glinik prowadzi 4:0.

Glinik miał jeszcze okazje na podwyższenie wyniku. W 64 minucie w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Jakub Dziedzic. Lecz bramkarz wybronił jego strzał. W 70 minucie z boku pola karnego strzelał Drag, lecz Kowalczuk wybił piłkę na rzut rożny

Wydawać by się mogło, że przy takiej przewadze Glinika padnie jeszcze jedna bramka w drugiej połowie. Niestety w 81 minucie grający w osłabieniu zespół z Szaflar strzela honorowego gola. Błąd w ustawieniu na środku pola wykorzystuje grający w polu bramkarz Vasyl Zhuk. Przejmuje piłkę i w sytuacji sam na sam z Różalskim trafia do bramki.

W końcowych minutach spotkania po strzale Marcina szarego piłka trafia w poprzeczkę. Mecz kończy się wynikiem 4:1.

Wynik jak najbardziej zasłużony i nasz zespół zdobywa cenne punkty. W najbliższą środę czeka nas trudniejszy rywal. Glinik rozegra zaległe spotkanie z GKS Drwinia. Z uwagi na zły stan boiska w Drwinii  mecz zostanie rozegrany na obiekcie Polan Żabno. Oby ostatnie zwycięstwo zmobilizowało naszych zawodników. Liczymy na komplet punktów.

Mariusz Różalski, Marcin Szary, Ignacy Gomulak, Mateusz Dyląg, Łukasz Krzysztoń, Dawid Drąg, Santiago Cassalas, Guilherme Da Silva, Dominik Martuszewski, Patryk Skrzypniak, Jakub Dziedzic

Rezerwa:

Krzysztof Mituś, Tomasz Mituś, Kacper Kukla, Jakub Białas, Piotr Gogola, Maciej Setlik, Bartłomiej Olszanecki

LKS SZAFLARY

szaflary2018 normal

Bartłomiej Kowalczuk – Dariusz Baboń, Patryk Sołtys, Topór, Marcel Stawicki, Kamil Mrowca, Florian Kamiński, Krzysztof Wojtanek, Florian Kamiński - Vasyl Zhuk

SPRAWOZDANIE SĘDZIEGO - PDF

GALERIA (71)