banner 2018

WYGRANA GLINIKA Z WATRĄ NA ROZPOCZĘCIE SEZONU

W pierwszym meczu rundy wiosennej Glinik Gorlice podejmował na własnym stadionie zespół Watry Białka Tatrzańska. Glinik zrewanżował się za wyjazdową porażkę z rundy jesiennej i pokonał zespół Watry 2:0. 

 

PANOGKSWATRA2019.jpg

 

 

GKS GLINIK GORLICE- WATRA BIAŁKA TATRZAŃSKA

2:0

(0:0)

57' - M.Szary

59' - Ł. Krzysztoń 

 

 


Widzów: 300
 
Sędziowie: Tomasz Pilarski, Adrian Jasiak, Marcin Klimek
 
Kartki:
 
22' Józef Kosturko (Watra)
 
41' Daniel Białos (Watra)
 
62' Łukasz Krzysztoń (Glinik)
 
84' Łukasz Krzysztoń (Glinik)
 
 
84' Łukasz Krzysztoń(Glinik)
 
 

 GKS GLINIK GORLICE 
GKSGlinik normal
 
Mariusz Różalski, Bartłomiej Olszanecki, Marcin Szary, Mateusz Dylag, Dominik Martuszewski, Jakub Dziedzic, Piotr Gogola, Łukasz Krzysztoń, Patryk Skrzypniak, Kacper Kukla, Santiago Casallas
 
Rezerwa:
Krzysztof Mituś, Ignacy Gomulak, Maciej Pabisz, Tomasz Mituś, Guilherme Da Silva, Piotr Brach, Maciej Setlik

WATRA BIAŁKA TATRZAŃSKA 
 WARTA mini
 
Piotr Tomasik, Rafał Kostrzewa, Kacper Bartosz, Józef Kosturko, Grzegorz Misiura, Jakub Dziubas,  Bartłomiej Kurnyta, Daniel Białos, Patryk Leżoń, Mateusz zając,Maciej Rzadkoś
 
Rezerwa:
Andrzej Rabiański, Mirosław Kalita, Jakub Budz
W pierwszym meczu przed własną publicznością, nasza drużyna chciała udowodnić, że przygotowania do rundy wiosennej nie poszły na marne. Podopieczni trenera Daniela Dawca pokonali zespół Watry 2:0 i sezon rozpoczęli od zdobycia kompletu punktów. W meczu z powodu kontuzji nie mogli zagrać czołowi zawodnicy naszego zespołu . Uraz barku w ostatnim sparingu Dawida Draga oraz kontuzja kolana najlepszego strzelca Konrada Greli uniemożliwiła im występ w meczu.
 
Warunki w jakich przyszło grać obu drużynom w tym dniu nie sprzyjały ciekawej i finezyjnej grze. Silnie wiejący wiatr uniemożliwiał dokładne rozgrywanie akcji.
 
Glinik od początku spotkania przeważał na boisku. Pierwszy strzał gospodarze oddali już w 6 minucie. Piłka minimalnie minęła słupek. Kolejne minuty to wyrównana gra obu zespołów. Pierwsza połowa meczu mogła zakończyć się zwycięstwem naszej drużyny. W 42 minucie wychodzącego sam na sam z bramkarzem Piotrka Gogole faulem powstrzymał obrońca gości. W konsekwencji otrzymał żółtą kartkę. 2 minuty później Jakub Dziedzic mógł zdobyć pierwszego gola, lecz zdecydował się na podanie do Santiago, którego strzał obronił bramkarz Watry. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. 
 
W drugiej połowie nasza drużyna zagrała dużo lepiej. Oddała więcej strzałów i przeprowadziła więcej akcji. W 57 minucie na wysokości pola karnego faulowany zostaje Santiago Cassalas. Kolumbijczyk jest także wykonawca stałego fragmentu gry. Dokładnie dośrodkowuje piłkę do Marcina Szarego, a ten strzałem z głowy zdobywa pierwszego gola w tym spotkaniu. 
Dwie minuty później nasz zespół ma kolejny stały fragment gry. Z narożnika boiska piłkę w pole karne dośrodkowuje Kacper Kukla. Piłka trafia do Łukasza Krzysztonia, który w podobny sposób jak Marcin Szary pokonuje bramkarza Watry. 
 
Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie, chociaż sytuacje do podwyższenia rezultatu miał w 65 minucie Santiago, który strzelił minimalnie obok słupka oraz w 83 minucie Piotr Gogola strzałem z 18 m próbował pokonać bramkarza gości. Piłka przeleciała minimalnie nad poprzeczką. Od 84 minuty Glinik grał w osłabieniu. Po drugiej żółtej kartce boisko opuścił strzelec drugiej bramki Łukasz Krzysztoń.
 
Po tym spotkaniu nasz zespół zajmuje 8 pozycję w tabeli z 21 punktami. Kolejny mecz Glinik rozegra w Brzesku w sobote 23 marca o godz. 15:00. Naszym celem kolejne punkty. 
 

DDawiec.jpg 

 „Cieszymy się z tak udanej inauguracji rundy wiosennej. To było dla nas ważne i cenne zwycięstwo na   które zawodnicy ciężko pracowali. Należą się im za to duże brawa. Jednak po sobotniej euforii     schodzimy na ziemie i myślimy już o kolejnym rywalu, by znów móc pokazać się z jak najlepszej strony”

 
 
 
zdjecie_rtv_watra.jpg
 
RELACJA Z MECZU DZIĘKI UPRZEJMOŚCI TELEWIZJI GORLICE.TV