MARIUSZ RÓŻALSKI ZAWODNIKIEM GLINIKA GORLICE

Niezmiernie miło jest nam poinformować, że z dniem 19 listopada klub Glinik Gorlice pozyskał doświadczonego bramkarza jakim jest 34 letni Mariusz Różalski.

Urodzony w Krakowie 7 sierpnia 1984 roku swoją przygodę zaczynał w Krakus Nowa Huta, gdzie rozgrywał mecze w latach 2002-2003, kolejne kluby w jakich trenował i występował to Kmita Zabierzów (2003-2006) z przerwą jesienną w Lubań Maniowy.

roz1.jpeg

Na wiosnę 2008 roku pozyskany został do ekstraklasowego klubu Polonia Bytom.

W 2009 roku rozpoczął grę w I ligowej wówczas Sandecji Nowy Sącz, gdzie do 2012 roku był związany z tym klubem.

W okresie 2012-2013 przeniósł się do województwa łódzkiego a dokładnie do II ligowego klubu KS Pelikan Łowicz.

W 2013 roku wrócił ponownie na południe kraju i rozpoczął grę w Kolejarzu Stróże następnie w Poprad Muszyna i na jesień 2014 do Limanovii Limanowa.

Kolejne lata spędził na Podhalu. W 2014 roku w klubie KS Zakopane i na jesień 2015 roku trafił do III ligowego Podhala Nowy Targ.

Podczas kariery zawodniczej współpracował z trenerami :

Artur Sarnat : wieloletni bramkarz Wisły Kraków z którą zdobywał 2x mistrzostwo kraju, puchar krajowy i puchar ligi. 181 występów na poziomie ekstraklasy

Mirosław Dreszer : zawodnik GKS Tychy, Legii Warszawa, GKS Katowice (puchar krajowy), VfL Osnabrück, SV Eintracht Trier 05, Zagłębia Lubin, Ruchu Chorzów, FC Magdeburg, 3. miejsce mistrzostwa Europy U-18 1984

Stanisław Bodziony : Wieloletni bramkarz Sandecji Nowy Sąćz obecnie trener bramkarzy 1-ligowego klubu Sandecji Nowy Sącz

W ostatnim meczu kolejki IV ligi małopolskiej wschód Glinik Gorlice gościł lidera Poprad Muszyna w którym Mariusz występował w barwach Popradu.

W imieniu klubu życzymy sukcesów i cieszymy się, że tak rutynowany zawodnik będzie reprezentował barwy biało niebieskie i swoim doświadczeniem na pewno przyczyni się do realizacji założonych celów jakim są zwycięskie mecze.