PRZEGRANA GLINIKA PRZED WŁASNĄ PUBLICZNOŚCIĄ Z BENIAMINKIEM Z BRZESKA

Piłkarze Glinika w ramach 2 kolejki IV ligi małopolskiej podejmowali na własnym stadionie zespół z Brzeska - Campack Okocimski. Zawodnicy mając w pamięci sobotni wyjazdowy mecz z Watrą Białka Tatrzańska, chcieli zrehabilitować się na stadionie przy Sienkiewicza przed własną publicznością i zwyciężyć z beniaminkiem z Brzeska. Licznie zgromadzeni sympatycy i kibice Glinika pomimo złych warunków atmosferycznych mogli oglądać dobre widowisko w którym nie brakowało ciekawych akcji po obu stronach boiska. Jednak wynik końcowy spotkania zadowolił tylko drużynę przyjezdnych, którzy zdobyli pierwsze punkty w IV lidze.Zawodnicy trenera Daniela Dawca walczyli do końca i za wszelką cenę chcieli zdobyć punkty w tym meczu. Niestety mecz zakończył się wynikiem 1:3 dla "piwoszy" z Brzeska.

GKS GLINIK GORLICE - CANPACK OKOCIMSKI BRZESKO

14' S.Kostecki

24' T.Grzyb

66' T.Gałka

73' P.Marynowski

Widzów: 500

Sędziowie: Paweł Gądek, Mrcin Frączek, Mariusz Giża - KS Tarnów

Żółte kartki:

87' D. Kurowski (GLINIK)

87' M.Pawlik (OKOCIMSKI)

GKSGlinik mini

Przemysław Harwat - Sławomir Kijek, Dawid Drąg, Daniel Ogrodnik, Piotr Marynowski, Dominik, Martuszewski (82' Kamil Kopek), Łukasz Krzysztoń, Kacper Kukla (58' Dariusz Kurowski), Dawid Serafin, Piotr Gogola, Konrad Grela.

Rezerwa:

Fabian Grądalski,Dariusz Kurowski, Piotr Brach, Kamil Kopek,

CANPACK OKOCIMSKI BRZESKO

okocimskibrzesko normal

Nikodem Śnieg - Mateusz Wawryka - Daniel Policht, Łukasz Kulig, Andrzej Ryglowski (75' Maciej Pawlik)- Michał Grzesicki (80' Dawid Lizak), Arkadiusz Goryczka, Sergiusz Kostecki (85' Jakub Duda), Tomasz Grzyb (51' Winicjusz Wanicki), Przemysław Bury - Tomasz Gałka.

Rezerwa:

Tomasz Jagiełka,Michał Kulig, Maciej Pawlik,Konrad Kołodziej, Winicjusz Wanicki,Jakub Duda, Dawid Liazk

Mecz rozpoczął się od przysłowiowego badania przeciwnika. Tym bardziej że żaden z obecnie grających piłkarzy w barwach Glinika nie rozegrał w naszym klubie meczu z Okocimskim Brzesko, a to ze względu na fakt, że obie drużyny po raz ostatni  zagrały w 2006 roku czyli 18 lat temu.

Już w 14 minucie spotkania dochodzi do straty piłki przez piłkarzy Glinika na wysokości pola karnego. Piłka zostaje zagrana na 13 metr pola karnego do wbiegającego Sergiusza Kosteckiego który precyzyjnym strzałem pokonuje naszego bramkarza.

W kolejnych minutach Glinik próbował odrobić straty ale to gospodarzom udało się ponownie trafić do siatki. Z rzutu rożnego źle pokryty Tomasz Grzyb strzałem głową pokonuje po raz drugi Przemka Harwata.

Pierwsza połowa kończy się wynikiem 0:2.

W drugiej połowie widoczna była przewaga Glinika. Kilkukrotnie próbował strzelać zza pola karnego Konrad Grela i Dawid Serafin. Piłka niestety nie chciała znaleźć się w siatce. Glinik miał okazję także na strzelenie gola ze stałych fragmentów gry. Wspomniany Konrad Grela w 60 minucie z 18 metra z rzutu wolnego oddał mocny i precyzyjny strzał, lecz zmierzającą piłkę do bramki znakomicie obronił bramkarz gości.

W 65 minucie piłkarze z Brzeska otrzymują „prezent” w postaci trzeciego gola. Bramkarz Glinika, który zapewne chciał wyprowadzić piłkę mijając napastnika gości popełnił błąd. Piłka została przejęta przez Tomasza Gałkę, który skorzystał z pomyłki i trafia do pustej bramki.

Kibice Glinika nie mieli wątpliwości, że ta bramka podcięła skrzydła naszym piłkarzom.

W 73 minucie padła jedyna bramka dla Glinika. Prostopadłe podanie Dariusza Kurowskiego wykorzystuje Piotr Marynowski, który w sytuacji sam na sam z Nikodemem Śniegiem trafia do bramki.

Mecz zakończył się wynikiem 1:3. Można powiedzieć że zespół z Brzeska w odpowiednich momentach wykorzystał nasze błędy. Mimo to należą się podziękowania za walkę i mamy nadzieję, że kolejne mecze przyniosą upragnione punkty.

TRENER Daniel Dawiec mini

„Chcieliśmy w meczu z Okocimskim pokazać z jak najlepszej strony prze własną publicznością, gra jako całość   była niezła i napawa optymizmem, niestety błędy indywidualne plus brak skuteczności spowodowały ze   przegraliśmy ten mecz. Na pewno zawodnicy się starali i walczyli ambitnie do końca, za to się im dziękuje.  Myślę ze już w kolejnym meczu wygramy i poprawiny humor sobie jak i naszym wiernym kibicom”

Galeria z meczu:

(57 zdjeć)

kibiceglinik.jpg

Podziekowania od piłkarzy Glinika i Zarządu Klubu za doping podczas meczu. Liczymy na Wasze wsparcie w kolejnych meczach.