gksglinik 2021 strona4

INFORMACJA O MOŻLIWOŚCI WZNOWIENIA ROZGRYWEK LIGOWYCH PROWADZONYCH NA OBSZARZE MAŁOPOLSKIEGO ZWIĄZKU PIŁKI NOŻNEJ

Jak wiemy, w związku z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 19 marca 2021 r., w okresie od 20 marca do 9 kwietnia 2021 r. nie mogą odbywać się rozgrywki w amatorskich ligach seniorskich.

mzpnlogo.jpg

W dniu 6 kwietnia Małopolski Związek Piłki Nożnej w Krakowie wydał komunikat, oparty na opinii prawnej, który dotyczy działań mających na celu umożliwienie wznowienia od dnia 10 kwietnia 2021 r. wyłącznie rozgrywek IV ligi i klas okręgowych (niższe klasy nie mogą być zaliczone do tzw. zawodowych).

Ważnym etapem będzie weryfikacja spełnienia warunków przystąpienia do współzawodnictwa w świetle obecnie obowiązujących przepisów, przez kluby występujące w rozgrywkach prowadzonych przez MZPN. W przypadku przedłużenia obowiązujących obecnie obostrzeń, spełnienie opisanych w opinii wymogów będzie warunkiem wznowienia rozgrywek w poszczególnych klasach rozgrywkowych.

OPINIA PRAWNA

Kluby IV ligi wschodniej i zachodniej oraz ośmiu klas okręgowych zobowiązane są przez MZPN o wysłanie e-mailem do właściwego Wydziału/Komisji Gier prowadzącego dane rozgrywki informacji - wraz z oświadczeniem - o spełnianiu wymogów Rozporządzenia Rady Ministrów z dn. 19 marca 2021 r., ewentualnie o odmowie przyznania stypendium.

UWAGA! Termin wysłania dokumentów to czwartek 8 kwietnia 2021 r. godz. 24:00.

Niezajęcie stanowiska będzie stanowić domniemanie niespełniania przez klub wymogów rozporządzenia.

Obie grupy IV ligi są traktowane wspólnie i brak oświadczenia choćby jednego klubu nie pozwoli na wznowienie rozgrywek.

Jeżeli wszystkie kluby w terminie złożą oświadczenia, to planowane jest rozpoczęcie rozgrywek w poniższym terminarzu.

W IV lidze wschodniej najpierw rozegrane zostaną cztery kolejki kończące pierwszą rundę, a dopiero później dziewięć kolejek po podziale na grupy. Dojdą dwie środy w terminach 19 maja i 02 czerwca.

Nowe terminy kolejek:

18 kolejka – 10/11 kwietnia

19 kolejka – 17/18 kwietnia

20 kolejka – 24/25 kwietnia

21 kolejka – 1/2 maja

Terminy po podziale na grupy:

1 kolejka – 8/9 maja

2 kolejka – 15/16 maja

3 kolejka – 19 maja (środa)

4 kolejka – 22/23 maja

5 kolejka – 29/30 maja

6 kolejka – 2 czerwca (środa)

7 kolejka – 5/6 czerwca

8 kolejka – 12/13 czerwca

9 kolejka – 19 czerwca (sobota, godz. 17:00); termin obligatoryjny

Szczegółowe godziny rozegrania meczy podawać będziemy na naszej stronie z zakładce "IV liga Małopolska" oraz na bieżąco na portalu Facebook.

Pełny komunikat dostępny na stronie MZPN w Krakowie pod -  link