WYGRANA GLINIKA Z UNIĄ TARNÓW

W dniu 22 sierpnia nasz zespół rozegrał mecz w ramach 3 kolejki IV ligi małopolskiej z Unią Tarnów. Mecze Glinika z zespołem z Tarnowa nie należały do najłatwiejszych. Historia spotkań obu zespołów w większości faworyzowała zespół "jaskółek" jako zwycięzcę tych pojedynków. Tym razem okazało się inaczej. Lider tabeli Unia Tarnów została pokonana na własnym stadionie przez naszą drużynę 1:3. Po bramkach Daniela Kmaka, Konrada Greli i Piotra Martuszewskiego Glinik dopisuje 3 punkty.

ZKS UNIA TARNÓW - GKS GLINIK GORLICE

22' - Daniel Kmak

54'- Konrad Grela

70' - Piotr Martuszewski

71' - Łukasz Popiela

Sędziowie:

Bartosz Zabrzewski, Dawid Gaździak, Jan Chlipała

Widzów: 100

Kartki:

61' - Kamil Tyrka, 86' Łukasz Popiela (Unia)

82' Kacper Szura,86' Dawid Kubik,90+7 Krzysztof Tarasek (Glinik)

Dawid Kubik, Tomasz Mituś, Dawid Drąg, Kacper Kukla, Piotr Martuszewski, Piotr Gogola, Kacper Szura, Łukasz Krzysztoń, Santiago Casallas, Daniel Kmak, Konrad Grela,

Rezerwa:Krzysztof Mituś, Ignacy Gomulak, Maciej Setlik, Krzysztof Dąbrowski, Krzysztof Tarasek, Przemysław Rąpała, Konrad Czechowicz

ZKS UNIA TARNÓW

uniatarnow normal

Łukasz Lisak, Paweł Węgrzyn,Jacek Malisz, Oskar Oszust, Mateusz Nowak, Kamil Tyrka, Patryk Orlik, Szymon Adamski, Maks Starzyk, Łukasz Popiela, Artur Biały

Rezerwa:Tomasz Marek, Kacper Nytko, Michał Miłkowski, Dominik Wardzała, Wiktor Matyjewicz, Kacper Ostrowski, Thiago Lopes

118356041_3523263467698110_4951906332697518565_o.jpg

Początek meczu należał do gospodarzy którzy wypracowali sobie pozycje strzeleckie .

W 9 min Biały przenosi piłkę z 18 metrów nad poprzeczką bramki Dawida Kubika, a w 11 minucie Popiela po dośrodkowaniu w pole karne głową uderza obok słupka bramki gości.

Uważnie grający w defensywie obrońcy gości nie pozwalali na rozwinięcie skrzydeł jaskółkom z Tarnowa.

W 21 min prostopadłe zagranie Kacpra Kukli do wychodzącego na pozycję Daniela Kmaka kończy się zdobyciem gola dającego prowadzenie Glinikowi. Daniel strzela z 14 metrów piłka odbija się jeszcze od słupka i wpada do bramki strzeżonej przez Lisaka .

W 36 min Piotr Gogola podaje do Santiago, który strzela wprost w bramkarza.

W 40 min Starzyk uderza głową ale czujny bramkarz gości Dawid Kubik broni ten strzał.

Tuż przed przerwą Konrad Grela po dokładnym podaniu od Santiago uderza piłkę, która minimalnie przechodzi obok słupka .

W 52 min Konrad Grela wykorzystuje zamieszanie pod bramką Lisaka i z bliskiej odległości trafia do bramki "jaskółek" podwyższając wynik na 2-0 . Jest to kolejny mecz i kolejna bramka Konrada. Oby seria trwała nieprzerwalnie.

Po raz kolejny siatka w bramce "jaskółek" zatrzepotała w 70 min za sprawą lewego obrońcy Glinika Gorlice Piotra Martuszewskiego, który po indywidualnej akcji podwyższa wynik na 3-0 strzelając obok bramkarza. Był to pierwszy gol Piotra od momentu gry w biało-niebieskich barwach Glinika.

Widząc co się dzieje jaskółki  w 72 min zaatakowali  i po uderzeniu Popieli zdobyli honorowego gola.

Do końca spotkania umiejętnie broniący się Glinik nie pozwolili piłkarzom z Tarnowa na nic więcej odnosząc zasłużone zwycięstwo. Jest to pierwsze zwycięstwo piłkarzy pod wodzą trenera Tomasza Wacka którzy wcześniejsze mecze kończyli remisami.

TRENER_Large.jpg

Byliśmy odpowiedzialni i odważni i od początku zaatakowaliśmy "jaskółcze gniazdo" jak wytrawny "orzeł". Zagraliśmy bardzo dobry mecz i nie mieliśmy słabych punktów. Ważne, że dołożyliśmy "serducho" i dzięki temu zgarnęliśmy cały łup.

Zdjęcia z meczu dzięki uprzejmości Karola Słomki - więcej zdjęć na stronie https://www.facebook.com/pg/karolslomkafoto/posts/?ref=page_internal

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

- SPRAWOZDANIE SĘDZIEGO -