gksglinik 2021 strona4

PRZEGRANA GLINIKA W SPARINGU Z PODHALEM NOWY TARG

W dniu 5 lutego nasz zespół rozegrał kolejny mecz testowy w ramach przygotowań do rundy wiosennej. Tym razem przeciwnikiem Glinika Gorlice była III ligowa drużyna Podhale Nowy Targ.Mecz zakończył się efektownym zwycięstwem drużyny z Nowego Targu 2:7 (0:4). Mecz rozegrany został na obiekcie Akadami Kolejarza Stróże.


GKS GLINIK GORLICE - NKP PODHALE NOWY TARG

2:7

(0:4)

15' Damian Mrówka

20' Damian Mrówka

21' Damian Mrówka

22' Damian Lepiarz

38' Dawid Witkowski

47' Maciej Setlik

55 ' zawodnik testowany

66' Mateusz Oręba

72' Maślanka

 


 GLINIK GORLICE

GKSGlinik normal

Różalski - Gogola, Drąg, Fugiel (46' Susz), Martuszewski (46' Dąbrowski), Krzysztoń, Tarasek (46' zawodnik testowany), Mituś (46' Santiago Casllas), zawodnik testowany, zawodnik testowany, Konczuk (46' Setlik)


PODHALE NOWY TARG

 PODHALE mini

Szukała (46 Pieszek) – Witkowski (60 Derek), Wajsak, Lewiński (46 Mączka), Tonia (46 Maślanka) – Potoniec (46 Hruska), Skórski (60 testowany), Dynarek (46 Mianowany), Mizia (60 Barbus) – Lepiarz (60 Otręba), Mrówka (46 Palonek)


 

wacek2.jpg
 
Początek meczu był dobry i mogliśmy objąć prowadzenie lecz po strzale Konczuka piłka odbiła się od poprzeczki. Później straciliśmy bramkę i "spuściliśmy głowy", a drużyna z Podhala skwapliwie to wykorzystała strzelając w ciągu 5 min kolejne trzy gole. Początek drugiej połowy był dobry, gdyż po bramce Setlika i zawodnika testowanego zdobyliśmy dwie bramki. Końcówka należała znowu do drużyny z Nowego Targu i po prostych stratach i składnych akcjach ustalili wynik meczu na 7:2. 
Drużyna Podhala przewyższała nas jakością i kulturą gry. My jesteśmy na etapie budowy drużyny i mecz pokazał, że trzeba dużo pracy, by móc dorównać takim zespołom. Sparingi z drużynami z wyższych lig dużo dają, bo po przeanalizowaniu można wyciągnąć wnioski i pracować nad elementami gry, które sprawiają największy problem.  
W drużynie Glinika mieliśmy trzech zawodników testowanych i jesteśmy na etapie rozmów. Z jednego zawodnika zrezygnowaliśmy, a co do pozostałej dwójki w najbliższym czasie się wyjaśni. 
 

Kolejnym rywalem w sparingu naszego klubu będzie zespół Metal Tarnów. Mecz odbędzie się na boisku w Woli Rzędzińskiej w sobotę 8 lutego o godz. 12.30

 

gk11.02.2020.jpg