WYGRANA W PÓŁFINALE PUCHARU POLSKI W SZAFLARACH

Piłkarze Glinika Gorlice wygrali z zespołem LKS Szaflary w półfinale rozgrywek Puchar Polski na szczeblu OZPN Nowy Sącz. Mecz zakończył się rezultatem 1:3. Bramki dla Glinika strzelił Jakub Dziedzic w 13 i 51 minucie oraz Guilherme Da Silva w 28 minucie.

LKS SZAFLARY - GKS GLINIK GORLICE

1:3

(1:2)

13' - Dziedzic

28' -Guilherme Da Silva

40'- Stawicki

51' - Dziedzic

Gospodarze przez dłuższy okres pierwszej połowy nie potrafili zagrozić bramce naszego zespołu. Nasz zespół oczekiwał na kontry i to im się udało.Po niespełna pół godzinie gry gospodarze przegrywali już 0:2. Pierwszego gola w 13 minucie, po stracie w środkowej strefie boiska i kontrataku strzelił Jakub Dziedzic.

W 28 minucie z kolei trafił – po serii strzałów na bramkę Szaflar – Guilerme. Przed przerwą gospodarzom udało się złapać kontakt. Po krótko rozegranym rzucie wolnym, na listę strzelców płaskim strzałem wpisał się Stawicki.

Wydawało się, że ten gol doda zawodnikom z Szaflar wiary w to, że w drugiej połowie są w stanie odwrócić losy tego spotkania. Szybko jednak ich zapędy ostudził swoim drugim golem, a trzecim dla zespołu - Jakub Dziedzic, który po kontrze pokonał bramkarza Szaflar.

Wyniki 1:3 utrzymał się już do końcowego gwizdka sędziego.

Przeciwnikiem naszego zespołu w finale Pucharu Polski będzie drużyna Orkan Szczyrzyc, który w karnych pokonał zespół Sandecji II Nowy Sącz.

KrzysztofMitus – Ignacy Gomulak, Mateusz Dyląg, Dawid Drąg, Maciej Pabisz (66 Martuszewski), Patrzyk Skrzypniak, Łukasz Krzysztoń, Piotr Gogola (82 Brach), Santiago Casallas (70 Setlik), Guilerm da Silva ,Jakub Dziedzic (90 Olszanecki)