WYGRANA W PÓŁFINALE PUCHARU POLSKI W SZAFLARACH

Piłkarze Glinika Gorlice wygrali z zespołem LKS Szaflary w półfinale rozgrywek Puchar Polski na szczeblu OZPN Nowy Sącz. Mecz zakończył się rezultatem 1:3. Bramki dla Glinika strzelił Jakub Dziedzic w 13 i 51 minucie oraz Guilherme Da Silva w 28 minucie.

PPszaflary2019.jpg

żródło: www.sportowepodhale.pl

LKS SZAFLARY - GKS GLINIK GORLICE

13' - Dziedzic

28' -Guilherme Da Silva

40'- Stawicki

51' - Dziedzic

Gospodarze przez dłuższy okres pierwszej połowy nie potrafili zagrozić bramce naszego zespołu. Nasz zespół oczekiwał na kontry i to im się udało.Po niespełna pół godzinie gry gospodarze przegrywali już 0:2. Pierwszego gola w 13 minucie, po stracie w środkowej strefie boiska i kontrataku strzelił Jakub Dziedzic.

W 28 minucie z kolei trafił – po serii strzałów na bramkę Szaflar – Guilerme. Przed przerwą gospodarzom udało się złapać kontakt. Po krótko rozegranym rzucie wolnym, na listę strzelców płaskim strzałem wpisał się Stawicki.

Wydawało się, że ten gol doda zawodnikom z Szaflar wiary w to, że w drugiej połowie są w stanie odwrócić losy tego spotkania. Szybko jednak ich zapędy ostudził swoim drugim golem, a trzecim dla zespołu - Jakub Dziedzic, który po kontrze pokonał bramkarza Szaflar.

Wyniki 1:3 utrzymał się już do końcowego gwizdka sędziego.

Przeciwnikiem naszego zespołu w finale Pucharu Polski będzie drużyna Orkan Szczyrzyc, który w karnych pokonał zespół Sandecji II Nowy Sącz.

KrzysztofMitus – Ignacy Gomulak, Mateusz Dyląg, Dawid Drąg, Maciej Pabisz (66 Martuszewski), Patrzyk Skrzypniak, Łukasz Krzysztoń, Piotr Gogola (82 Brach), Santiago Casallas (70 Setlik), Guilerm da Silva ,Jakub Dziedzic (90 Olszanecki)

LKS SZAFLARY

szaflary2018 normal

Żuk – Hreśka, Rusnak, Topór, K. Kantor (67' Sołtys), Stawicki, Wojtanek (73' M. Kantor), F. Kamiński (67' Lubelski), P. Kamiński (15' Mrowca), Żółtek, Kwiatek