KOLEJNA WYSOKA PRZEGRANA. GLINIK TŁEM DLA REZERW SANDECJI NOWY SĄCZ

W ramach 10 kolejki IV ligi małopolskiej Glinik Gorlice rozegrał mecz z rezerwami I ligowej Sandecji Nowy Sącz. Po ostaniach dwóch wysokich porażkach z Limanovią Limanowa i Unią Tarnów, piłkarze Glinika niewątpliwie chcieli pokazać się z dobrej strony i wymazać z pamieć ostatnie spotkania. Niespodzianki jednak nie było. Zespół rezerw Sandecji pokazał jak należy grać w piłkę, a zwycięstwo 7:0 obrazuje niemoc naszego zespołu. Glinik w ostatnich trzech meczach traci 16 bramek i nie potrafi strzelić przeciwnikowi bramki. Takiej złej passy i tylu straconych bramek nie było od dawna.

..

SANDECJA NOWY SĄCZ II - GKS GLINIK GORLICE

7' - Hubert Maślanka

19'-Sylwester Tokarz

43'- Michał Szeliga

61'-Sebastian Szczepański (karny)

67'-Radosław Kanach (karny)

74'- Kamil Ogorzały

90+1'- Mateusz Dara

Paweł Bagan, Kazimierz Dziubek, Piotr Mucha

Kartki:

64' Dawid Serafin, 90' Piotr Gogola (GLINIK)

64' Kacper Smoleń (SANDECJA)

Fabian Grądalski - Adrian Jawor (46' Dawid Serafin), Dawid Drąg, Marcin Szary, Daniel Ogrodnik - Kacper Kukla, Łukasz Krzysztoń (80' Piotr Brach), Piotr Gogola, Kamil Kopek - Konrad Grela (46' Wojciech Laskoś), Patryk Szarek

REZERWA:

Dawid Serafin, Krzysztof Mituś, Piotr Brach, Wojciech Laskoś, Dominik Martuszewski

SANDECJA NOWY SĄCZ II

sandecja2 normal

Szymon Tokarz - Kacper Smoleń, Mateusz Jurczak, Dariusz Łukasik (80' Dawid Potoniec), Michał Szeliga - Sebastian Szczepański (72' Karol Matras), Dawid Dyląg (76' Konrad Brdej), Radosław Kanach, Hubert Maśkanka (69' Mateusz Dara) - Wiktor Nowak (58' Kamil Ogorzały), Sylwester Tokarz.

REZERWY:

Konrad Brdej, Karol Matras, Kamil Ogorzały, Dawid Potoniec, Mariusz Dara

Trener Daniel Dawiec, na to spotkanie nie miał do dyspozycji pełnego i optymalnego składu. W drużynie na mecz z rezerwami Sandecjii z powodu kontuzji i problemów zdrowotnych nie pojawili się m.in. Piotr Marynowski, Sławomir Kijek, Daniel Kopeć oraz Jakub Dziedzic i Dariusz Kurowski.

Już w 5 minucie sądeczanie oddali groźny strzał z rzutu wolnego, lecz piłka minęła słupek bramki.

Na pierwszego gola w tym spotkaniu nie trzeba było długo czekać. W 5 minucie dokładnym zagraniem za linie obrony popisał się Sebastian Szczepański. Piłkę na szesnastym metrze przyjął Hubert Maślanka i wychodząc sam na sam pokonał Fabiana Grądalskiego.

W 10 minucie Sylwester Tokarz miał okazje do podwyższenia wyniku spotkania, lecz w sytuacji sam na sam nie zdołał pokonać naszego bramkarza. Fabian w tej sytuacji okazał się lepszy.

W 19 minucie sytuacja jest zgoła inna. Po dokładnym podaniu na lewe skrzydło piłkę przejmuje Sylwester Tokarz i tym razem to napastnik Sandecji okazał się lepszy od naszego bramkarza. Precyzyjnym strzałem obok nogi Fabiana podwyższa wynik na 2:0.

Piłkarze Glinika nie mieli wiele sytuacji w pierwszej połowie. W 24 minucie strzał z okolicy 17 metra oddał Konrad Grela, lecz niecelnie.

W 43 minucie pada wyjątkowej urody bramka. Dokładną piłkę na 25 metrze otrzymuje Michał Szeliga. W łatwy sposób ogrywa Daniela Ogrodnika i mocnym strzałem z powietrza z 17 metrów pokonuje Fabiana. Glinik do przerwy przegrywa 3:0.

Na początku drugiej połowy piłkarze Glinika zaczęli grać nieco wyżej i kilkukrotnie szukali okazji do strzelenia bramki. Po strzale Drąga w 54 minucie piłka mija bramkę gospodarzy.

W 61 minucie w polu karnym Glinika faulowany przez Marcina Szarego zostaje Dawid Dylag. Sędzia dyktuje rzut karny. Do piłki podchodzi Szczepański i precyzyjnym strzałem podwyższa wynik meczu na 4:0

Nie minęło 5 minut spotkania a sędzia dyktuje ponownie rzut karny. Tym razem błąd naszego bramkarza, który nie zdążył do piłki i faulował Radosława Kanacha. Sam poszkodowany jest egzekutorem „jedenastki”. Strzałem przy lewym słupku podwyższa wynik na 5:0.

Kwadrans przed końcem spotkania Glinik traci 6 bramkę. Po niecelnym dośrodkowaniu w nasze pole karne piłkę przejmuje Daniel Ogrodnik. Mając czas na jej rozegranie oddaje ją pod nogi Karola Matrasa, który podaje w pole karne do wbiegającego Kamila Ogorzałego a ten przy biernej postawie naszych obrońców strzela celnie do bramki.

Rozmiar porażki meczu powiększa w doliczonym czasie Mateusz Dara. Przepięknym strzałem z 30 metrów z rzutu wolnego pokonuje bramkarza Glinika. Spotkanie kończy się wynikiem 7:0.

Mecz bardzo słaby w wykonaniu naszego zespołu. Sympatycy Glinika są rozczarowani takimi wynikami i liczą na szybki powrót do dobrej gry w następnych meczach. Kolejny mecz już 13 października z zespołem z Drwini - oby "13" okazała się szczęśliwa.

BRAMKI Z MECZU

zródło www.sandecja.tv