tlo 2018 big3

PIERWSZA PORAŻKA SENIORÓW NA WŁASNYM BOISKU

Zespół Glinika Gorlice w dniu 1 kwietnia podejmował na własnym boisku drużynę Skalnika. Po ostatnim zwycięskim meczu wyjazdowym, licznie zgromadzeni kibice oczekiwali wygranej na własnym stadionie. Niestety po słabym widowisku nie udało się zdobyć choćby punktu. Jak się okazało jedna bramka strzelona w 15 minucie przez zespół gości dała im zwycięstwo i punkty pojechały do Skalnika.

gkszd.jpg

GKS GLINIK GORLICE - SKALNIK KAMIONKA WIELKA

15' - Marcin Kościółek

Zółte kartki – SERAFIN DAWID, DRĄG DAWID, BARAN KRYSTIAN x2

Czerwona BARAN KRYSTIAN  60 min

Sędzia KAMIL SOBCZYK Limanowa

Widz 300

GKSGlinik mini

GRĄDALSKI Fabian – RZĄCA Tomasz (46’ SERAFIN Dawid), SZARY Marcin, DRĄG Dawid, MARTUSZEWSKI Dominik, LASKOŚ Wojciech,STĘPIEŃ Mateusz,(67’ RETEL Dominik ), STĘPKOWICZ Piotr (65’ JABŁCZYK Mateusz),BARAN Krystian ,SERAFIN Arkadiusz, GADZINA Rafał (78’ KAWA Piotr)

Rezerwowi na ten mecz: JANIK Bartłomiej, RĄPAŁA Przemysław, KUKLA Kacper,

SKALNIK KAMIONKA WIELKA

SKALNIKKamionka mini

Konrad Kociołek, Adam Bajdel, Mateusz Dyląg, Grzegorz Hasior, Marcin Kościółek ( 46' Daniel Kopeć), Jakub Kulpa, Grzegorz Maciaszek (72' Marek Chochla), Sebastian Nowak, Szymon Skrzypiec, Grzegorz Żarnowski,
Jan Zieliński ( 90' Michał Suchonek)

W trzeciej wiosennej kolejce gospodarze - Glinik Gorlice gościł na swoim boisku zespól Skalnika z Kamionki Wielkiej .

Goście przyjechali do Gorlic jako czerwona latarnia tabeli jednak swoją postawą udowodnili że miejsce to nie jest dla nich właściwym miejscem. Przez cały mecz przeważali stwarzali sobie sytuację bramkowe , byli w każdym elemencie gry zespołem wyraźnie lepszym od miejscowych zawodników.

Decydująca o losach spotkania okazała się 15 min meczu kiedy zespól gości po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zdobył bramkę która okazała się jedyną i zwycięską . Skuteczna dobitkę wykazał się najmłodszy na boisku niespełna 17 letni Marcin Kościólek który strzałem z 11 metrów w środek bramki pokonał bramkarza miejscowych przy biernej postawie obrońców Glinika .

W 22 min kolejny atak gości kończy się strzałem Grzegorza Maciaszka z 22 metrów skuteczną obrona popisuje się Fabian Grądalski.

W 34 min miejscowi oddali strzał w kierunku bramki Konrada Kociołka kiedy to Tomasz Rząca ofensywnie grający obrońca Glinika dokładnie zagrywa do Krystiana Barana który  oddaje strzał nad poprzeczka bramki strzeżonej przez bramkarza Skalnika.

Po przerwie w 46 min Dawid Serafin podaje do starszego brata Arkadiusza który dogrywa piłke do wbiegającego w pole karne Krystiana Barana ten minimalnie strzela obok słupka.

W 51 min Sebastian Nowak strzela z 16 metrów Fabian Gradalski broni jego strzał.

W 53 min Grzegorz Maciaszek w zamieszaniu podbramkowym  uderza piłkę obok słupka bramki Glinika .

Goście posiadający przewagę na boisku oraz trzy punkty w kieszenie umiejętnie bronią dostępu do własnej bramki wybijając z uderzenia miejscowych zawodników.

W 60 min Krystian Baran opuszcza boisko po otrzymaniu drugiej zółtej kartki.

Widząc nieporadność w grze własnego zespołu trener Robert Cionek wprowadza na boisko nowych graczy, jednak zmiennicy nie dali jakości w grze.

Grając w osłabieniu Glinik nie stworzył sobie sytuacji, która mogła by odmienić losy spotkania.

Końcowy gwizdek sędziego wprowadził w euforię przyjezdnych, natomiast gospodarze musieli pogodzić się z porażką na własnym boisku.

Warto nadmienić że w obecnych rozgrywkach własne boisko nie sprzyja ..... Glinik w rozegranych 10 meczach odniósł jedno zwycięstwo.

Po ubiegłotygodniowej wygranej na wyjeździe  mieliśmy prawo liczyć na lepszy wynik, niestety rozczarowaliśmy własnych kibiców, a gra naszej drużyny pozostawiała wiele do życzenia.

W niektórych sytuacjach zachowaliśmy się jakbyśmy pierwszy raz ze sobą przebywali na boisku.

Teraz nie wypada nam nic innego jak odrobić stracone punkty w kolejnym meczu wyjazdowym i odzyskać zaufanie kibiców skomentował występ drużyny kierownik Andrzej Cetnarowski.

galeria z meczu ( 61 zdjęć)