gksglinik 2021 strona4
 

WIGILIJNE SPOTKANIE GKS GLINIK - PODSUMOWANIE MIJAJĄCEGO ROKU

GKS Glinik tuż przed świętami podsumował miniony rok. Wspólna wigilia zarządu klubu z zawodnikami i sponsorami była do tego świetną okazją. A było co wspominać, bo zarówno runda wiosenna jak i jesienna przyniosły wszystkim ogromną dawkę emocji.

Runda wiosenna sezonu 2021/2022 przyniosła niesamowite emocje. Chociaż nie wszystko się udawało tak jak kibice by sobie to wymarzyli, to cel został w pełni osiągnięty i biało-niebiescy pozostali w IV lidze, a w zasadzie można by uznać weszli do nowej, mocniejszej IV ligi. Wszystko przez zmiany, które weszły w małopolskiej piłkce nożnej od obecnego sezonu. W naszym województwie mamy teraz jedną IV ligę bez podział u na wschód i zachód.

Wigilia klubowa GKS Glinik

 

Najważniejszy jednak obecnie jest bieżący sezon, na którego półmetku właśnie jesteśmy. I to na nim wszyscy się skupili, a zwłaszcza trener, Tomasz Wacek. W swoim podsumowaniu wyróżnił między innymi wszystkich zdobywców goli w rundzie jesiennej, a tych biało-niebiescy zdobyli 30 (tyle samo również stracili). Glinik jako jedyna drużyna IV ligi w Małopolsce nie ma na koncie remisu. 

 1. Śliwa Damian – 6 
 2. Gogola Piotr – 5   
 3. Krzysztoń Łukasz – 3
 4. Ostrowski Kacper – 3
 5. Stój Kacper – 3
 6. Buś Sebastian  – 2
 7. Matuszyk Sebastian  – 2
 8. Mituś Tomasz – 2
 9. Świechowski Mateusz  – 2
 10. Dąbrowski  Krzysztof – 1
 11. Gazda Aleksander – 1

Trener Glinika podliczył także wszystkie asysty, które pomogły w zdobyciu bramek, i tak to wygląda "glinikowy" ranking:

 1. Dawid Drąg - 9 
 2. Kuliga Dawid – 5
 3. Buś Sebastian – 3
 4. Gogola Piotr – 2
 5. Świechowski Mateusz – 2
 6. Śliwa Damian – 2
 7. Dąbrowski  Krzysztof – 1
 8. Gryboś Kamil – 1
 9. Krzysztoń Łukasz – 1
 10. Gazda Aleksander – 1
 11. Matuszyk Sebastian – 1 
 12. Rząca Tomasz – 1

Niezwykle ciekawa też była analiza bramek pod kątem minut spotkania, w których padły. I tak połowa bramek (15) została zdobytych w pierwszych 45 minutach spotkań. Większość, bo 63% wszystkich goli zostało zdobyte z akcji, a 37% po stałych fragmentach gry. Całość podsumowania jesiennej rundy pokazała na co nacisk muszą postawić zawodnicy w zbliżających się rozgrywkach wiosennych. Liczymy, że spotkania, które będziemy wkrótce relacjonować przyniosą wszystkim kibicom dużo pozytywnych emocji i radości!

Wigilia klubowa, która odbyła się na sali bankietowej Ranczo w Ropicy Polskiej była także okazją do podziękowania sponsorom, bez których Glinik nie byłby w tym miejscu, w którym jest teraz.

Z tego miejsca zachęcamy również inne gorlickie firmy i osoby prywatne do wsparcia gorlickiej drużyny

ZDJĘCIA Z UROCZYSTOŚCI WIGILIJNEJ:

https://gorlice24.pl/pl/15_fotorelacje/96_sport/2006_wigilia-klubowa-gks-glinik.html