banner 2018

REMIS GLINIKA W INAUGURACYJNYM MECZU

W dniu 9 sierpnia nasz zespół rozegrał pierwsze spotkanie o ligowe punkty sezonu 2020/2021 IV ligi małopolskiej. Przeciwnikiem był zespół LKS Skalnik Bogdański Kamionka Wielka. Mecz rozegrany został na wyjeździe i pomimo przewagi naszej drużyny spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1 (0:1). Bramkę dla Glinika w 45 minucie strzelił Konrad Grela, a dla gospodarzy w 90 minucie Sławomir Bogdański.

 

SKALNIK BOGDAŃSKI KAMIONKA W. - GKS GLINIK GORLICE

1:1

(0:1)

 

45'+ Konrad Grela

90 - Sławomir Bogdański

 

Sędziowie:

Kamil Sobczak - Limanowa

Jan Kurek

Przemysław Sobczak

Widzów:

mecz bez udziału publiczności

90' Dawid kubik

90'+7 Grzegorz Maciaszek 


Początek meczu to wyrównana gra obu zespołów. Pierwszą dobrą akcję zawodnicy Glinika przeprowadzili w 8 minucie. Po dokładnym podaniu Konrada Greli piłkę w polu karnym otrzymał Piotr Gogola. Niestety strzał okazał się zbyt słaby co pomogło w interwencji Różalskiemu. W 26 minucie po raz pierwszy drużyna Skalnika zagroziła bramce Glinika. Mocnym uderzeniem popisał się Kocemba lecz Kubik wybronił jego strzał.W kolejnych minutach swoje sytuacje mieli również Santiago Cassalas i Gogola, lecz brakło precyzji, aby pokonać byłego bramkarza Glinika.

W doliczonym czasie pierwszej połowy pada pierwsza bramka tego spotkania. Z lewego skrzydła po ziemi piłkę do Konrada Greli podał Santiago. Nasz napastnik minął jeszcze obrońce i mocnym uderzeniem z 6 m pokonał Mariusza Różalskiego. Na przerwę biało-niebiescy schodzili zwycięsko. 

Po zmianie stron Glinik kontrolował mecz i stwarzał więcej sytuacji bramkowych. W 47 minucie Daniel Kmak mógł podwyższyć wynik lecz obrońca Skalnika w ostatnim momencie zablokował jego strzał. W 58 i 60 minucie Piotr Gogola oddał dwa celne strzały. Przy pierwszym z trudem wybronił Różalski a drugi strzał trafił w spojenie bramki. 

Glinik przez kolejne minuty szukał gola na podwyższenie wyniku, przez co grał by spokojniej i o pełną pule punktów. W 61 minucie po dośrodkowaniu przez Martuszewskiego minimalnie nad poprzeczką głową strzelił Kmak. Dalsze minuty spotkania wyraźnie wskazywały,że to gospodarze chcieli doprowadzić do remisu. Okazję do tego mieli w 80 minucie, gdzie mocnym strzałem popisał się Maciaszek a piłka trafiła w słupek. Było to ostrzeżenie, że jednobramkowa przewaga nie jest pewną zaliczką w tym spotkaniu. 

W 90 minucie spotkania na środku boiska sędzia podyktował rzut wolny wskazując na korzyść Glinika. Jednak szybko zmienił zdanie co pozwoliło drużynie Skalnika szybko wznowić grę i wykorzystać zdekoncentrowanie Glinika. Długim podaniem w pole karne piłkę zagrał Dyląg, a tam w zamieszaniu odbitą piłkę z woleja uderzył Bogdański doprowadzając do remisu. Jeszcze w doliczonym czasie dobrą okazję miał Piotr Gogola, lecz bramkarz Skalnika w sytuacji sam na sam okazał się lepszy. 

Niestety mecz, który można było wygrać zakończył się podziałem punktów. Co prawda jest to dopiero początek sezonu ale mecze z gorzej dysponowanym rywalem nie powinny sprawiać kłopotu naszej drużynie. Liczymy na kolejne punktu już w sobotę. Glinik Gorlice rozegra mecz na własnym stadionie o godzinie 17.00 z Lubaniem Maniowy. 


GKS GLINIK GORLICE

GKSGlinik normal

 

Kubik, Mituś,Drąg, Kukla, Martuszewski, Gogola, Szura, Krzysztoń, Sntiago (65'Tarasek), Kmak, Grela (80' Czechowicz)

Rezerwa: Harwat, Dąbrowski, Tarasek, Rąpała, Gomulak, Setlik, Czechowicz


 

 SKALNIK BOGDAŃSKI KAMIONKA WIELKA

 SKALNIKKamionka mini

Różalski, Chochla (80'Wilk ) Hasior, Dyląg, Skrzypiec, Ogórek, Żarnowski, Nowak, Maciaszek, Fałowski (75' Bogdański), Kocemba (85'Wontorczyk)

Rezerwa: Wontorczyk, Wilk, Bogdański,Jasiński, Grinski, Lisowski

 


TRENER_Large.jpg Strata dwóch punktów w debiucie ligowym pozostawia mocny niedosyt. Uważam, że byliśmy lepszym zespołem i   stworzyliśmy kilka bardzo dobrych sytuacji, lecz brakło nam skutecznego wykończenia. W drugiej połowie   dostosowaliśmy się sposobem gry do przeciwnika i zgubiła nas nonszalancja.


 -SPRAWOZDANIE SĘDZIEGO-

Zdjecia z meczu:

 IMG 9278 Large