gksglinik 2021 strona4

GLINIK WZNAWIA TRENINGI - WYWIAD Z TRENEREM TOMASZEM WACKIEM

Koniec świąteczno-noworocznej laby! Piłkarze Glinika Gorlice w poniedziałek 8 stycznia wrócili do zajęć. Drużyna do rundy wiosennej czwartej ligi małopolskiej (obecnie 13. miejsce; start 16-17 marca) będzie przygotowywać się głównie na swoich obiektach – bocznym boisku ze sztuczną nawierzchnią. W planach jest osiem meczów kontrolnych.

Foto Gorlice24/ Piotr Boczoń

Wróciliśmy do zajęć. Od poniedziałku na hali OSiR mieliśmy zaplanowane badania szybkościowe i wydolnościowe, mierzenie parametrów wagowych itd. Następnie czekają nas treningi na sztucznej nawierzchni. Rozegramy osiem meczów sparingowych, a pierwszy z nich odbędzie się w sobotę 20 stycznia o godz. 11 z tarnowską Unią – powiedział nam trener GKS Tomasz Wacek.

Spotkania będą rozgrywane głównie w Gorlicach – w soboty o godz. 11 z jednym wyjątkiem na mecz z Lechią zaplanowany na godz 10.30. Rywalami Glinika będą kolejno wspomniana Unia (20 stycznia), Karpaty Krosno (27 stycznia), MKS Błękitni Ropczyce (3 lutego), Lechia Sędziszów Małopolski (10 lutego), LKS Cosmos Nowotaniec (17 lutego), LKS Igloopol Dębica (24 lutego), LKS Czeluśnica (2 marca) oraz Kolejarz Stróże (9 marca).

Czy Glinik zimą przeprowadzi ruchy transferowe?

Stracimy kilku zawodników. Tomasz Mituś i Kamil Gryboś odchodzą ze względu na studia w Krakowie, podobnie Piotr Martuszewski (nauka i praca), Kuba Janik ma grać w klubie z trzeciej ligi, a Bartek Daszyk jeszcze jesienią przekazał nam swoją decyzję, że zdecydował się postawić na rozwój zawodowy – wylicza nasz rozmówca.

Jak udało nam się ustalić gorliczanie mają pozyskać czterech, pięciu nowych piłkarzy. Rozmowy w tej sprawie trwają.

Zdaniem trenera Wacka, cel na wiosnę jest jeden – wskoczyć do czołowej dziesiątki czwartej ligi.

Mamy duży niedosyt po ostatniej rundzie. Cała drużyna i ja uważamy, że trochę tych punktów uciekło nam zbyt łatwo. Mamy w sobie sporą chęć do poprawy tego stanu rzeczy. Będziemy patrzeć do przodu jedynie na pierwszą dziesiątkę – zapowiada szkoleniowiec.

źródło - www.gorlice24.pl