gksglinik 2021 strona4
 

PEWNE ZWYCIĘSTWO GLINIKA Z NIWĄ NOWA WIEŚ

W sobotę 27 kwietnia na sztucznym boisku w Gorlicach została rozegrana 27 kolejka IV Ligi Małopolskiej. Rywal tym razem nie był trudny - plasujący się bowiem na ostatnim (nie licząc wycofanych Wierchów Rabka Zdrój) miejscu w ligowej tabeli. Dla podopiecznych Tomasza Wacka nie było innej opcji - trzy punkty musiały zostać w Gorlicach.

 

GKS GLINIK GORLICE - NIWA NOWA WIEŚ

5:0

(3:0)

 

9' - Jakub Koźma

14' - Piotr Gogola (k)

41' - Jakub Koźma

56' Piotr Gogola

88' -Sebastian Buś

 


Sędziowie: Rafał Arendarczyk, Mateusz Firek, Bartosz Zabrzewski

Widzów: bez udziału publiczności

 GKSGlinik mini 20' K. Dąbrowski, 31' Ł. Krzysztoń, 51' M. Fundakowski, 60' D. Śliwa, 

NIWA Nowa Wieś mini19' J. Garlacz, 58' K. Jurczak, 70' N. Merta, 75' D. Balon

 

- SPRAWOZDANIE SĘDZIEGO -


 gksniwa2024pano.jpg

  

Gospodarze w tym spotkaniu byli zdecydowanym faworytem. Niwa Nowa Wieś tego sezonu z pewnością nie może zaliczać do najlepszych. Piłkarze spod Kęt wygrali dotychczas 3 spotkania i odnieśli dwa remisy, pozostałe mecze zakończyli porażką. Glinik z kolei próbuje odbudować formę, która wciąż bywa w kratkę. 

Chociaż formalnie mecze w Gorlicach odbywają się bez udziału kibiców, to jednak wokół ogrodzenia boiska ze sztuczną nawierzchnią gromadzi się całkiem pokaźna grupa fanów Biało-niebieskich. Dzisiejszy mecz z pewnością ucieszył wszystkich, którzy zjawili się na ulicy sportowej. Dominację na boisku podopieczni Tomasza Wacka pokazali już od samego początku. Pierwszy skuteczny strzał na bramkę oddał w 12. minucie Jakub Koźma, a zaledwie cztery minuty później sędzia wskazał na jedenastkę dla gospodarzy. Solidnym strzałem wykorzystał ją Piotr Gogola. Obaj również byli autorami dwóch kolejnych goli (w 45. minucie i 56.)

W ostatnich minutach spotkania rywal zdecydowanie się zmobilizował próbując zagrozić bramkarzowi GKS-u. Na uspokojenie sytuacji wynik meczy w 88. minucie przypieczętował piękną i szybką akcję Sebastian Buś.

 

To był bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu. Dziś trochę uprościliśmy, bo we wcześniejszych meczach za bardzo kombinowaliśmy, brakowało nam tych elementów żeby szybko przejść z obrony do ataku, dzisiaj byliśmy konkretni i skuteczni. Dwie brameczki bardzo cieszą. Gra się po to żeby strzelać bramki, a dziś te dwie na przełamanie w rundzie wiosennej i na koniec jeszcze asysta także bardzo mnie cieszą- skomentował spotkanie Piotr Gogola.

O podsumowanie meczu zapytaliśmy również Jakuba Koźmę, który zdobył także dwie bramki:

Myślę, że dziś pod kątem drużyny zagraliśmy bardzo dobrze, było pewnie w obronie i ofensywnie, z dobrym wykończeniem akcji. Strzeliłem dziś podobnie jak Piotrek dwie bramki z czego bardzo się cieszę i oby częściej tak nam teraz wychodziło - podsumował Koźma.

Po dzisiejszym spotkaniu GKS zajmuje 12. miejsce w ligowej tabeli tracąc po 1 punkcie do Wolanii i Watry, jednocześnie mając za plecami Dalin Myślenice z tą samą liczbą punktów. Jest więc bardzo ciasno i wynik kolejnych spotkań będzie miał ogromne znaczenie w kwestii utrzymania miejsca. Najbliższe spotkanie już 1 maja na wyjeździe z Limanovią Limanowa, która zajmuje aktualnie 7. miejsce.

logo

żródło - www.gorlice24.pl - patron medialny GKS Glinik Gorlice

 

ZDJĘCIA Z MECZU

FOTO_GKS_NIWA_NOWA_WIES.jpg

 

https://gorlice24.pl/pl/15_fotorelacje/96_sport/3857_iv-liga-gks-glinik---niwa-nowa-wies-2704.html