gksglinik 2021 strona4

PRZYGOTOWANIA DO RUNDY WIOSENNEJ - NOWI ZAWODNICY W KLUBIE

Od początku stycznia piłkarze Glinika Gorlice przygotowują się do rundy wiosennej intensywnie trenując oraz rozgrywając mecze sparingowe.

Czwartoligowa drużyna pod wodzą Tomasza Wacka trenuje 3 razy w tygodniu na boisku ze sztuczna nawierzchnią oraz na siłowni.

W weekendy rozgrywane są mecze sparingowe. Za nami już 5 meczy kontrolnych, po których zostało do jeszcze do rozegrania 3 sparingi. Informacje o sparingach w zakładce http://gksglinik.pl/index.php/2014-08-26-17-19-21/sparingi

Jak wiemy nie wszyscy zawodnicy z poprzedniego sezonu pozostaną w Gliniku. Tomasz Mituś i Kamil Gryboś odchodzą ze względu na studia w Krakowie, podobnie Piotr Martuszewski (nauka i praca), Kuba Janik ma grać w klubie z trzeciej ligi, a Bartek Daszyk jeszcze jesienią przekazał nam swoją decyzję, że zdecydował się postawić na rozwój zawodowy. Klub opuścił również nasz etatowy bramkarz Dawid Kubik, który od nowego sezony będzie występował w Barciczance Barcice.

Na miejsce tych zawodników klub zdecydował o sprowadzeniu 6 nowych zawodników, których mogliśmy zobaczyć w meczach kontrolnych. Duży wkład w sprowadzenie zawodników do Glinika miał trener Tomasz Wacek. Czterech z nich pochodzi z III ligowego klubu K.S. Karpaty Krosno, z którym to klubem wczesniej zwiazany był obecny trener biało-niebieskich.

Poniżej przedstawiamy sylwetki zawodników, którzy zasilą Glinik Gorlice na rundę wiosenną.

MAREK FUNDAKOWSKI

MP7_4931-300x300.jpg

Urodzony w 1988 r.

Pozycja: Napastnik

Marek Fundakowski to wychowanek Karpat Krosno. W swojej karierze grał również w Stali Mielec, szwajcarskim SC Young Fellows JuventusKoronie KielceHetmanie ZamośćMotorze Lublin, cypryjskim ASI Lyssis oraz Izolatorze Boguchwała.

Przed sezonem 2017/18 trafił do Karpat i przez 5,5 roku grał w tym klubie. Napastnik z Karpat to bardzo doświadczony zawodnik, który na pewno wzmocni nasz klub.

MATEUSZ KRAWCZYK

M.Krawczyk.jpg

Urodzony w 1991 r.

Pozycja: Bramkarz

Mateusz Krawczyk to solidny bramkarz, który był jednym z głównych architektów wysokiej drugiej pozycji Karpat Krosno w poprzednim sezonie 4 ligi podkarpackiej, dającego ostatecznie możliwość gry w 3 lidze.

W swojej karierze występował m.in. w Nafcie Jedlicze, Partyzant Targowiska, Cosmos Nowotaniec jak i w K.S. Karpaty Krosno.

MATEUSZ SZAFRAN

SZAFRAN.jpg

Urodzony w 2004 r.

Pozycja: Pomocnik

20 letni utalentowany zawodnik, wychowanek Beniaminka Krosno, który swoją karierę rozwijał w klubach młodzieżowych jako junior m.in. Zagłębie Lubin, Raków Częstochowa, Górnik Łęczna, Wigry Suwałki oraz ostatnio w III ligowym klubie K.S. Karpaty Krosno. Powoływany był na konsultacje szkoleniowe do kadry Polski U-15.

ALEKSANDER GAZDA

Urodzony w 2004 r.

Pozycja: Obrońca

Aleksander Gazda pierwsze kroki w piłce nożnej stawiał w Beniaminku Krosno. Tam został zauważony i otrzymał szansę gry w młodzieżowych drużynach Lecha Poznań, gdzie zatrzymał sie prawie na cztery sezony. W seniorskiej piłce miał okazję wykazać się w otatnim roku, kiedy to rozgrywał mecze jako zawodnik Glinika Gorlice.
KACPER OLEJNIK

Kacper_olejnik.jpg

Urodzony w 2005 r.

Pozycja: Pomocnik

19 letni zawodnik, który wczesniej rozgrywał mecze w Grybovii Grybow i Kolejarzu Stróże.
PRZEMYSŁAW KUKLA

Przemyslaw_Kukla.jpg

Urodzony w 2006 r.

Pozycja: Pomocnik

Przemek,został wypożyczony jak poprzedni zawodnicy na zasadzie półrocznego wypożyczenia. Wcześniej reprezentował barwy Grybovii Grybów i Kolejarza Stróże.