BANNER gksglinik 2017c

ROZBUDOWA BOISK TRENINGOWYCH

Kolejny budżet obywatelski na rok 2016 w którym  zaproponowano  poszerzenie infrastruktury treningowej dla adeptów piłki nożnej jak i wszystkich chetnych do uprawiania tej dyscypliny piłkarzy.

ZAGŁOSUJ NA PROJEKT NR 3

Miasto Gorlice posiada bardzo dobrą bazę sportowa, zlokalizowaną jako jeden kompleks obiektów treningowych.

Mając na uwadze wzrost zainteresowania trenowaniem piłki nożnej przez dzieci dostrzegamy jako niezbędną zwiększenie ilości boisk treningowych. Obecnie na terenach obiektów OSiR-u trenuję około 300-tu dzieci stowarzyszonych w dwóch klubach sportowych: GKS Glinik Gorlice i Bardomed Krosno. W porównaniu do roku ubiegłego ilość młodych zawodników wzrosła diametralnie ( w GKS Glinik trenowało około 100 osób) i widać tendencję wzrostową. Cały czas powstają nowe sekcje piłki nożnej chłopięcej (obecnie trenują już dzieci już z rocznika 2011) jak i kobiecej III Ligi Małopolskiej. Niestety stan infrastruktury przeznaczony do uprawnia tej dyscypliny pozostawia wiele do życzenia.
Chcąc profesjonalnie trenować należy zadbać o rozwój młodych adeptów piłki nożnej w dogodnych warunkach rozwijając bazy treningowe w otoczeniu istniejących kompleksów sportowych.
Proponujemy wykonanie kompletnego boiska piłkarskiego (boisko z bramkami pozwalającymi wykonywać dwa treningi jednoczenie na boiskach wielkości sztucznej murawy lub jedno większe dla starszych adeptów) o nawierzchni naturalnej wraz z ogrodzeniem i oświetleniem w miejscu pomiędzy stadionem a obecnym boiskiem ze sztuczną murawą. Sztuczne oświetlenie pozwoli na trenowanie o różnych porach co będzie również dodatkowym atutem obiektów sportowych na terenie OSiR. Ponadto dostrzegamy brak instalacji nawadniających boiska piłkarskie oraz brak areatora, co przy ocieplonym klimacie i braku opadów jest wyposażeniem niezbędnym w celu utrzymania muraw trawiastych.

INICJATYWA NA WIELE LAT W ROZWÓJ BAZY SPORTOWEJ

bo2016 plakat