BANNER gksglinik 2017c

UDANA INAUGURACJA III LIGI KOBIET


W dniu 10.04.2016 piłkarki Glinika rozegrały inauguracyjny mecz na wyjeździe z drużyną Novinki Narama z którą wygrywają 1:5 i pierwsze punkty trafiają do Gorlic.

 

 

NOVINKI NARAMA - GKS GLINIK GORLICE

1:5

(0:3)


Bramki: 1-0 Karolina Partyka, 2-0 Agata Maderak, 3-0 Bernadeta Szpyrka, 4-0 Joanna Kubisz rzut wolny, 4-1 NN rzut karny, 5-1 Agata Maderak

Glinik: Paulina Skrypak - Sylwia Dabrowska (50 Bogusława Barcz), Danuta Bolech, Wioletta Partyka, Paulina Kmiotek - Zuzanna Mikulska, Joanna Kubisz, Bernadeta Szpyrka (50 Katarzyna Klimek), Wiktoria Kosiba - Agata Maderak, Karolina Partyka (50 Roksana Dusza)

 

12938125_1703324243272472_1078198574734291257_n.jpg

 

 

Z obawami wyjeżdżaliśmy na pierwszy ligowy mecz. Mieliśmy bowiem rozegrać mecz z rywalem, którego praktycznie nie znamy. Takie mecze uważane są najczęściej jako zagadkowe. Jednak obawy bardzo szybko trzeba było odłożyć ponieważ już w 30 sekundzie spotkania debiutująca w naszej drużynie Karolina Partyka wyprowadza Glinik na prowadzenie 1-0. Chwile później Agata Maderak obsłużona znakomitym prostopadłym podaniem w sytuacji sam na sam z bramkarzem podwyższa wynik pewnie posyłając piłkę do bramki. Jeszcze przed gwizdkiem sędziego na przerwę swoją pierwszą bramkę w naszych barwach zdobywa Bernadeta Szpyrka.
Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Przewaga optyczna po stronie Glinika. Drużyna gospodyń grając jednak bardzo ambitnie też stworzyła sobie kilka sytuacji podbramkowych. Jedna z nich przyniosła powodzenie miejscowym. Rzut karny podyktowany przez sędziego za wątpliwe zagranie ręką na bramkę zamieniła jedna z zawodniczek Naramy. Kolejne bramki dla Glinika zdobywały jeszcze Joanna Kubisz z rzutu wolnego i niezawodna Agata Maderak. Słowa uznania należą się wszystkim autorkom wczorajszego meczu i Novinkom za ambitna sportowa postawę oraz naszym zawodniczką za dobre zawody i zwycięstwo, które już pozwoliło na "wskoczenie" do pierwszej czwórki. - relacjonuje
trener Łukasz Brzeziański