BANNER gksglinik 2017c

WYGRANA PIŁKAREK GLINIKA W SPARINGU Z DRUŻYNĄ Z TUCHOWA

W dniu 29.03.2016 r. piłkarki Glinika w ramach przygotowań do rundy wiosennej rozegrały mecz kontrolny z drużyna Tuchovii Tuchów. Mecz zakończył się zwycięstwem Glinika 1:0 a jedyną bramkę zdobyła Joanna Kubisz.

 


             GKS GLINIK GORLICE    -   MKS TUCHOVIA TUCHÓW     

         : 0      


 1-0 Joanna Kubisz

 


Glinik Gorlice: Paulina Skrypak (Daria Witek), - Paulina Kmiotek, Wiola Partyka, Danuta Bolech, Sylwia Dąbrowska, - Wiktoria Kosiba, Angelika Pyrdoł, Joanna Kubisz, Zuzanna Mikulska, - Karolina Partyka, Bernadeta Szpyrka
Ponadto zagrały: Emilia Cetnarowska, Roksana Dusza, Magdalena Mika.

sparing_Tuchovia_dziewczyny_ii.jpg

 

Trener Łukasz Brzeziański podsumował dzisiejszy mecz:


Mecz kontrolny z Tuchovią Tuchów miał jednoznacznie odpowiedzieć na pytania:
-w jakim miejscu się znajduje nasza drużyna?
-czy przygotowania do rozgrywek przyniosły zamierzone efekty?
-czy nowo pozyskane zawodniczki będą znaczącym wzmocnieniem naszej drużyny na rundę wiosenna rozgrywek III Ligi Kobiet?
Drużyna dziewcząt GKS Glinik Gorlice poczyniła ogromny postęp i potrafi nawiązać walkę praktycznie z każdym rywalem. Przed tym meczem sparingowym mieliśmy w pamięci dotkliwą porażkę ligową 1-7. Nasz zespół nie przypominał tamtej drużyny, grał odważniej, potrafił stworzyć wiele sytuacji podbramkowych.
W przerwie zimowej drużyna ogrywana została w gronie dużo bardziej doświadczonych i wymagających rywali. Przyniosło to zamierzone efekty. Nasze zawodniczki nie ustępowały Tuchowiankom i rozegrały dobre spotkanie. Pozyskanie trzech zawodniczek: Wioli i Karoliny Partyka oraz Angeliki Pyrdoł jest znaczącym wzmocnieniem drużyny. Będą stanowić one o sile zespołu szczególnie w defensywie gdzie brylowała Wiola. Przy jej doświadczeniu młodsze zawodniczki tylko skorzystają. Spokój i opanowanie udzielało się koleżankom co zaowocowało poprawną grą w tej formacji. Poza tym bardzo dobrze w bramce zaprezentowały się nasze bramkarki. Jedyna bramkę zdobyła Asia Kubisz przepięknym strzałem ustalając wynik meczu.
Ten mecz kontrolny uświadomił nas w przekonaniu, że potrafimy rozgrywać dobre zawody z rywalami na rożnym szczeblu rozgrywkowym. Drużynie Tuchovii życzymy powodzenia w walce o awans do II ligi my natomiast jesteśmy pełni optymizmu i wiary w skuteczna walkę o utrzymanie w gronie III ligowców.