TRWA DOBRA PASSA II DRUŻYNY GLINIKA GORLICE

Co prawda runda rewanżowa gorlickiej B klasy rozpoczęła się w dniu 7 kwietnia to do tej pory II drużyna Glinika Gorlice rozegrała już 4 spotkania w których zdobyła 9 punktów. Stosunek bramek po 4 kolejkach to 28 bramek strzelonych i 8 straconych. Obecnie po rozegraniu 14 spotkań nasz zespół od początku rozgrywek zajmuje pozycję lidera. Przewaga nad drużyną Olimpijczyka Racławice wynosi 13 punktów i pozwala optymistycznie myśleć o awansie do A klasy.

W pierwszym meczu rozgrywanym na własnym boisku drużyna rezerw podejmowała Victorie Śnietnica. Mimo, że Glinik stracił w 9 minucie bramkę to w dalszej części spotkania dominował na boisku i pewnie pokonał zespół Victorii. Mecz zakończył się wynikiem 6:2 (3:1)

GKS GLINIK GORLICE II - VICTORIA ŚNIETNICA

6:1

(3:1)

9' D. Sądelski

12' M. Jabłczyk

39' M. Jabłczyk

43' M. Jabłczyk

65' R. Cionek

71' J. Jamro

79' W. Ziółkowski

89' M.Jabłczyk

GKS GLINIK GORLICE II

Wojciech Koszyk, Ignacy Gomulak, Łukasz Brzeziański, Sebastian Czechowicz, Tomasz Wiklowski, Waldemar Ziółkowski, Robert Cionek, Mateusz Jabłczyk, Jakub Kusiak, Piotr Stępkowicz, Mituś Krzysztof

Rezerwa:

Tomasz Sekuła, Grzegorz Uram

W niedzielne 15 kwietnia doszło do spotkania na szczycie tabeli B-klasy. Drużyna Glinika udała się do Racławic, aby tam zmierzyć się z bezpośrednim rywalem z tabeli.

OLIMPIJCZYK RACŁAWICE - GKS GLINIK GORLICE II

5:3

(2:1)

1' - M.Jabłczyk

19' - W. Koszyk -samobójcza

35' - B. Tajak

47'- K. Czechowicz

51' - M. Jabłczyk

57' - Ł. Nigbor

83' - Ł. Nigbor

87' - A. Bajorek

Wojciech Koszyk, Ignacy Gomulak, Łukasz Brzeziański, Jakub Miarka, Konrad Czechowicz, Kamil Kopek, Waldemar Ziółkowski, Robert Cionek, Mateusz Jabłczyk, Jakub Kusiak, Piotr Stępkowicz,

Rezerwa:

Łukasz Bończak, Grzegorz Uram, Maciej Kosiński

Mecz rozpoczął się szybciej niż ktokolwiek myślał... Bo nie minęła jeszcze 60 sekunda meczu a na prowadzenie wyszła drużyna z Gorlic. Mateusz Jabłczyk strzela pierwszego gola w tym spotkaniu. Sytuacja z pierwszej minuty nie zwiastowała takiego meczu jaki później zobaczyliśmy. Glinik w pierwszej połowie sprawił mnóstwo problemów drużynie Racławic, którzy nie potrafili przez dłuższy czas wyjść z własnej połowy. Na nieszczęście murawa grała z gospodarzami i pozornie prosta piłka podana do bramkarza niefortunnie przez niego przyjęta wpada do bramki i tym samym pada gol samobójczy. W 35 minucie spotkania na prowadzenie wychodzą gospodarze. Bartek Tajak mocnym strzałem z 25 metra trafia do bramki. Bramkarz Glinika odprowadził tylko piłkę wzrokiem. Racławice wyszły na prowadzenie 2:1. Taki wynik utrzymał się do końca pierwszej połowy.

Na początku drugiej połowy w 47 minucie Glinik strzela bramkę ze stałego fragmentu gry. Strzelcem bramki jest Konrad Czechowicz. Chwilę później sędzia dyktuje rzut karny. W 51 minucie wynik na 2:3 podwyższa Mateusz Jabłczyk, który pewnie pokonał bramkarza gospodarzy. Jest to już 14 bramka tego zawodnika w rezerwach Glinika. Jak się później okazało była to ostatnia bramka zdobyta przez nasz zespół w tym spotkaniu.

Zespół z Racławic zaczął odrabiać straty. Bartosz Tajak wrzuca piłkę z autu do Bogusława Kamińskiego a ten przedłuża ją na długi słupek, gdzie czeka już Łukasz Nigbor i strzałem głową daje remis.

W 65 minucie Glinik zmuszony zostaje do gry w 10. W konsekwencji 2 żółtych kartek boisko opuszcza Jakub Miarka. Od tego momentu gospodarze mieli więcej swobody w ofensywie, co przyniosło kolejną akcje bramkową.  Marcin Dutka uderzył na bramkę, jego strzał bramkarz jeszcze sparował ale na tyle niefortunnie, że wpadła pod nogi Łukasza Nigbora, który skierował piłkę do bramki.

Przewaga Racławic zarysowywała się coraz bardziej. Artur Bajorek podwyższył wynik spotkania 5:3 Przejął piłkę w środku pola minął obrońców i zdobył bramkę dla Racławic.

Glinik próbował złapać jeszcze kontakt ale nie zdołał tego osiągnąć.

Była to druga porażka naszego zespołu od początku sezonu. Mimo porażki Glinik z przewagą 10 punktów nadal pozostawał na pozycji lidera.

źródło facebook - LKS Olimpijczyk Racławice

GKS GLINIK GORLICE II - UŚCIE GORLICKIE II

14 : 1

(7:0)

2' - D. Kurowski

7' - D. Kurowski

8' - J. Dziedzic

10' - J. Dziedzic

27' - M. Stępień

33' - K. Kopek

41' - K. Czechowicz

46' - J. Dziedzic

51' - D. Kurowski

59' - J. Dziedzic

60' - D. Kurowski

61' - K. Czechowicz

71' - M. Kosiński

89' - D. Gruszczyński

90' - M. Stępień

Kolejny mecz Glinik Gorlice II rozgrywał na własnym stadionie w dniu 22 kwietnia z rezerwami A klasowego zespołu z Uścia Gorlickiego. Drużyna Glinika w tym meczu wzmocniona została kilkoma zawodnikami z pierwszej drużyny, którzy festiwal strzelecki zaczeli juz w 2 minucie spotkania.  Przebieg meczu to wyłącznie przewaga gospodarzy o czym świadczy wysoki wynik tego spotkania. 5 bramek w tym spotkaniu zdobył Darek Kurowski, 4 bramki Jakub Dziedzic po 2 bramki  Stępień i Czechowicz i pierwszego gola w drużynie rezerw zdobył Maciej Kosiński.

Grzegorz Uram, Ignacy Gomulak, Konrad Czechowicz, Dariusz Kurowski, Jakub Dziedzic, Kacper Kukla, Kamil Kopek, Robert Cionek, Sebastian Czechowicz, Piotr Stępkowicz, Mateusz Stępień,

Rezerwa:

Łukasz Brzeziański, Tomasz Sekuła, Jakub Miarka, Maciej Kosiński, Tomasz Mituś, Jakub Kusiak

W dniu 29 kwietnia zespół Glinika rozegrał spotkanie z ostatnią drużyną tabeli  LKS Kwiatonowice.  Trener miał do dyspozycji tylko 11 zawodników bez możliwości wprowadzenia zawodników rezerwowych. Kilku zawodników rozgrywało mecz z lekkimi kontuzjami a na domiar złego w 10 minucie meczu w konsekwencji dwóch żółtych kartek boisko opuszcza Sebastian Czechowicz.

Mimo tych okoliczności drużyna Glinika Gorlice dominuje na boisku a znakomicie dysponowany w tym dniu Kamil Kopek zdobywa wszystkie bramki w tym spotkaniu. Do przerwy zdobywa 2 gole w 21 i 40 minucie, a po przerwie dokłada kolejne gole w 48,78 i 81 minucie. Gorliczanie wygrywają 0: 5 a czyste konto zachowuje bezbłędnie grający w tym dniu Grzegorz Uram.

LKS KWIATONOWICE - GKS GLINIK GORLICE II

0:5

(0:2)

21' - K. Kopek

40' - K. Kopek

48' - K. Kopek

78' - K. Kopek

81' - K. Kopek

Grzegorz Uram, Ignacy Gomulak, Łukasz Brzeziański, Sebastian Czechowicz, Kamil Kopek, Robert Cionek, Sebastian Czechowicz, Piotr Stępkowicz, Jakub Miarka, Mateusz Jabłczyk, Jakub Kusiak

Po 4 kolejkach rundy wiosennej zespół Glinika Gorlice II zajmuję pozycje lidera z 36 punktami. Przewaga nad drugim zespołem z Racławic wynosi 13 punktów.

W klasyfikacji strzelców gorlickiej B klasy prowadzi Kamil Kopek, który zdobył w 14 meczach 15 bramek. Kolejnym zawodnikiem jest Mateusz Jabłczyk który na swoim koncie ma 14 bramek.

Glinik Gorlice II po 14 kolejkach ma na swoim koncie 84 bramki - średnio 6 bramek na mecz. Stracił 26 bramek - średnio 1,86 na mecz