banner 2018

II DRUŻYNA GLINIKA GORLICE KOŃCZY RUNDĘ JESIENNĄ NA PIERWSZYM MIEJSCU

Zakończyły się rozgrywki rundy jesiennej sezonu 2017/2018 w klasie B Podokręgu Piłki Nożnej w Gorlicach. Występujący w tym sezonie II zespół Glinika Gorlice w rundzie jesiennej zajął pierwsze miejsce w tabeli. 

 

Z inicjatywy Zarządu Gorlickiego Klubu Sportowego Glinik w miesiącu czerwcu została utworzona i zgłoszona do rozgrywek II drużyna Glinik Gorlice, która po raz ostatni uczestniczyła 21 lat temu rozgrywając swoje mecze również w B klasie

Celem powołania drugiego zespołu było m.in: rozwój i utrzymanie młodych piłkarzy, którzy kończąc wiek juniora chcieli pozostać w naszym klubie a jednocześnie nie mogli znaleźć się w składzie pierwszej drużyny, a także możliwość regularnej gry zawodników z pierwszego składu, którzy z różnych przyczyn nie zostali powołani na mecze IV ligowych rozgrywek : (wykluczenia z powodu kartek, szeroka ławka rezerwowych co wiąże się z brakiem możliwości skorzystania z wszystkich zawodników podczas meczu itp). Zespół uzupełniły także osoby, które są nadal aktywne "piłkarsko" którzy kilkadziesiąt lat temu rozpoczynali treningi w naszym klubie a występ w rozgrywkach traktują jako swoją pasję i rozrywkę a po zakończeniu kariery chcą kontynuować przygodę z piłką nożną. Część zawodników jeszcze niedawno występowała na boiskach IV ligi oraz niższych ligach naszego rejonu. 

Trenerem drużyny został Szymon Cetnarowski a kierownikiem Mirosław Bilski.


drugacale.jpg

Rezerwy Glinika przed przystąpieniem do udziału w rozgrywkach w B klasie rozegrali mecze pucharowe na szczeblu PPN Gorlice.

W pierwszym meczu rozegranym na własnym stadionie Glinik II podejmował w dniu 16 lipca zespół GKS Moszczanka Moszczenica. Mecz zakończył się wynikiem 3:2 dla zespołu z Gorlic. Był to debiut naszych rezerw. Kolejnym przeciwnikiem był zespół z Biecza. Tym razem przeciwnik okazał się za mocny i wyeliminował nasz zespół z udziału w Pucharze Polski na szczeblu PPN Gorlice. Podhalanin Biecz pokonał zespół Glinik II 5:0. 


 

W sezonie jesiennym drużyna Glinik Gorlice II w B klasie rozgrywkowej zadebiutowała w dniu w dniu 20 sierpnia. Na pierwszy mecz udała się do Śnietnicy aby tam zmierzyć się z miejscowym zespołem Victorii. Mecz rozgrywany w trudnych warunkach atmosferycznych zakończył się zwycięstwem 9:6 dla zespołu gości. Było to pierwsze zwycięstwo II drużyny od czasów jak w 1991 roku po raz ostatni występował w obecnej wówczas B klasie. 

 

VICTORIA ŚNIETNICA - GKS GLINIK II 

6:9

2' W.Laskoś

2' D. Sądelski

5' P. Alibożek

6' P. Alibożek

14' T. Regel

18,' T. Regel

21' W. Ziółkowski

30' P. Alibożek

31' K. Kukla

32' W. Ziółkowski

38' D. Sądelski

66' K. Kukla

74' T. Regel

78' D. Plena

90' P.Alibożek

 

 GKSGlinik mini  

Grzegorz Uram (Br.) Wojciech Laskoś, Piotr Brach, Jakub Miarka, Waldemar Ziółkowski, Kacper Kukla,Łukasz Brzeziański (Kpt.), Tomasz Mituś, Patryk Alibożek, Tomasz Sekuła ,Piotr Stępkowicz 

 

Rezerwa:

 

Antoni Tutak, Maciej Kosiński

 

 

 


Kolejny mecz miał odbyć się 27 sierpnia na własnym stadionie z drużyną, która w bieżącym sezonie jak i latach ubiegłych spisywała się bardzo dobrze jak na B klasowy zespół. Jenak mecz został przełożony i rozegrany został w dniu 29 października. Róznież w niekozystnych warunkach i na trudnym boisku Glinik II pokonał zespół z Racławic 5:2. 

 

GKS GLINIK GORLICE II - OLIMPIJCZYK RACŁAWICE 

5:2

 

17' Marcin Dutka  

27' Marcin Dutka  

58' Mateusz Jabłczyk

62' Mateusz Jabłczyk

66' Kamil Kopek

68' Mateusz Jabłczyk

89' Jakub Kusiak

 

  GKSGlinik mini


Tomasz Sekuła (Br.),Marcin Szary,Kamil Kopek, Roman Mykhailyshyn, Wojciech Laskoś,Waldemar Ziółkowski, Konrad Czechowicz, Piotr Stępkowicz, Ignacy Gomulak (Kpt.), Mateusz Jabłczyk, Robert Cionek

 

Rezerwa:

 

Łukasz Brzeziański, Mateusz Stępień, Jakub Miarka, Mateusz Roman, Jakub Kusiak, Tomasz Wiklowski, Grzegorz Uram


 

W dniu 3 września Glinik Gorlice II udał się do Uścia Gorlickiego na spotkanie z rezerwami A klasowej drużyny LKS Uście Gorlickie. Kolejne zwycięstwo odnotowują piłkarze Glinika II tym razem wygrywają 3:1. Pomimo, że mecz nie należał do łatwych a zawodnicy gospodarzy wysoko postawili poprzeczkę to trzy punkty do tabeli dopisują rezerwy drużyny z Gorlic.

LKS UŚCIE GORLICKIE II - GKS GLINIK GORLICE II

1:3

12 ' K. Kopek

40' P. Siuta

62' P. Stępkowicz

67' K. Kopek

 

GKSGlinik normal

 

 

Grzegorz Uram (Br.) Łukasz Brzeziański, Wojciech Laskoś, Waldemar Ziółkowski, Mateusz Roman, Tomasz Sekuła, Kamil Kopek,  Robert Cionek, Ignacy Gomulak (Kpt.),Piotr Stępkowicz, Jakub Miarka

 

 

 


 

W ramach 4 kolejki na stadionie przy Sienkiewicza rezerwy Glinika podejmują zespół LKS Kwiatanowice. Ze względu na przeniesiony mecz 2 kolejki na dzień 29 października, którego Glinik miał być gospodarzem to mecz z Kwiatanowicami jest pierwszym spotkaniem przed własna publicznością.Glinik II pokonuje pewnie zespół gości 5:0. 

 

GKS GLINIK GORLICE - LKS KWIATANOWICE

5:0

 

21' Mateusz Jabłczyk 

 

28' Kamil Kopek 

 

59' Jakub Kusiak

 

74’ Kamil Kopek

 

87' Kamil Kopek

 

 GKSGlinik mini  

 

BartłomiejJanik (Br.), Łukasz Brzeziański, Ignacy Gomulak (Kpt.), Robert Cionek, Waldemar Ziółkowski, Mateusz Roman, Kamil Kopek, Piotr Stępkowicz, Wojciech Laskoś, Mateusz Stępień, Mateusz Jabłczyk

 

Rezerwa

 

Grzegorz Uram (Br.), Łukasz Bończak, Tomasz Wiklowski, Jakub Miarka, Jakub Kusiak, Piotr Brach, Tomasz Sekuła


 

Kolejnym przeciwnikiem naszego zespołu jest drużyna z pobliskiego Szymbarku. W ramach 5 kolejki rozgrywamy mecz wyjazdowy, gdzie na trudnym boisku Glinik pokonuje miejscową drużynę 1:4. 

LKS SZYMBARK - GKS GLINIK GORLICE II

1:4

 

44' Wojciech Laskoś

 

60' Piotr Stępkowicz 

 

69' Kamil Kopek

 

70' Artur Grzesiak

 

76' Tomasz Wiklowski 

 

 

GKSGlinik normal

 

 

 

Grzegorz Uram (Br.) Łukasz Brzeziański, Wojciech Laskoś Waldemar Ziółkowski, Kamil Głąb, Jakub Kusiak, Kamil Kopek, Mateusz Roman, Tomasz Wiklowski, Ignacy Gomulak (Kpt.),Piotr Stępkowicz

 

Rezerwa:

 

Łukasz Bończak,Jakub Miarka, Maciej Kosiński, Tomasz Sekuła


W dniu 24 września podejmujemy na własnym stadionie zespół z którym rozegraliśmy mecz wyjazdowy w ramach pierwszej kolejki. czyli Victorie Śnietnice. Glinik nie okazał się gościnny dla przyjezdnych i wygrał ten mecz stosunkiem 13:1. 

 

GKS GLINIK GORLICE II - VICTORIA ŚNIETNICA 

13:1    

16’ Konrad Grela 

 

25 ‘Jakub Drab

 

36’ Jakub Kusiak

 

47’ Kacper Kukla 

 

50’ Kacper Kukla 

 

56’ Konrad Grela 

 

68’ Konrad Grela

 

69’ Konrad Grela

 

73’ Konrad Grela

 

78’ Kacper Kukla

 

79’ Kacper Kukla

 

80’ Konrad Grela 

 

86’ Konrad Grela

 

88’ Konrad Grela  

GKSGlinik normal  

Grzegorz Uram (Br.),Łukasz Brzeziański, Tomasz Wiklowski, Wojciech Laskoś, Ignacy Gomulak (Kpt.),Jakub Kusiak, Konrad Grela, Michał Lichwała, Kacper Kukla, Robert Cionek, Roman Mykhaylishyn

 

Rezerwa

 

Kamil Głąb,Mateusz Roman,Tomasz Sekuła, Łukasz Bończak


 Kolejny mecz Glinik II rozgrywał w Racławicach. Spotkanie z miejscowym zespołem kończy się wynikiem 2:4 dla Glinika. Bezpośredni rywal naszej drużyny okazał się jak do tej pory najtrudniejszym przeciwnikiem. 

 

 

OLIMPIJCZYK RACŁAWICE - GKS GLINIK GORLICE II

2:4

 

 10' P. Alibożek

 

15' M. Jabłczyk

 

25' M. Jabłczyk

 

35' B.Kamiński

 

45' M. Jabłczyk

 

85' B. Kamiński

 

 

 

GKSGlinik normal

 

 

Bartłomiej Janik, Mateusz Żmigrodzki, Michał Lichwała, Ignacy Gomulak (Kpt.), Waldemar Ziółkowski, Mateusz Roman,

Łukasz Brzeziański, Robert Cionek, Mateusz Jabłczyk, Piotr Stępkowicz

 

Rezerwa

 

Maciej Kosiński,Jakub Miarka,Tomasz Sekuła

 


Kolejny mecz rezerwy Glinika rozegrały przed własną publicznością. W dniu 8 października podejmują zespół z Uścia Gorlickiego. W pierwszym meczu pomiędzy tymi zespołami wynik był 1:3 dla zespołu z Gorlic. Na własnym stadionie trener Cetnarowski dysponował już szerszą ławką rezerwowych oraz optymalnym składem a mecz zakończył się wynikiem 8:1 dla gospodarzy

 GKS GLINIK GORLICE II - UŚCIE GORLICKIE II

8:1 

 

5' Sebastian Figura

 

8' Waldemar Ziółkowski

 

11' Kamil Kopek

 

41' Konrad Czechowicz 

 

55' Konrad Czechowicz 

 

59' Piotr Stępkowicz

 

75' Jakub Kusiak

 

82' Kamil Siuta

 

84' Jakub Miarka 

  

 

GKSGlinik normal  

Tomasz Sekuła (Br.), Łukasz Brzeziański, Jakub Kusiak, Waldemar Ziółkowski, Sebastian Figura, Kamil Kopek, Przemysław Rąpała, Tomasz Wiklowski, Piotr Stępkowicz, Ignacy Gomulak (Kpt.), Konrad Czechowicz

 

Rezerwa

 

Łukasz Bończak, Grzegorz Uram, Mateusz Stępień, Jakub Miarka, Mateusz Roman, Kamil Głąb

 


 W ostatnim meczu wyjazdowym rundy jesiennej druga drużyna udała się do Kwiatanowic. Rywal nie okazał się trudnym przeciwnikiem a wynik meczu kończy się rezultatem 0:4 dla drużyny Glinika. 

LKS KWIATANOWICE - GKS GLINIK GORLICE II

0:4

7' P. Stępkowicz

12' K. Kopek

55' M. Jabłczyk

17' K. Czechowicz

 

GKSGlinik normal

  

 

Tomasz Sekuła (Br.) Tomasz Wiklowski, Robert Cionek, Ignacy Gomulak (Kpt.) Kamil Kopek, Jakub Kusiak, Wojciech Laskoś, Mateusz Roman Piotr Stępkowicz, Konrad Czechowicz, Mateusz Jabłczyk

 

Rezerwa

 

Mateusz Stępień

Maciej Kosiński

 


W ostatnim meczu na własnym stadionie Glinik II podejmował zespół LKS Szymbark. Patrząc na wcześniejsze wyniki naszej drużyny oraz atut własnego boiska kibice spodziewali się kolejnego zwycięstwa naszego zespołu. W tym dniu trener nie mógł dysponować optymalnym składem. Kilku zawodników było kontuzjowanych a drużyna rezerw nie została zasilona zawodnikami grającymi w pierwszej drużynie. W konsekwencji tego ambitnie grający zespół z Szymbarku zwyciężył 1 :4. Mimo to Glinik Gorlice z przewagą 10 punktów nad druga drużyną kończy rozgrywki rundy jesiennej na pierwszym miejscu. 

GKS GLINIK GORLICE II - LKS SZYMBARK

1:4

 15 ' W. Ziółkowski

21' M. Szczepaniak

25' K. Gryboś

62' M.Szczepanik

71' K. Gryboś

 

GKSGlinik normal

 

 

Grzegorz Uram (Br.), Łukasz Brzeziański, Tomasz Wiklowski, Antoni Tutak, Waldemar Ziółkowski, Łukasz Bończak, Konrad Czechowicz, Mateusz Stępień, Jakub Miarka,  Mateusz Roman, Ignacy Gomulak (Kpt.)

 

Rezerwa

 

Tomasz Sekuła

 

 


 

 

STATYSTYKI ZBIORCZE DRUŻYNY

GKS GLINIK GORLICE II 

 

 

 

RAZEM

DOM

WYJAZD

MECZE BEZPOŚREDNIE

 

Nazwa

M.

Pkt.

Z.

R.

P.

Bramki

Z.

R.

P.

Bramki

Z.

R.

P.

Bramki

M.

Pkt.

Z.

R.

P.

Bramki

1.

 Glinik II Gorlice

10

27

9

0

1

56-18

4

0

1

32-8

5

0

0

24-10

           

2.

 Olimpijczyk Racławice

10

17

5

2

3

30-23

3

1

1

18-11

2

1

2

12-12

           

3.

 LKS Szymbark

10

12

4

0

6

21-22

2

0

3

10-13

2

0

3

11-9

           

4.

 Victoria Śnietnica

10

11

3

2

5

31-39

1

1

3

17-17

2

1

2

14-22

           

5.

 LKS II Uście Gorlickie

9

9

2

3

4

15-32

2

2

1

11-11

0

1

3

4-21

           

6.

 LKS Kwiatonowice

9

6

1

3

5

19-38

1

1

2

9-15

0

2

3

10-23

           
   

 1 

 2 

 3 

 4 

 5 

 6 

 1 

Glinik II Gorlice

    

5-2 

1-4 

13-1 

8-1 

5-0 

 2 

Olimpijczyk Racławice

2-4 

    

3-2 

2-1 

7-0 

4-4 

 3 

LKS Szymbark

1-4 

1-4 

    

2-4 

3-0 

3-1 

 4 

Victoria Śnietnica

6-9 

2-3 

0-2 

    

3-3 

6-0 

 5 

LKS II Uście Gorlickie

1-3 

1-0 

1-0 

3-3 

    

5-5 

 6 

LKS Kwiatonowice

0-4 

3-3 

4-3 

2-5 

 

    


 STATYSTYKI BRAMEK

 

                                   

 stst2.jpg


PODSUMOWANIE DRUŻYNY

 

stst3.jpg