gksglinik 2021 strona4

ROCZNIK 2006 TUŻ ZA PODIUM W XI RESOVIA WINTER CUP

27.11.2016 r. został rozegrany turniej Resovia Winter Cup dla rocznika 2006. W turnieju wystąpili nasi wychowankowie.

MEDALERESOVIA.jpg

Drużyny, które brały udział w rozgrywkach miały możliwość rozegrania dwóch turniejów jednocześnie (duże boisko turniej główny, oraz małe boisko Turniej o Puchar Dyrektora Szkoły Mistrzostwa Sportowego Resovia w Rzeszowie).

12 zespołów zostało podzielonych na 2 grupy:
Grupa A: Resovia Biała, GAF Głogów Młp, Wilczki Lesko, GKS Glinik Gorlice, Orły Rzeszów, Stal Rzeszów
Grupa B: Resovia Czerwona, Orzełek Przeworsk, Sokół Sokołów Młp, BKS Lublin, Sygnał Lublin, Korona Kielce

W turnieju o Puchar Dyrektora Szkoły Mistrzostwa Sportowego Resovia w Rzeszowie, najlepszą drużyną została Stal Rzeszów pokonując wszystkich rywali w grupie, oraz w finale pokonali po rzutach karnych BKS Lublin, (w meczu remis 0:0).

W głównym turnieju do półfinałów awansowały drużyny: Stali Rzeszów, GKS Glinika Gorlice, BKS Lublin i Korony Kielce.
Do finału awansowała Korona Kielce, która pokonała Stal Rzeszów po rzutach karnych 3:1 w meczu remis 1:1. Jako drugi zespół w finale wystąpił BKS Lublin pokonując GKS Glinik Gorlice 4:2.
Gospodarze w obu grupach zajęli 3 miejsca, co pozwoliło rozegrać mecz między sobą o 5 miejsce, minimalnie lepsza okazała się drużyna Biała, wygrywając mecz 2:1.
W meczu o 3 miejsce lepsi okazali się młodzi zawodnicy ze Stali wygrywając mecz 2:0
Finał to wielkie emocje, w których więcej spokoju wykazała drużyna z Lublina pokonując Korone w samej końcówce meczu 1:0.

Klasyfikacja końcowa:
1. BKS Lublin
2. Korona Kielce
3. Stal Rzeszów
4. GKS Glinik Gorlice
5. Resovia Biała
6. Resovia Czerwona
7. Orzełek Przeworsk
8. Orły Rzeszów
9. Sygnał Lublin
10. Wilczki Lesko
11. GAF Głogów Młp.
12. Sokół Sokołów Młp.

Najlepszym strzelcem turnieju został: Kacper Żuk (Orzełek Przeworsk) 11 bramek
Najlepszym bramkarzem turnieju został: Olaf Tobera (Korona Kielce)
Najlepszym zawodnikiem turnieju został: Damian Paradziński (BKS Lublin)
Specjalną nagrodę za asystę turnieju dostał: Wojciech Zakrzewski (Glinik Gorlice)

WYNIKI Z UDZIAŁEM NASZYCH ZAWODNIKÓW

Glinik - Wilczki Lesko 1:0 (Zakrzewski)
Glinik - Stal Rzeszów 3:2 (Zakrzewski, Trybek, Wszołek)
Glinik - Głogovia Głogów Młp. 0:3
Glinik - Resovia Rzeszów 1:2 (Trybek)
Glinik - Orły Rzeszów 1:0 (Trybek)
II miejsce w grupie 9 pkt w bramkach 6:7
Półfinał:
Glinik - BKS Lublin 2:4 (Zawiliński, Kuzio)
Mecz o III miejsce:
Glinik - Stal Rzeszów 0:2
Finał:
BKS Lublin - Korona Kielce 1:0

Glinik Gorlice:
Makowski Miłosz - wyróżnienie, Bania Jakub, Serafin Maksymilian, Tenerowicz Bartosz, Trybek Matteo - wyróżnienie, Wszołek Oskar, Dziubaczka Adrian, Zakrzewski Wojciech - wyróżnienie (najładniejsza asysta), Zawiliński Maksymilian, Kuzio Jakub.