gksglinik 2021 strona4
 

WYGRANA GLINIKA GORLICE Z MKS TRZEBINIA

Za nami 11 kolejka w ramach rozgrywek IV JAKO Ligi Małopolskiej w piłce nożnej. Po przegranej i następnie remisie w sobotę przyszedł dziś czas na zwycięstwo GKS-u. Wygrana z drużyną z Trzebini to dla Glinika złapanie dużego oddechu.

 

GKS GLINIK GORLICE - MKS TRZEBINIA

3:1

(1:0)

8' - Damian Śliwa

52' - Łukasz Krzysztoń

79' - Łukasz Skrzypek

85'- Sebastian Buś


Sędziowie: Sebastian Wiśniowski, Jakub Wójcikowski, Bartłomiej Stepek

Widzów: 400

 GKSGlinik mini 51' D. Kuliga, 58' Piotr Gogola, 73' K. Dąbrowski

MKS Trzebinia mini 86' O. Chechelski

 

- SPRAWOZDANIE SĘDZIEGO -


 GKS GLINIK GORLICE

GKSGlinik normal

Dawid Kubik, Tomasz Rząca, Łukasz Krzysztoń, Krzysztof Dąbrowski, Dawid Drąg, Damian Śliwa, Piotr Gogola, Jakub Koźma, Mateusz Świechowski, Dawid Kuliga

Rezerwa

Bartłomiej Czochór, Sebastian Buś, Tomasz Mituś, Bartosz daszyk, Jakub Janik, Kacper Piotrowski


MKS TRZEBINIA

MKS Trzebinia normal

Tomasz Wróbel, Dawid Jampich, Szymon Kurek, Jan Koźlik, Norbert Uchacz, Kacper Zembol, Marcin Karcz, Adrian Zybiński, Kacper Kikla, Łukasz Skrzypek, Patryk Kura

Rezerwa

Łukasz Gielarowski, Eryk Nowicki, Adrian Wójcik, Oskar Chechelski, Kacper Szumski, Mateusz Bień, Konrad Kalinowski, Łukasz Sosnowski

Gorlicka drużyna walcząca w IV lidze ma za sobą bardzo intensywny czas rozgrywek. W ciągu ośmiu dni biało-niebieskim przyszło rozegrać trzy spotkania. Każde z nich dało inny wynik. Najpierw przegrana z Limanovią okraszona dodatkowo trzema czerwonymi kartonikami, następnie remis z Unią w Oświęcimiu i na koniec gorącej serii - zwycięstwo z MKS Trzebinia.

Sobotni rywal Glinika w tym sezonie zgromadził dotychczas zaledwie 6 punktów odnosząc jedno zwycięstwo i trzy remisy. Przed spotkaniem faworytem można było śmiało określić gorlicką drużynę, jednak przy chwiejnej ostatnio formie zwycięstwo nie było pewniakiem. Ponadto, tego dnia przy linii bocznej stanął wyłącznie jeden trener - trener drużyny gości. Tomasz Wacek grę swoich podopiecznych musiał oglądać z trybun w konsekwencji czerwonej kartki.

Rozgrywka na stadionie przy Sienkiewicza, podobnie jak z Limanovią tydzień temu rozpoczęła się rewelacyjnie i to mimo braku bezpośredniego wsparcia trenera. Zawodnicy Glinika przyzwyczaili już nas do bardzo dobrych początków. Nim się gra jeszcze dobrze nie rozkręciła podopieczni Tomasza Wacka wyszli na prowadzenie po strzale Damiana Śliwy, który w 8. minucie pokonał golkipera MKS-u. Napastnik GKS-u wykorzystał okazje po długim dośrodkowaniu i w delikatny sposób posłał piłkę wprost do siatki.

Chociaż kolejne minuty przyniosły kilka akcji, jednak żadnej gospodarzom nie udało się wykorzystać. Jednocześnie z każdą minutą gra zawodników w żółtych koszulkach zaczynała być co raz bardziej składna. To przysporzyło pracy Dawidowi Kubikowi, jednak za każdym razem jego interwencje były skuteczne. Wynik 1:0 został utrzymany do końca pierwszej połowy.

Druga część spotkania przyniosła kolejnego całkiem szybkiego gola dla gospodarzy. W 52. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przez Krzysztofa Dąbrowskiego  uderzeniem z główki piłkę do bramki rywala wpakował Łukasz Krzysztoń. Druga połowa ostatecznie przyniosła jeszcze jedną zdobytą bramkę przez GKS. Z bliskiej odległości bramkarza z Trzebini pokonał Sebastian Buś potwierdzając dominację Glinika w tym spotkaniu.

Aktualnie GKS Glinik z 12 punktami na koncie zajmuje 14. miejsce w ligowej tabeli. Sobotnie zwycięstwo nie tylko pozwoliło złapać oddech, ale również zbliżyć się do środka tabeli. Już za tydzień dzisiejsi zwycięzcy na wyjeździe zmierzą się z Popradem Muszyna, który traci do Glinika 4 punkty. Z pewnością będzie to dobra okazja, aby zawalczyć o kolejne punkty i wskoczyć na wyższą lokatę.


ŹRÓDŁO www.gorlice24.pl - PATRON MEDIALNY GKS GLINIK GORLICE

logo

FOTORELACJA Z MECZU

https://gorlice24.pl/pl/15_fotorelacje/96_sport/2515_iv-liga-gks-glinik-vs-mks-trzebinia-2309.html