gksglinik 2021 strona4

PRZEŁAMANIE GLINIKA Z BKS BOCHNIA. TRZY PUNKTY ZOSTAJĄ W GORLICACH.

Po dość trudnym początku sezonu zawodnikom Glinika na własnym stadionie przyszło zmierzyć się z Bocheńskim Klubem Sportowym. Rywal ze środka tabeli przed meczem miał 6 punktów przewagi nad gospodarzami z Gorlic.

GKS GLINIK GORLICE - BKS HAL-MONT BOCHNIA

4'- Jakub Koźma

57' - Bartosz Daszyk

Sędziowie: Mateusz Pytel, Sławomir Radwański, Eryk Chuchro

Widzów: 300

27 M. Świechowski, 34' K. Dąbrowski, 36' Jakub Janik, 62' D. Kuliga, 90+4' M. Kolbusz GKSGlinik mini

BOCHESKIKS mini55' K. Klimek, 59' O. Andrushko,

- SPRAWOZDANIE SĘDZIEGO -

Dawid Kubik, Łukasz Krzysztoń, Krzysztof Dąbrowski, Dawid Drąg, Damian Śliwa, Piotr Gogola, Jakub Koźma, Mateusz Świechowski, Dawid Kuliga, Bartosz Daszyk, Jakub Janik

Rezerwa:

Bartłomiej Czochór, Piotr Martuszewski, Tomasz Rząca, Sebastian Buś, Tomasz Mituś, Mateusz Kolbusz, Kacper Piotrowski

BKS HAL-MONT BOCHNIA

BOCHESKIKS mini

Hubert Makowski, Kacper Wolicki, Bartłomiej Chlebek, Olekandr Andrushko, Mariusz Łyduch, Mirosław Tabor, Artur Majcher, Dawid Grzyb, Bartosz Tokarczyk, Dawid Kasza, Kacper Klimek

Rezerwa:

Kamil Baka, Krzysztof Mazur, Marcin Ochlust, Michał Tomala, Dawid Goryczko, Hubert Skocz

panobksgorlice2023.jpg

Spotkanie zaplanowano na dość wczesną godzinę, bowiem pierwszy gwizdek na Stadionie im. M. Kumorkiewicza usłyszeliśmy o 11:30. To niestety zaowocowało przeciętną frekwencją. Zawodnicy mimo to otrzymali całkiem głośny doping kibiców.

Spotkanie z teoretycznie mocniejszym rywalem rozpoczęło się rewelacyjnie dla podopiecznych Tomasza Wacka.

W 3 minucie spotkania po świetnym podaniu piłkę wykorzystał Jakub Koźma i uderzeniem głową wpakował ją do bramki rywali.

Kolejna doskonała okazja dla biało-niebieskich nadarzyła się w 7. minucie, kiedy to piłka po strzale Damiana Śliwy dosłownie o włos ominęła słupek bramki drużyny z Bochni. Jednak do końca pierwszej połowy nie zobaczyliśmy już więcej goli, w przeciwieństwie do żółtych kartek, których sporo posypało się w całym spotkaniu.

Druga połowa również należała do Glinika. Biało-niebiescy nie pozwalali rozwinąć akcji zawodnikom Bocheńskiego Klubu Sportowego jednocześnie wykorzystując sytuacje do przeprowadzania szybkich kontr. Taka właśnie się nadarzyła w 57. minucie, chociaż pod bramkę zdążyli wrócić obrońcy gości to moment zamieszania wykorzystał Bartosz Daszyk delikatnym uderzeniem wprowadzając piłkę za linie bramkową.

Chwilę później posypały się kolejne żółte kartki, w tym jedna dla trenera drużyny przyjezdnej. Emocje wśród bochnian przyniosły nieco mobilizacji w drużynie i w 78. minucie Glinik o mały włos nie stracił bramki - piłka dosłownie przetoczyła się po linii bramkowej odbijając się od słupka - na szczęscie dla gospodarzy w ostatnie chwili została wybita.

Mimo chwilowych zrywów rywala to jednak GKS dyktował grę w drugiej połowie, było dużo dobrych akcji i kilka świetnych sytuacji. Wynik 2:0 został utrzymany do końca spotkania. Sobotni mecz był również okazją do wprowadzenia nowego zawodnika, który zasilił szeregi biało-niebieskich. Mateusz Kolbusz, bo o nim mowa został wprowadzony na murawę przez Tomasza Wacka w drugiej połowie spotkania.

Potrzeba nam było punktów i po solidnej, dobrej grze, te punkty wywalczyliśmy. Cieszy nas to po tych ostatnich niepowodzeniach, wierzyliśmy w siebie, szliśmy do przodu, stworzyliśmy dzisiaj kilka sytuacji. Cieszy to, że wygraliśmy 2:0 i cieszy to, że z tyłu jest zero. Mam nadzieję, że jeszcze mocniej uwierzymy w siebie i będziemy w kolejnych meczach potwierdzać dobrą grę kolejnymi punktami, bo nie zawsze ostatnio to szło w parze - skomentował Tomasz Wacek.

FOTOREACJA Z MECZU - patron medialny www.gorlice24.pllogo