gksglinik 2021 strona4
 

REMIS GLINIKA GORLICE NA INAUGURACJĘ RUNDY WIOSENNEJ

W sobotę (18.03.) rozpoczęły się ligowe zmagania biało-niebieskich w ramach rundy wiosennej. Pierwszym rywalem był Poprad Muszyna, czyli drużyna znajdująca się na trzecim miejscu ligowego podium.

 

GKS GLINIK GORLICE - MKS POPRAD MUSZYNA

1:1

(0:0)

57'- Piotr Gogola 

70'- Damian Mrówka

 


Sędziowie: Igor Wojas, Bartosz Kamiński, Sławomir Wiecheć

Widzów: 300


36' D. Drąg, 76' M. Świechowski, 90+4' D. Kubik  GKSGlinik mini

80' M. Orzechowski MuszynaMINI

 

- SPRAWOZDANIE SĘDZIEGO -


 GKS GLINIK GORLICEGKSGlinik normal

D. Kubik, P. Martuszewski, T. Rząca, Ł.Krzysztoń, K. Dąbrowski,D. Drąg, D. Śliwa, P. Gogola, M. Świechowski, D. Kuliga, A. Gazda

Rezerwa:

J. Matusik, J. Myśliwy,K. Stój, S.Buś, S. Matuszyk, K. Piotrowski


 MKS POPRAD MUSZYNA 

popradmuszyna normal

Ł. Różański, D. Kuc, P. Szczepanik, K. Matras, M. Orzechowski, D. Mrówka, D. Dyląg, B. Kurzeja, J. Niemas, S. Szczepański, A. Zawiślan

Rezerwa:

J. Klóska, H. Przybycień, J. Tokarczyk, A. Hojniak, D. Kubiela, J. Wątorek, A. Tomasiak

 

 Bez_tytułu_4.jpg

 

Spotkanie na stadionie OSiR przy Sienkiewicza w Gorlicach rozpoczęło się punktualnie o 15:30. Pierwszy gwizdek poprzedziła minuta ciszy dla zmarłego 17 marca Ryszarda Niemca oraz byłych zawodników Glinika. (Dariusza Dybasia i Grzegorza Waląga)

Pierwszy mecz w ramach tego sezonu Glinik został pokonany na wyjeździe przez piłkarzy z Muszyny 2:1. Dodatkowo widoczna przewaga punktowa w tabeli ligowej gości zapowiadały, że nie będzie to łatwe spotkanie. Jednak już od pierwszych minut to Glinik Gorlice dyktował tempo gry i nie zabrakło sytuacji bramkowych dla biało-niebieskich.

Pierwsze minuty to także groźna sytuacja z udziałem bramkarza gości i lewego obrońcy GKS-u. Krzysztof Dąbrowski zderzył się z bramkarzem, czego pokłosiem była wymuszona zmiana zawodnika kilka minut później.

Mimo prób Glinika gra stawała się co raz bardziej wyrównana i do gwizdka kończącego pierwszą połowę licznie zgromadzeni kibice nie zobaczyli żadnej bramki. Początek drugiej połowy ponownie Glinik pokazał się z dobrej strony. Po długiej wymianie piłek główką biało-niebiescy wyprowadzili świetną akcję, którą Piotr Gogola zakończył celnym strzałem wyprowadzając Glinik na prowadzenie w 57 minucie.

Kiedy wydawało się, że spotkanie zakończy się zwycięstwem i trzema punktami dla gorlickich piłkarzy w ostatnich minutach niespodziewanie sytuację wykorzystali zawodnicy Popradu wyrównując strzałem z bliskiej odległości na 1:1. Mimo prób podopiecznych Tomasza Wacka nie udało się zdobyć kolejnej bramki i spotkanie zakończyło się remisem.

W podsumowaniu spotkania warto podkreślić dzisiejszą grę Dawida Kubika, który świetnie spisał się broniąc silne strzały. Jednocześnie trzeba zaznaczyć, że zastąpił w bramce dotychczasowego głównego bramkarza Przemysława Harwata, który od wiosennej rundy zmienił barwy klubowe i broni aktualnie w drużynie z Zagórzan.


źrodło www.gorlice24.pl

FOTORELACJA Z MECZU - w poniższym linku - dzieki uprzejmości patrona medialnego  logo

 https://gorlice24.pl/pl/15_fotorelacje/96_sport/2110_glinik-gorlice---poprad-muszyna-1803.html