tlo 2018 big3

GLINIK DOPISUJE KOLEJNE TRZY PUNKTY PO WYGRANEJ Z TYMBARKIEM

Piłkarze Glinika nie zwalniają tępa w ligowych rozgrywkach. W dniu 3 maja na własnym stadionie podejmowali ostatnia drużynę tabeli KS Tymbark. Mecz z drużyną zamykającą tabele nie zawsze należy do łatwych i tak było także w tym spotkaniu. Pomimo zdecydowanej przewagi gospodarzy pierwsza bramka pada dopiero z rzutu karnego. Faulowany w polu karnym zostaje Arkadiusz Serafin a pewnym wykonawcą "jedenastki "zostaje Rafał Gadzina. W 24 minucie Glinik wychodzi na prowadzenie.

Rezultat 1:0 spotkania utrzymuję się do końca pierwszej połowy. Po przerwie Glinik dąży zdecydowanie do strzelenia kolejnej bramki. Dobrze dysponowana linia obrony oraz wysoka forma młodego bramkarza Tymbarku uniemożliwia podwyższenie wyniku. W 48 minucie sędzia ponownie dyktuje rzut karny. Do piłki podchodzi Rafał Gadzina, który nie zwykł pudłować z "jedenastki". Oddaje mocny strzał trafiając wprost w poprzeczkę.

Kolejne minuty spotkania to walka w środku pola ze wskazaniem na drużynę Glinika. Więcej z gry mieli w tej części spotkania gospodarze, jednak pomimo prób i starań, żadna z organizowanych akcji nie kończyła się bramką.

W 55 minucie doskonałą sytuację marnuje Arek Serafin, który będąc sam na sam przegrywa pojedynek z dobrze dysponowanym w tym dniu bramkarzem z Tymbarku.

Co nie udawało się wcześniej powiodło się dwie minuty później. W 57 minucie, piłka wybita poza pole karne trafia pod nogi Piotra Marynowskiego, który bez zastanowienia pewnym i silnym uderzeniem z okolicy 25 metra trafia do siatki Tymbarku.

Przez ostatnie minuty spotkania piłkarze Glinika kontrolowali grę i starali się utrzymać piłkarzy Tymbarku z dala od swojego pola karnego. Wynik dwubramkowy nie zmienił się i mecz zakończył się wygraną Glinika, którzy zgarniął komplet punktów i ma ich już 38 co umocniło go na 5 miejscu w tabeli.

GKS GLINIK GORLICE - KS TYMBARK

2:0

(1:0)

24' - R. Gadzina

57' - P. Marynowski

Sędzia:

Kogut Łukasz, Kożuch Hubert, Cetnarowski Jerzy

Widziów 300

Żółte kartki:

20' K. Baran, 64' K. Grela (GLINIK)

Harwat Przemysław, Kijek Sławomir, Drąg Dawid, Żmigrodzki Mateusz, Marynowski Piotr, Dziedzic Jakub, Kukla Kacper, Grela Konrad, Baran Krystian, Serafin Arkadiusz, Gadzina Rafał