banner 2018

GLINIK DOPISUJE KOLEJNE TRZY PUNKTY PO WYGRANEJ Z TYMBARKIEM

Piłkarze Glinika nie zwalniają tępa w ligowych rozgrywkach. W dniu 3 maja na własnym stadionie podejmowali ostatnia drużynę tabeli KS Tymbark. Mecz z drużyną zamykającą tabele nie zawsze należy do łatwych i tak było także w tym spotkaniu. Pomimo zdecydowanej przewagi gospodarzy pierwsza bramka pada dopiero z rzutu karnego. Faulowany w polu karnym zostaje Arkadiusz Serafin a pewnym wykonawcą "jedenastki "zostaje Rafał Gadzina. W 24 minucie Glinik wychodzi na prowadzenie. 

 

Panorama_1Tymbark.jpg

Rezultat 1:0 spotkania utrzymuję się do końca pierwszej połowy. Po przerwie Glinik dąży zdecydowanie do strzelenia kolejnej bramki. Dobrze dysponowana linia obrony oraz wysoka forma młodego bramkarza Tymbarku uniemożliwia podwyższenie wyniku. W 48 minucie sędzia ponownie dyktuje rzut karny. Do piłki podchodzi Rafał Gadzina, który nie zwykł pudłować z "jedenastki". Oddaje mocny strzał trafiając wprost w poprzeczkę. 

Kolejne minuty spotkania to walka w środku pola ze wskazaniem na drużynę Glinika. Więcej z gry mieli w tej części spotkania gospodarze, jednak pomimo prób i starań, żadna z organizowanych akcji nie kończyła się bramką.

W 55 minucie doskonałą sytuację marnuje Arek Serafin, który będąc sam na sam przegrywa pojedynek z dobrze dysponowanym w tym dniu bramkarzem z Tymbarku. 

Co nie udawało się wcześniej powiodło się dwie minuty później. W 57 minucie, piłka wybita poza pole karne trafia pod nogi Piotra Marynowskiego, który bez zastanowienia pewnym i silnym uderzeniem z okolicy 25 metra trafia do siatki Tymbarku. 

Przez ostatnie minuty spotkania piłkarze Glinika kontrolowali grę i starali się utrzymać piłkarzy Tymbarku z dala od swojego pola karnego. Wynik dwubramkowy nie zmienił się i mecz zakończył się wygraną Glinika, którzy zgarniął komplet punktów i ma ich już 38 co umocniło go na 5 miejscu w tabeli.    

 


GKS GLINIK GORLICE - KS TYMBARK 

2:0

(1:0)

24' - R. Gadzina

57' - P. Marynowski

Sędzia: 

Kogut Łukasz, Kożuch Hubert, Cetnarowski Jerzy

Widziów 300

Żółte kartki:

20' K. Baran, 64' K. Grela (GLINIK)

 


GKS GLINIK GORLICE

GKSGlinik normal

Harwat Przemysław, Kijek Sławomir, Drąg Dawid, Żmigrodzki Mateusz, Marynowski Piotr, Dziedzic Jakub, Kukla Kacper, Grela Konrad, Baran Krystian, Serafin Arkadiusz, Gadzina Rafał

REZERWA:

Gogola Piotr, Kopek Kamil, Grądalski Fabian, Kurowski Dariusz, Ogrodnik Daniel, Duda Patryk, Serafin Dawid


KS TYMBARK

tymbark

Pietrzak Rafał, Duda Grzegorz, Marut Tomasz, Zwierczyk Kacper, Lach Piotr, Kuc Bartłomiej, Jańczy Marcin, Czernek Artur, Tokarczyk Bartosz, Smoleń Damian, Binda Tomasz

REZERWA:

Gawron Tomasz, Banach Kacper, Kalisz Łukasz