banner 2018

GRAD BRAMEK PRZY SIENKIEWICZA - GLINIK PEWNIE POKONUJE POPRAD MUSZYNA

Piłkarze Glinika Gorlice w ramach 20 kolejki IV ligi małopolskiej 21 kwietnia podejmowali na własnym stadionie zespół Poprad Muszyna. Po trzech meczach wyjazdowych nasi piłkarze w końcu zaprezentowali się przed własna publicznością. Kibice, zgromadzeni przy  Sienkiewicza, byli świadkami bardzo dobrego spotkania w wykonaniu naszych piłkarzy nad wyżej notowaną w tabeli drużyną z Muszyny. Wynik 5:2 świadczy o dominacji gospodarzy na boisku. Cenne trzy punkty zostają w Gorlicach.

 

 GKS GLINIK GORLICE - MKS POPRAD MUSZYNA

5 : 2

(4 : 1)

 

5' - A. Serafin

7'- R. Gadzina

34' - R. Gadzina

38' - D. Serafin

39' -M.Orzechowski

67' - M. Merklingel 

75' -A.Serafin


Widzów: 300

Sędzia:

Krzysztof Tokarczyk, Kurek Jan, Ślazyk Michał

Kartki:

Żółte:

43' P.Duda, 56' D. Drąg, 58' D. Serafin, (GLINIK)

32' J. Więcławek, 56' J.Więcławek, 76' D.Węglowski, 84' M.Chochorowski, 88' D.Polański, (MUSZYNA)

Czerwone:

56' J. Więcławek ( 2x żołta) (MUSZYNA)


wyjscieMuszynaGKS2018.jpg

 

 

Mecz pomiędzy Glinikiem Gorlice i Popradem Muszyna rozpoczął się od minuty ciszy. Tak uczczono niedawno zmarłych Mieczysława Gogole (wieloletniego pracownika Glinik Gorlice i OSiR) Eugeniusza Latasiewicza (byłego zawodnika Orła Gorlice i Górnika Gorlice) Sławomira Steca (wieloletni zagorzały kibic Glinika) Jerzy Jurusik (były zawodnik Glinika Gorlice i Jutrzenki Gorlice) oraz Stanisława Pastuszczaka ( kierownika drużyn młodzieżowych Glinika Gorlice)

Spotkanie rozpoczęło się znakomicie dla Glinika już po 7 minutach gospodarze prowadzili 2:0.

Po faulu na Rafale Gadzinie w narożniku pola karnego sędzia dyktuje rzut wolny. Do piłki podchodzi Arek Serafin, który dokładnym strzałem pod poprzeczkę pokonuje bramkarza gości. 

W 7 minucie spotkania dokładne dośrodkowanie Daniela Ogrodnika wykorzystuje Rafał Gadzina, który głową pokonuje po raz drugi bramkarza Muszyny.

Kolejna bramka dla Glinika pada w 34 minucie spotkania. Prostopadłe podanie od Arka Serafina wykorzystuje ponownie Rafał Gadzina.

Nie minęły 4 minuty spotkania i nasz zespół powiększa przewagę bramkową. Czwartą bramkę zdobywa Dawid Serafin. Udział w bramce ma Rafał Gadzina, który wymanewrował obrońców Popradu, zagrał do tył do wchodzącego Dawida, a ten strzałem z 14 metrów pokonuje Wojciecha Mastalerza. 38 minuta i wynik dla Glinika 4:0.

Czterobramkowa przewaga gospodarzy nie utrzymała się jednak długo. W zamieszaniu pod bramkowym piłka trafia pod nogi Mateusza Orzechowskiego, a ten mocnym strzałem pod porzeczkę pokonuje Przemka Harwata.

Pierwsza połowa spotkania kończy się wynikiem 4:1

W 54 minucie spotkania w konsekwencji dwóch żółtych kartek boisko opuszcza Jakub Więcławek. Glinik grając w przewadze jednego zawodnika najwidoczniej nie zachował koncentracji i traci bramkę w 67 minucie. Strzelcem drugiej bramki dla Muszyny jest były zawodnik naszego klubu Mariusz Merklinger. Po wznowieniu z rzutu wolnego przez Merklingera piłka nie znajduje adresata i wpada bezpośrednio po jego dośrodkowaniu do bramki Glinika.

Ostatnie minuty spotkania to przewaga Glinika. W konsekwencji pada ostatnia bramka tego spotkania. Po stracie piłki w środku pola przez zawodników z Muszyny dokładnym podaniem popisuje się  Kacper Kukla, który zagrywa pod nogi Arka Serafina. Ten w sytuacji sam na sam lobuje bramkarza gości i zdobywa piątą bramkę dla Glinika.Mecz kończy się wynikiem 5:2.

Dzięki zwycięstwu z Popradem piłkarze Glinika awansowali na 6 pozycje w tabeli. 

 

 

GKS GLINIK GORLICE 

 GKSGlinik mini 

 

 

Harwat Przemysław, Ogrodnik Daniel (82' D. Kurowski), Żmigrodzki Mateusz, Drąg Dawid, Kijek Sławomir (78' J.Dziedzic), Gogola Piotr, Baran Krystian (65' K. Kukla), Serafin Dawid, Duda Patryk (60' P. Marynowski), Serafin Arkadiusz, Gadzina Rafał (70' K. Grela)

REZERWA:

Dziedzic Jakub, Kukla Kacper, Marynowski Piotr, Grela Konrad, Kopek Kamil, Grądalski Fabian, Kurowski Dariusz


MKS POPRAD MUSZYNA

popradmuszyna normal

Mastalerz Wojciech, Zawiślan Arkadiusz, Merklinger Mariusz, Więcławek Jakub, Podgórniak Krzysztof, Węglowski Dawid ( 77' W. Fritz), Orzechowski Mateusz, Chochorowski Michał, Polański Dawid, Wilk Mateusz, Tokarz Sylwester

REZERWA:

Morański Artur, Synowiec Tomasz, Fritz Wojciech, Różański Łukasz, Solarz Maciej