GLINIK GRA DO KOŃCA - WYGRANA Z LIDEREM W LIMANOWEJ

W dniu 8 kwietnia nasz zespół rozgrywał kolejne spotkanie wyjazdowe. W ramach 18 kolejki IV ligi małopolskiej udał się do Limanowej, aby tam zmierzyć się z liderem tabeli MKS Limanovia.

Oba zespoły w poprzedniej kolejce nie zdobyły kompletu punktów w meczach wyjazdowych. Lider uległ na stadionie Sandecji Nowy Sącz 4-0, natomiast nasz zespół na stadionie w Stróżach przegrał 2-0 z Wolanią Wola Rzędzińska.

Mecz w Limanowej był doskonałą okazją do zrehabilitowania się po poprzednich porażkach obu zespołów. Jednak to zespół gospodarzy występujący w roli lidera jak i faworyta tego spotkania musiał przełknąć gorycz porażki. Piłkarze Glinika pokazali, że gra się do końca i zwyciężyli na trudnym terenie 1:2.

W 45 minucie strzałem z rzutu wolnego do siatki Glinika trafia Sebastian Jacak. Pierwsza połowa kończy się wynikiem 1:0 dla gospodarzy. Po zmianie stron drużyna z Limanowej kontrolowała wydarzenia na boisku. Jednak w 60 min wynik spotkania ulega zmianie. Naciskany przez napastników Daniel Nowak podaje piłkę do własnego bramkarza. Piłka po złym przyjęciu odbija się wprost pod nogi Patryka Dudy, który zagrywa do Rafała Gadziny a ten nie marnując okazji trafia do pustej bramki i zdobywa wyrównującego gola.

W 79 minucie na boisku pojawia się najlepszy strzelec naszej drużyny - Konrad Grela, który po 3 minutach pobytu na boisku zdobywa zwycięską bramkę dla Glinika. W akcji z kontrataku Patryk Duda, podaje prostopadle piłkę do Arka Serafina, który dokładnym dośrodkowaniem zagrywa do Greli a ten głową pokonuje bramkarza Daniela Bombę.

MKS LIMANOVIA LIMANOWA - GKS GLINIK GORLICE

1:2

(1:0)

45' - Sebastian Jacak

60' - Rafał Gadzina

85' - Konrad Grela

Sędzia główny: Łukasz Kogut (Nowy Sącz).

Żółte kartki: Śmierciak, Jacak. ( Limanowa)

Widzów: ok. 400

Harwat - Kijek (46 Gogola), Żmigrodzki, Drąg, Ogrodnik - Duda (90 Kopek), Baran, D. Serafin (78 Grela), A. Serafin, Dziedzic (46 Kukla) - Gadzina (84 Marynowski).

MKS LIMANOVIA LIMANOWA

limanovia normal

Bomba - Witek, Śmierciak, Nowak (68 Plata), Jeż (70 K. Mus) - Kaczor (74 G. Mus), Lampart, Kurczab, Orłowski, Jacak - Burkat.

Po tym meczu Glinik zajmuję 8 pozycję z dobrobkiem 28 punktów. Kolejny mecz nasi piłkarze rozegrają na boisku BKS w Bochni, ktora obecnie zajmuje 6 lokatę w tabeli.